Hetes rögbi: férfiválogatottunk megnyerte a harmadosztályú Eb-t
A magyar férfi hetesrögbi-válogatott hat győzelemmel, veretlenül nyerte meg a harmadosztályú (Conference) Európa-bajnokságot Belgrádban, így kiharcolta a részvételt az európai olimpiai kvalifikációs tornán, és jövőre a másodosztályban (Trophy) szerepelhet.
A viadal honlapjának beszámolója szerint a magyarok szombaton Hollandiát 17–5-re, Szlovákiát 52–0-ra, Ausztriát pedig 41–12-re győzték le, így elsőként jutottak tovább az A-csoportól.
Vasárnap a felső ág első összecsapásán a negyeddöntőben Norvégiát 24–0-ra, az elődöntőben Moldovát 26–7-re, végül a 12 csapatos fináléjában Törökországot 43–0-ra múlták felül.
Az európai olimpiai kvalifikációs tornát július közepén Nimes-ben rendezik.
Legfrissebb hírek

A magyar női válogatott elődöntős a hetes rögbi Eb-n
Egyéb csapat
2026.06.06. 22:43

A 2036-os olimpiát célozza meg a női rögbicsapat
Egyéb csapat
2025.12.18. 13:16

A magyar női rögbi új korszakba lépett
Egyéb csapat
2025.11.26. 19:20
Ezek is érdekelhetik





