Hetes rögbi: férfiválogatottunk megnyerte a harmadosztályú Eb-t

MTI MTIMTI MTI
2019.06.09. 21:40
A magyar férfi hetesrögbi-válogatott hat győzelemmel, veretlenül nyerte meg a harmadosztályú (Conference) Európa-bajnokságot Belgrádban, így kiharcolta a részvételt az európai olimpiai kvalifikációs tornán, és jövőre a másodosztályban (Trophy) szerepelhet.

A viadal honlapjának beszámolója szerint a magyarok szombaton Hollandiát 17–5-re, Szlovákiát 52–0-ra, Ausztriát pedig 41–12-re győzték le, így elsőként jutottak tovább az A-csoportól.

Vasárnap a felső ág első összecsapásán a negyeddöntőben Norvégiát 24–0-ra, az elődöntőben Moldovát 26–7-re, végül a 12 csapatos fináléjában Törökországot 43–0-ra múlták felül.

Az európai olimpiai kvalifikációs tornát július közepén Nimes-ben rendezik.

Legfrissebb hírek

A magyar rögbisek három győzelemmel zárták a chisinaui Eb-kör első napját

Egyéb csapat
12 órája

Hetes rögbi: extra teljesítmény kell a június végi második fordulóban

Egyéb csapat
2026.06.10. 13:51

A magyar női válogatott elődöntős a hetes rögbi Eb-n

Egyéb csapat
2026.06.06. 22:43

Külföldi szakemberek segítségével jutnának magasabb szintre női rögbiseink

Egyéb csapat
2026.04.19. 12:46

A 2036-os olimpiát célozza meg a női rögbicsapat

Egyéb csapat
2025.12.18. 13:16

A magyar női rögbi új korszakba lépett

Egyéb csapat
2025.11.26. 19:20

Hetes rögbi: máris sikereket hozott a magyar ötkarikás projekt

Egyéb csapat
2025.11.07. 18:21

Hetes rögbi: történelmi bronzéremmel jubilált a magyar női válogatott

Egyéb csapat
2025.07.12. 16:39
Ezek is érdekelhetik