Rögbi: kettős új-zélandi címvédés a hetesrögbi-vb-n

MTI MTIMTI MTI
2018.07.23. 09:53
Új-Zéland a férfiaknál és a nőknél is megvédte címét az olimpia programjában szereplő hetesrögbi szakág San Franciscó-i világbajnokságán.

A döntőben mindkét nemnél európai válogatott szenvedett vereséget. A női aranyérmes 29–0-ra győzte le a francia együttest, a férfiaknál a győztes gárda 33–12-re kerekedett az angolok fölé.

A férfiaknál hetedik alkalommal rendeztek világbajnokságot, Új-Zéland harmadszor diadalmaskodott, a nőknél ez volt a harmadik vb, az új-zélandiak másodszor nyertek.

A férfiaknál az olimpiai címvédő Fidzsi-szigetek a negyedik, míg a nőknél két évvel ezelőtt Rióban első Ausztrália a harmadik helyen végzett.

Legfrissebb hírek

A magyar rögbisek három győzelemmel zárták a chisinaui Eb-kör első napját

Egyéb csapat
17 órája

Hetes rögbi: extra teljesítmény kell a június végi második fordulóban

Egyéb csapat
2026.06.10. 13:51

A magyar női válogatott elődöntős a hetes rögbi Eb-n

Egyéb csapat
2026.06.06. 22:43

Külföldi szakemberek segítségével jutnának magasabb szintre női rögbiseink

Egyéb csapat
2026.04.19. 12:46

A 2036-os olimpiát célozza meg a női rögbicsapat

Egyéb csapat
2025.12.18. 13:16

A magyar női rögbi új korszakba lépett

Egyéb csapat
2025.11.26. 19:20

Hetes rögbi: máris sikereket hozott a magyar ötkarikás projekt

Egyéb csapat
2025.11.07. 18:21

Hetes rögbi: történelmi bronzéremmel jubilált a magyar női válogatott

Egyéb csapat
2025.07.12. 16:39
Ezek is érdekelhetik