Rögbi: kettős új-zélandi címvédés a hetesrögbi-vb-n
Új-Zéland a férfiaknál és a nőknél is megvédte címét az olimpia programjában szereplő hetesrögbi szakág San Franciscó-i világbajnokságán.
A döntőben mindkét nemnél európai válogatott szenvedett vereséget. A női aranyérmes 29–0-ra győzte le a francia együttest, a férfiaknál a győztes gárda 33–12-re kerekedett az angolok fölé.
A férfiaknál hetedik alkalommal rendeztek világbajnokságot, Új-Zéland harmadszor diadalmaskodott, a nőknél ez volt a harmadik vb, az új-zélandiak másodszor nyertek.
A férfiaknál az olimpiai címvédő Fidzsi-szigetek a negyedik, míg a nőknél két évvel ezelőtt Rióban első Ausztrália a harmadik helyen végzett.
Legfrissebb hírek

A magyar női válogatott elődöntős a hetes rögbi Eb-n
Egyéb csapat
2026.06.06. 22:43

A 2036-os olimpiát célozza meg a női rögbicsapat
Egyéb csapat
2025.12.18. 13:16

A magyar női rögbi új korszakba lépett
Egyéb csapat
2025.11.26. 19:20
Ezek is érdekelhetik





