Sümegi László tripla és Bíró Péter dupla győzelme az Adria-kupán

2007.07.18. 17:02
A Magyar Jet-Ski Szövetség a Nemzeti Bajnokság III. futamát 2007. július 14-15-én az ADRIA WELLNESS Kft. főszponzorálásával Szolnokon, a Tiszán rendezte meg négy nemzet (magyar, szlovák, német, osztrák) versenyzőinek részvételével. Az idei szezon továbbra is kedvez a víz szerelmeseinek, 35C°-os kánikula fogadta a versenyzőket és Szolnok város lelkes nézőit a hétvégén.

A szombati versenynapon az újonc szlalom verseny női kategóriájában Baróthy Beatrix győzedelmeskedett, Lémon Diána a második és Molnár Edina a harmadik helyen végzett. A bajnokság állása: 1. Baróthy Beatrix 60 pont, 2. Lémon Diána 51 pont, 3. Molnár Edina 39 pont. A férfi slalom kategóriában a 12 éves Kurinka Richárd vihette el a győztesnek járó kupát Győri László és Skobrák Tibor előtt. A bajnokság állása: 1. Győri László 57 pont, 2. Kurinka Richárd 54 pont, 3. Skobrák Tibor 39 pont.

A program folytatásaként délután a profik versenye zajlott, a hosszú távú, kitartásos Formula versenyekkel.

A Formula-2 kategóriában a tavalyi világbajnoki ezüstérmes, örökös magyar bajnok Sümegi László új Kawasaki gépével nagyszerű versenyzéssel felállhatott a dobogó legmagasabb fokára a háromszoros Európa Bajnok, hatszoros magyar bajnok Czeller Béla és a német Marko Fritsch előtt. A bajnokság állása: 1. Sümegi László 166 pont, 2. Czeller Béla 135 pont, 3. Heller Éva 127 pont.

A Formula-3 kategória 20 perces offshore versenyét ismételten a kategória 2006. évi bajnoka, Európa Bajnoki bronzérmes, Bíró Péter nyerte a hatszoros magyar bajnok, Pelei Sándor és a háromszoros magyar bajnok, Puskás Zoltán előtt. A bajnokság állása: 1. Bíró Péter 180 pont, 2. Pelei Sándor 154 pont, 3. Puskás Zoltán 135 pont.

A Formula-1, „királykategóriát” a helyi rajongók nagy örömére a 18 éves szolnoki Nyőgéri Csanád nyerte két német versenyző, Eidner Rainer és Marko Fritsch előtt. A bajnokság állása: 1. Sümegi László 139 pont, 2. Nyőgéri Csanád 138 pont, 3. Vass László 120 pont.

A vasárnapi versenyeken folytatódott a kiélezett küzdelem, az újoncok zártpályás versenyén ülős kategóriában (Novice Runabout) Győri László győzött, az élete első zártpályás versenyén elinduló Kurinka Richárd előtt, míg a dobogó harmadik fokát Dancs Géza szerezte meg, ezzel a bajnokság állása: 1. Győri László 425,5 pont, 2. Dancs Géza 332 pont, 3. Skobrák Tibor 272 pont. Novice állós kategóriában (Novice Ski-X2) Sztrakon Zsolt győzedelmeskedett a szlovák Bohuslav Jozef és Győri László előtt. A bajnokság állása: 1. Sztrakon Zsolt 516 pont, 2. Bohuslav Jozef 370 pont, 3. Győri László 327 pont.

Ski Stock kategóriában Puskás Zoltán győzedelmeskedett Zana Tamás és az osztrák Manuel Nöbauer előtt. A bajnokság állása: 1. Puskás Zoltán 483 pont, 2. Manuel Nöbauer 480 pont, 3. Zana Tamás 454 pont.

Ski Superstock kategóriában mindhárom futamot nyerve Bíró Péter diadalmaskodott Pelei Sándor és a 16 éves Bilek Levente előtt, a bajnokság állása: 1. Bíró Péter 492 pont, 2. Pelei Sándor 481 pont, 3. Puskás Zoltán 392 pont.

Runabout Limited kategóriában a rutinos Sümegi László kölcsön géppel is az első helyen végzett, a két idén expertté minősített Ifj. Juhos Árpád és Futó Attila előtt, ezzel átvette a vezetést a bajnokságban: 1. Sümegi László 480 pont, 2. Vágott András 329 pont, 3. Futó Attila 328 pont.

A Runabout Superstock „királykategóriában” Sümegi László megszerezte 3. győzelmét a szolnokiak reménysége, Nyőgéri Csanád és a német Eidner Rainer előtt. A bajnokság állása: 1. Sümegi László 436 pont, 2. Pala Tünde 309 pont, 3. Nyőgéri Csanád 297 pont.

A Free-style kategóriában a tavalyi bajnok, Pelei Sándor vihette el a győztesnek járó kupát a Dakari kamionos menő, Szobi Balázs és az újonc Mitrovics Gábor elől, ezzel a bajnokság állása: 1. Pelei Sándor 55 pont, 2. Szobi Balázs 51 pont, 3. Mitrovics Gábor 30 pont.

A Magyar Jet-Ski Szövetség a Nemzeti Bajnokság IV. versenyét, a DRAGON KUPÁT 2007. augusztus 11-12-én, Kiskunlacházán, a Red Dragon tavon rendezi meg.