csupasport bannerhátsófüves banner

Hiába védekezett egy faággal a futó, a medve halálra marcangolta

2023.04.08. 15:00
null
Huszonhat évet élt Andrea Papi, tragédiája után perre készül a családja.

Andrea Papi 26 éves olasz futó a Dolomitokba indult edzeni, ám sohasem tért vissza: miután órákig hiába várták, a barátnője értesítette a hatóságokat, ám a rendőrök már csak a fiatalember sebek borította holttestét találták meg. A feltételezések szerint egy medve támadta meg, a nyakán, a karján és a mellkasán sérült meg, és hiába próbált védekezni egy faággal, nem volt esélye.


 











A bejegyzés megtekintése az Instagramon























 

Andrea Papi (@andrea_papi00) által megosztott bejegyzés


A tragédia megrázta Olaszországot, hiszen nem gyakoriak a medvetámadások, bár éppen márciusban történt hasonló eset, akkor a megtámadott férfi, ha súlyosabb sérülésekkel is, de megúszta. Papi családja perre készül az olasz állam és Trentino tartomány ellen, kifogásolva, hogy az elmúlt évtizedekben medvéket telepítettek a Dolomitokba. A közvéleményt megosztotta a tragédia, sokan érvelnek azzal, hogy a medvéknek szükségük van az élettérre, ugyanakkor alaposan megnövekedett a hasonló drámai esetek kockázata. A régióban nyolcvan-kilencven medve él, a futó haláláért felelős állatot megpróbálják felkutatni és kilőni.

A szerencsétlenül járt sportoló barátnője, Alessia Gregori maga is a túrázás szerelmese, egy közös képpel és a „Mindörökké” felirattal búcsúzott Papitól.

Forrás: Daily Mail, Guardian

(Nyitó képünk illusztráció.)

Legfrissebb hírek

Az olaszok nem akarnak indulni, az amerikai külügyminiszter szerint Irán részt vehet a vb-n

Foci vb 2026
2026.04.24. 12:48

Trieszti est a magyar és az olasz futballtörténet jegyében

Minden más foci
2026.04.23. 12:51

Kiviszik a vb-re a bosnyákok a zenicai tolvajt

Foci vb 2026
2026.04.07. 11:16

Halottja is van a nézőtéri szerencsétlenségnek Peruban

Minden más foci
2026.04.04. 11:00

Már nem Gennaro Gattuso az olasz szövetségi kapitány – hivatalos

Olasz labdarúgás
2026.04.03. 15:00

Népsport: rózsaszín lapokra nyomott legenda

Olasz labdarúgás
2026.04.03. 12:52

Stadionjainak állapota miatt elbukhatja a 2032-es Eb-rendezést Olaszország

Olasz labdarúgás
2026.04.02. 17:45

Gattuso távozik, Conte vagy Allegri válthatja – sajtóhír

Foci vb 2026
2026.04.02. 12:26
Ezek is érdekelhetik