BL: drámai végjátékban jutott főtáblára a dán bajnok

2020.09.30. 22:54
A dán Midtjylland, az osztrák Salzburg és az orosz Krasznodar továbbjutásával lett teljes a Bajnokok Ligája csoportkörének mezőnye.

A Slavia Praha már a 3. percben előnyhöz jutott Olayinka közeli lövésével, de a második félidő derekán Kaba fejesével egyenlített a Midtjylland. A hajrához érkezve jött a dráma, egy kezet érintő labda miatt tizenegyeshez jutottak a dánok, de Kaba lövését védte Hansen. Igen ám, de néhány centivel elmozdult a gólvonalról, így jöhetett az ismétlés, ezt pedig Scholz már bevágta (2–1). Ezzel megtörtek a csehek, a végén még Onyeka és Dreyer is betalált, így háromgólos sikerrel jutott tovább a Midtjylland (4–1).Slavia Praha már a 3. percben előnyhöz jutott Olayinka közeli lövésével, de a második félidő derekán Kaba fejesével egyenlített a Midtjylland. A hajrához érkezve jött a dráma, egy kezet érintő labda miatt tizenegyeshez jutottak a dánok, de Kaba lövését védte Hansen. Igen ám, de néhány centivel elmozdult a gólvonalról, így jöhetett az ismétlés, ezt pedig Scholz már bevágta (2–1). Ezzel megtörtek a csehek, a végén még Onyeka és Dreyer is betalált, így háromgólos sikerrel jutott tovább a Midtjylland (4–1).

BAJNOKOK LIGÁJA
SELEJTEZŐ, 4. FORDULÓ (PLAYOFF)
VISSZAVÁGÓ
BAJNOKI ÁG
Midtjylland (dán)–Slavia Praha (cseh) 4–1 (Kaba 65., Scholz 83. – 11-esből, Onyeka 89., Dreyer 90+1., ill. Olayinka 3.)
Továbbjutott: a Midtjylland, 4–1-es összesítéssel
Salzburg (osztrák)–Maccabi Tel-Aviv (izraeli) 3–1 (Daka 16., 68., Szoboszlai 45+4. – 11-esből, ill. Karzsev 30.)
Továbbjutott: a Salzburg, 5–2-es összesítéssel
NEM BAJNOKI ÁG

PAOK (görög)–FK Krasznodar (orosz) 1–2 (el-Kadduri 77., ill. Michailidisz 73. – öngól, Cabella 78.)
Továbbjutott: a Krasznodar, 4–2-es összesítéssel