Amennyiben a Ferencváros sikerrel veszi az örmény Noa elleni selejtezőt, úgy a Bajnokok Ligája következő selejtezőjének következő fordulójában két régi ismerős közül kerülhet ki az ellenfele. Régi, de nem feltétlenül kedves ismerős, a horvát Rijeka és a bolgár Ludogorec is győzte le a zöld-fehéreket a közelmúltban.
A Ferencváros eddig egyszer találkozott a Rijekával: a 2014–15-ös idényben az akkor a német Thomas Doll által edzett csapat kettős vereséggel búcsúzott az Európa-liga második selejtezőkörében. Az első meccsen Fiumében 1–0-ra kapott ki a Fradi, a másodikon a régi Puskás Ferenc stadionban 2–1-re – a visszavágó 40. percében 2–0-ás vendégvezetésnél el is indultak haza a csalódott ferencvárosi szurkolók. A rossz emlékű összecsapást az FTC mostani keretéből csupán Dibusz Dénes élte át a pályán – a horvátok keretében nincs olyan labdarúgó, aki akkor ott lett volna.
AZ FTC MÉRLEGE A HNK RIJEKÁVAL SZEMBEN
2 mérkőzés, két vereség, 1 rúgott, három kapott gól
A Ludogoreccel valamelyest közelebbi az ismeretség, s sikeresebb is. A 2019–20-as idényben ráadásul két különböző sorozatban is találkozott egymással a két csapat. Előbb a Bajnokok Ligája selejtezőjének első körében randevúzott a magyar és a bolgár bajnok, s a Ferencváros kettős győzelemmel jutott tovább: az első meccsen a Groupama Arénában 2–1-re, Szófiában 3–2-re győzött Szerhij Rebrov csapata.
A hat évvel ezelőtti nyári európai kupaselejtező-sorozat végül úgy alakult, hogy a Ferencváros nem jutott be a BL-csoportkörébe. A második fordulóban a máltai bajnok Valletta nem jelentett akadályt, s a harmadik fordulóban a Dinamo Zagreb otthonában elért 1–1-es döntetlen sem számított rossz eredmények, aztán a visszavágón jött a Rebrov-éra egyik legrosszabb egy félidős teljesítménye, a zágrábiak 4–0-ra nyertek, a Fradi meg mehetett az Európa-liga rájátszásába.Ott aztán a litván Suduva legyőzésével felkerült a főtáblára, s ott volt a bolgár csapat is. Az FTC és a Ludogorec végül a H-jelű négyesben ismét egymásra akadt, s itt aztán visszavágott a bolgár brigád: előbb a második fordulóban 3–0-ra nyert a Groupamában, majd az utolsó fordulóban 1–1-et játszott a zöld-fehérekkel hazai pályán, s azzal kiharcolta a továbbjutást – éppen a Ferencvárost elütve a folytatástól.
A Ferencvárosban hat éve is ott volt Dibusz Dénes mindkét meccsen, a kispadon pedig Gróf Dávid ült, aki azóta egy-egy debreceni és görögországi kétéves kitérő után már visszatért a zöld-fehérekhez. A bolgároknál is akad játékos, aki emlékezhet a zöld-fehérek elleni összecsapásokra, Georgi Terziev, Anton Nedaljkov és Ivan Yordanov már akkor is tagja volt a razgradiak keretének, igaz, utóbbi nem kapott lehetőséget. Terziev három meccsen játszott, az első BL-selejtezőn ő szerezte csapata egyetlen gólját, Nedaljkov mind a négy meccset végigjátszotta.
AZ FTC MÉRLEGE A LUGORECCEL SZEMBEN
4 mérkőzés, 2 győzelem, 1 döntetlen, 1 vereség, 6 rúgott, 7 kapott gól
A Bajnokok Ligája selejtezője után kisorsolták az Európa-liga selejtezőjének menetrendjét is, s kiderült, ha a Ferencváros nem jut tovább aörmény Noával szemben a BL-ben, akkor a gibraltári Lincoln Red Imps vagy a szerb Crvena zvezda lesz az ellenfele a második számú kupasorozatban.
Nos, előbbi csapattal nincs felidéznivaló, a két csapata korábban nem találkozott egymással, sőt, a két ország klubjai sem játszottak egymással az UEFA égisze alá tartozó versenysorozat keretein belül hivatalos tétmérkőzést. A Crvena zvezdával már akad közös múlt, a két csapat először az 1974–75-ös Kupaagyőztesek Európa Kupája (KEK) elődöntőjében találkozott, a Ferencváros a Népstadionban 2–1-re győzött, a belgrádi visszavágón 2–2-t ért el, s ezzel döntőbe jutott – ahol aztán a Dinamo Kijev 3–0-ra győzve elhódította a kupát. A második randevúra három éve ősszel került sor, az Európa-liga csoportkörében: a Ferencváros a harmadik fordulóban 4–1-re kikapott Belgrádban, a következő meccsnapon pedig 2–1-re győzött Budapesten, így összességében pozitív a mérlege. A zöld-fehéreknél három éve a Crvena zvezda elleni mérkőzéseken pályára lépők közül megintcsak Dibusz maradt egyedüliként hírmondónak. Igaz, jelenleg a csapathoz tartozik még Pászka Lóránd és Botka Endre is, három éve játszottak mindkét mérkőzésen a belgrádiak ellen, s az előző idényben a Kecskemétnél szerepeltek kölcsönben, de egyelőre nem tudni, maradnak-e a mostani idényre.
AZ FTC MÉRLEGE A CRVENA ZVEZDVÁVAL SZEMBEN
4 mérkőzés, 2 győzelem, 1 döntetlen, 1 vereség, 7 rúgott, 8 kapott gól
Megnéztük a Konferencia-ligában érintett másik három csapatot is, hogy áll lehetséges ellenfeleivel szemben, ám túl nagy közös halmazról sem a Győr, sem a Paks, sem a Puskás Akadémia esetében nem beszélhetünk.
Az már eddig is ismert volt, hogy a Győrnek az örmény Pjunik Jerevánon, a Paksnak a szlovén Mariboron, míg a Puskás Akadémiának a ciprusi Ariszon kell túljutnia, hogy ott lehessen a harmadik selejtezőkörben. Egyik klub sem találkozott korábban leendő ellenfelével, sőt, annak nációjának képviselőjével sem.
Győri továbbjutás esetén a Csongvai Áront foglalkoztató svéd AIK és az észt Paide párharcának továbbjutója lesz az ellenfél. Az ETO eddigi utolsó nemzetközi kupapárharcát vívta svéd csapat ellen: 2017 júliusában az IFK Göteborg Győrben 3–0-ra győzött, Göteborgban meg a Győr 1–0-ra.
Paksi továbbjutás esetén az andorrai Santa Coloma vagy az ukrán Polisszija Zsitomir lesz az ellenfél. A tolnaiak első európai kupa párharcukat éppen az andorrai csapat ellen vívták 2011 nyarán, akkor az andorrai 1–0 után Pakson 4–0-ra nyert a zöld-fehér magyar csapat, amelynek harmadik gólját a visszavágón bizonyos Böde Dániel szerezte. A tolnaiak ukrán csapattal még nem játszottak.
A Puskás Akadémia a görög AEK Athén és az izraeli Hapoel Beer-Seva párharcának győztesével találkozik, ha túljut a ciprusi ellenfelén. A felcsútiak sem görög, sem izraeli csapattal nem találkoztak korábbi négy európai kupaindulásuk során.