Mata góljával győzött az MU, tovább élnek a BL-álmok

2016.05.07. 13:40
Wayne Rooney nagyszerűen küzdött és gólpasszt adott (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 37. fordulójában a Manchester United Juan Mata góljával 1–0-ra győzött a Norwich City otthonában.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Több szempontból is rosszul kezdődött a Manchester United számára a Norwich City elleni mérkőzés. Még a bemelegítés során, a kezdőcsapatba nevezett Anthony Martial sérült meg, majd alig több mint tízpercnyi játék után Matteo Darmian szenvedett súlyosnak tűnő sérülést, amely az MU mellett az Európa-bajnokságra készülő olasz válogatottat is rosszul érintheti.

A sérülések mellett sok izgalmat nem tartogatott az első félidő, csupán egy nagy helyzetet jegyezhettünk fel, azonban a mérkőzés elején, Cameron Jerome közeli fejesét David de Gea térddel hárította.

A második félidőben feljebb tolta a védekezését az MU, és csaknem 75 százalékban birtokolta a labdát, ez azonban sokáig nem mutatkozott meg helyzetekben. Aztán a 72. percben mégis Wayne Rooney kapott remek labdát, ám úgy tűnt, túlcselezi magát a tizenhatoson belül, végül azonban Juan Matához passzolt, aki hat méterről a kilépő kapus mellett a kapu közepébe passzolta a labdát (0–1).

A folytatásban nem tudott veszélyeztetni a hazai csapat, így Louis van Gaal együttese megnyerte a mérkőzést, és egy pontra felzárkózott a negyedik, BL-selejtezős helyen álló Manchester Cityre, míg a Norwich továbbra is a kiesést jelentő 19. helyen áll.