Angol Ligakupa: a Fulham és az Aston Villa is kiesett

2020.10.01. 22:21
A Brentford búcsúztatta a Fulhamet (Fotó: AFP)
Az angol Ligakupa nyolcaddöntőjének csütörtöki játéknapján kiesett a sorozatból a Premier League-ben szereplő Fulham és az Aston Villa.

Brentford–Fulham 3–0

Alig több mint egy hónappal ezelőtt találkozott egymással a két csapat legutóbb, de az a meccs jóval nagyobb téttel bírt, mint a mostani. Az a mérkőzés az angol másodosztály rájátszásának döntője volt, vagyis a feljutásról döntött, és ott hosszabbítás után a Fulham bizonyult jobbnak, így feljutott a Premier League-be.

Az angol Ligakupában revansot vett a Brentford, ugyanis a csütörtöki nyolcaddöntőben 3–0-ra múlta felül élvonalbeli ellenfelét. Marcus Forss a 37. percben szerezte meg a vezetést a hazaiak számára, majd a második félidőben Szaid Benrahma duplázott (3–0).

Aston Villa–Stoke City 0–1

Egy másik PL-csapat is búcsúzott csütörtök este: az Aston Villa a Championshipben szereplő Stoke Cityt fogadta, de Sam Vokes 26. percben esett gólja után hátrányba került, és a későbbiekben nem is sikerült fordítania (0–1).