PL: a 90. perc után dőlt el, folytatódott a Chelsea nagy sorozata a Palace ellen

KORMANIK ZSOLTKORMANIK ZSOLT
2024.02.12. 23:11
Conor Gallagher (jobbra) két góllal vette ki a részét a Chelsea győzelméből (Fotó: Getty Images)
A Chelsea 3–1-re győzött a Crystal Palace vendégeként az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 24. fordulójának hétfő esti mérkőzésén.

Legyőzi-e sorozatban 14. alkalommal is a Chelsea a Crystal Palace-t? A 12 bajnokiból és egy FA-kupa-meccsből felépített sorozat tekintélyt parancsoló, és ha csak a PL-mérkőzéseket nézzük, mindkét csapat történetében rekord lett volna, ha megíródik a 14. fejezet is.

Az első félidő utáni állás viszont új korszak nyitányát ígérte, hiszen miközben a Chelsea játékosai egyszer sem találták el a kaput, a kolumbiai Jefferson Lerma nagyszerű lövéssel megszerezte a vezetést a Palace-nak a 30. percben. Nemcsak esztétikai, hanem statisztikai szempontból is különleges pillanat volt: ez volt a piros-kékek  1000. gólja az angol élvonalban! (1–0, VIDEÓ ITT!)

A játékvezetői segédeszközök technikai hibája miatt a szünet a szokásosnál jóval hosszabbra nyúlt, és amikor végre elkezdődött a játék, egy egészen más, az első 45 percben látottnál jóval vállalkozóbb Chelsea-t láttunk. Nem is késett sokáig az egyenlítés: a 47. percben futó szép akció végén Malo Gusto jobbról középre adott, és Conor Gallagher – akinek eddig egyetlen gólja sem volt ebben a bajnoki idényben – nem kegyelmezett korábbi csapatának, kapásból a hálóba vágta a labdát (1–1, VIDEÓ ITT!).

A folytatásban mindkét oldalon akadtak gólszerzési lehetőségek, de kimaradtak, és amikor már úgy tűnt, marad az 1–1, a ráadás első percében Gallagher megint remekül érkezett egy jobb oldalról visszapasszolt labdára (feladó Cole Palmer), és a jobb alsó sarokba lőtt (1–2, VIDEÓ ITT!).

A 94. percben – újfent Palmer előkészítéséből – Enzo Fernández is betalált közelről (1–3, VIDEÓ ITT!), gondoskodván arról, hogy a bevezetőben említett nagy Chelsea-sorozat biztosan folytatódjon (összességében a 14., bajnokin a 13. egymást követő győzelem a Palace ellen), egyúttal véget érjen egy rövidebb: a kékek két vereség után pontot szereztek a bajnokságban.

S ha már megszakadó sorozatok: a Palace 2022 augusztusa óta mostanáig egyetlen olyan bajnokit sem veszített el, amelyiken vezetett a szünetben (hét győzelem, egy döntetlen).

ANGOL PREMIER LEAGUE
24. FORDULÓ, hétfői mérkőzés
Crystal Palace–Chelsea 1–3 (Lerma 30., ill. Gallagher 47., 90+1., E. Fernández 90+4.)

A FORDULÓ TÖBBI EREDMÉNYE
VASÁRNAP JÁTSZOTTÁK
Aston Villa–Manchester United 1–2 (Douglas Luiz 67., ill. Höjlund 17., McTominay 86.)
West Ham United–Arsenal 0–6 (Saliba 32., B. Saka 41., 63. – az elsőt 11-esből, Magalhaes 44., Trossard 45+2., Rice 65.)
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Fulham–AFC Bournemouth 3–1 (De Cordova-Reid 5., Rodrigo Muniz 36., 52., ill. Senesi 50.)
Liverpool–Burnley 3–1 (Jota 31., L. Díaz 52., Núnez 79., ill. D. O'Shea 45.)
Luton–Sheffield United 1–3 (C. Morris 52. – 11-esből, ill. Archer 30., McAtee 36. – 11-esből, Vini Souza 72.)
Tottenham Hotspur–Brighton & Hove Albion 2–1 (P. M. Sarr 62., B. Johnson 90+6., ill. Gross 16. – 11-esből)
Wolverhampton Wanderers–Brentford 0–2 (Nörgaard 35., Toney 77.)
Nottingham Forest–Newcastle United 2–3 (Elanga 26., Hudson-Odoi 45+6., ill. Bruno Guimaraes 10., 66., Schär 43.)
Manchester City–Everton 2–0 (Haaland 71., 85.)