Fernando Torres a lefújás előtt mentett meg egy pontot a Poolnak

2007.10.07. 18:22
Fernando Torres lefújás előtt szerzett góljával mentett meg egy pontot a Liverpool hazai pályán, pedig a Tottenham közel állt ahhoz, hogy 1993 után újra győztesen távozzon az Anfield Roadról. Kalou találatával a Chelsea Boltonban diadalmaskodott.
Fernando Torres fejel, és a labda nemsokára a hálóban köt ki
Reuters
Reuters

A szokásoktól eltérően ezúttal vasárnap rendezték az angol élvonalbeli meccsek nagy többségét, csak a Manchester United-Wigan, valamint az Aston Villa-West Ham meccseket bonyolították le szombaton. A vasárnapi kora délutáni meccsen az Arsenal legyőzte a Sunderlandet.

A Chelsea Boltonban lépett pályára, és visszatérhetett a combsérüléssel bajlódó Frank Lampard is.

Sammy Lee együttese nem állt be védekezni, és nem is játszott alárendelt szerepet. A 41. percben azonban hátrányba került, Kalou használta ki Jaaskeläinen kapus és Meite bizonytalankodását, és megszerezte a vezetést.

Liverpoolban jól kezdett Rafael Benitez együttese, már a 12. percben a Tottenham hálójában táncolt a labda: Gerrard sorfalon megpattant szabadrúgását csak kiütni tudta Robinson kapus, Voronin eszmélt a leggyorsabban, és a hálóba vágta a kipattanót.

A hazai csapat növelhette volna a vezetését, ám Gerrard újabb szabadrúgása a kapufán csattant, ezt megúszták a fővárosiak.

A félidő vége előtt némileg váratlanul egyenlített a Tottenham, Robbie Keane volt eredményes. Ez volt az első akciógól, amit a Pool kapott ebben a bajnokságban.

Alig kezdődött meg a második félidő, amikor újra Pepe Reina hálójába került a labda: Robinson ívelt fel szabadrúgást, Berbatov lefejelte a labdát, Keane jól érkezett, és már a londoniak vezettek.

A Tottenham nagyon közel állt ahhoz, hogy 1993 óta újabb sikert ünnepelhessen az Anfield Roadon, de Fernando Torres megvillant, és a hálóba fejelte Finnan beadását. A Pool megmentett egy pontot.

Továbbra is remekel a Manchester City, amely ezúttal a Middlesbrought győzte le. Chris Riggott góljával hamar vezetést szereztek Sven-Göran Eriksson tanítványai, a védő Martin Petrov szögletét fejelte a saját kapujába.

A folytatás Elano remekléséről marad emlékezetes, a brazil játékos előbb 24 méteres lövésből, majd egy 19 méteres szabadrúgásból vette be a vendégek kapuját. A Boro csak annak örülhetett, hogy a végén Hutchinson megszerezte első gólját a klub színeiben.

Hazai pályán győzött a Newcastle az Everton ellen. Nicky Butt gólját még kiegyenlítette Johnson, majd a hajrában felgyorsultak az események: a 86. percben Emre talált be, a 90. percben Owen már 3-1-re növelte az előnyt, majd egy megpattanó labdát Given kapus csak beljebb tudott segíteni.

PREMIER LEAGUE

9. FORDULÓ
Reading-Derby County 1-0 (Doyle 63.)
Blackburn-Birmingham 2-1 (Bentley 15., McCarthy 56.-11-es ill. Jerome 68.)
Bolton-Chelsea 0-1 (Kalou 41.)
Liverpool-Tottenham 2-2 (Voronin 12., F. Torres 90. ill. Keane 45., 47.)
Manchester City-Middlesbrough 3-1 (Riggott 10.-öngól, Elano 33., 63. ill. Hutchinson 89.)
Newcastle-Everton 3-2 (Butt 42., Emre 86., Owen 90. ill. A. Johnson 53., Given 90+2.-öngól)
Fulham-Portsmouth 0-2 (Mwaruwari 50., Hreidarsson 52.)
Korábban:
Arsenal-Sunderland 3-2 (van Persie 7., 80., Senderos 14. ill. Wallace 25., Jones 48.)