WNBA: 20 vereség után először nyertek Holték, Montgomery remekelt

2011.08.27. 07:03
Az észak-amerikai profi női kosárlabda bajnokság (WNBA) legutóbbi játéknapján a Tulsa Shock sorozatban húsz vereség után először győzött, méghozzá Los Angelesben a Sparks vendégeként. Ez volt a csapat második győzelme a szezonban 25 vereség mellett.

A Tulsában a volt soproni Amber Holt hat, a korábbi győri Abi Olajuwon három pontot szerzett a Los Angeles ellen. A Sparksban egy másik korábbi soproni, Kristi Toliver öt pontot dobott.

A Magyarországon is megforduló légiósok közül érdemes kiemelni az ősztől Győrben pattogtató Renee Montgomeryt, aki 14 pontjával a Connecticut legjobbjai közé tartozott a Phoenix elleni győztes meccsen. A ligaelső Minnesota hazai pályán nyert a San Antonio ellen.

 

WNBA
ALAPSZAKASZ, 60. JÁTÉKNAP
Connecticut Sun–Phoenix Mercury 95–92
Minnesota Lynx–San Antonio Stars 85–75
Chicago Sky–Washington Mystics 80–67
Los Angeles Sparks–Tulsa Shock 75–77

 

Legfrissebb hírek

WNBA: még várni kell Juhász Dorka visszatérésére

Kosárlabda
2026.05.21. 10:49

WNBA: Juhász Dorka nélkül szenvedett egypontos vereséget a Minnesota

Amerikai sportok
2026.05.10. 10:22

Rátkai Esztert nagyon váratlanul érte a WNBA-s draft

Amerikai sportok
2026.04.14. 16:31

WNBA: Rátkai Esztert draftolta a legutóbbi nagydöntős Phoenix

Amerikai sportok
2026.04.14. 08:45

Autóbalesetben elhunyt a kétszeres WNBA-bajnok Kara Braxton

Amerikai sportok
2026.02.24. 08:31

WNBA: négy év alatt harmadszor bajnok a Las Vegas Aces

Kosárlabda
2025.10.11. 10:40

WNBA: Juhász Dorka kihagyja a következő idényt a Minnesota Lynxben

Kosárlabda
2025.05.12. 08:03

Hatszoros olimpiai bajnok kosárlabdázó vonult vissza

Amerikai sportok
2025.02.26. 08:52
Ezek is érdekelhetik