Férfi kézi El: kilencgólos előnyt szerzett Nagybányán az FTC

V. J./MTIV. J./MTI
2022.08.27. 18:54
Jelentős előnybe kerültek a zöld-fehérek (Fotó: fradi.hu)
A Ferencváros 36-27-re nyert a román CS Minaur Baia Mare otthonában a férfi kézilabda Európa-liga selejtezőjének első fordulójában, a párharc szombati, első mérkőzésén.

A Ferencváros legutóbb 2009 novemberében játszott nemzetközi tétmérkőzést, amikor a KEK-ben kettős vereséggel búcsúzott a szlovén Cimos Koperrel szemben.

Az NB I-ben legutóbb negyedik helyezett FTC keretéből ezúttal Bohács Sándor és Török Ádám hiányzott. Jól kezdtek a vendégek, akik a 12. percben vezettek először két góllal. Ezt követően a román együttes egy 5–1-es sorozattal használta ki, hogy ellenfele játéka némiképp kapkodóvá vált. A hazaiak a várakozásoknak megfelelően keményen védekeztek és előnyben részesítették a gyors támadásokat, ráadásul kapusuk, Anton Tyerekov remekül védett.

Borbély Ádám
is bravúrosan teljesített az FTC kapuja előtt, erre alapozva csapata a hajrában – 13 perc után – ismét vezetett, a szünetben 14–15 volt az állás.

A második félidőt is remekül kezdte a magyar csapat, 22–17-re elhúzott, erre reagálva a román bajnoki ezüstérmes Nagybánya támadásban kapusa lecserélésével létszámfölényt teremtett. Védekezésben szinte tökéletes volt a Ferencváros, ezt kihasználva Borbély továbbra is remekelt, míg a túloldalon visszaesett a védési hatékonyság. A hazaiak a hajrában is igyekeztek csökkenteni a különbséget, ezt az FTC gyors ellenakciókkal használta ki, és nagy meglepetésre kilenc góllal győzött.

Kovacsics Péter nyolc, Nagy Bence hét, a hazaiaknál Anderson Da Silva Mollino hat gólt lőtt. Borbély Ádám 43 lövésből 16-ot hárított.

A visszavágót jövő vasárnap rendezik. Az FTC-nek összesen két sikeres párharcra van szüksége a főtáblára jutáshoz.

A Magyar Kupa-ezüstérmes Fejér-B.Á.L. Veszprém a selejtező második körében kapcsolódik be a küzdelmekbe. A bajnoki bronzérmes Balatonfürednek nem kell selejtezőt játszania, a csoportkörben kezdi meg szereplését.

KÉZILABDA
FÉRFI EURÓPA-LIGA, SELEJTEZŐ
1. FORDULÓ
CS MINAUR BAIA MARE (román)–
FTC 27–36 (14–15)
Nagybánya, 1250 néző. Vezette: Madsen, Mortensen (dánok)
BAIA MARE: Terekhov – Cip 1, MOLINO 6, Nagy R., Fotache 1, Vujovics 2, Kotrc 2
Csere:
Buzogány (kapus), Cabut 3, Vujics 4, Ratkovics 4, Bugulet 1, Bera 2, Manescu 1, Teka
Edző: Daniel Popovici
FTC: BORBÉLY Á. – Bujdosó 2 (1), Ónodi-Jánoskúti 3, Bognár A. 3, Debreczeni 3, NAGY B. 7, KOVACSICS 7.Csere: Mikita 2, Fűzi 3, Lékai, Prainer 1, Balogh Zs. 1, Imre 3, Pordán 1, Csörgő
Edző:
Pásztor István
Az eredmény alakulása. 9. p.: 4–5. 13. p.: 6–8. 19. p.: 11–9. 23. p.: 13–11. 38. p.: 17–19. 42. p.: 18–23.48. p.: 20–26.53. p.: 22–30.
Kiállítások: 0, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/0, ill. 2/1