nemzetisport.hu 2017.12.18 19:26 Frissítve: 2018.01.13 21:54

38 év után újra magyar éremesély – a XXIII. téli olimpiai játékok adatbankja

Bár a hivatalos megnyitót február 9-én tartják, a curling vegyes páros csoportküzdelmeivel már február 8-án megkezdődik Pjongcsangban a XXIII. téli olimpia. Összesen 15 sportág 102 versenyszámában osztanak érmeket. Az alábbiakban bemutatjuk a játékok programját, a várható magyar résztvevőket és a legfontosabb tudnivalókat.

 

BEMUTATJUK A MAGYAR INDULÓKAT – KATTINTSON IDE!

A HELYSZÍNEKÉRT ÉS NÉHÁNY HASZNOS LINKÉRT KATTINTSON IDE!

Megjegyzés: OAR = Olympic Athlete from Russia – olimpiai sportoló Oroszországból. 

XXIII. TÉLI OLIMPIA, PJONGCSANG – A PROGRAM
Időpont (magyar idő) sportág versenyszám  szakasz magyar induló
Február 8., csütörtök
01.05–03.00 Curling vegyes páros 1. forduló  
12.05–14.00 Curling vegyes páros 2. forduló  
13.30–14.35 Síugrás férfi normálsánc selejtező  
Február 9., péntek
00.35–02.30 Curling vegyes páros 3. forduló  
02.00–02.45 Síakrobatika női mogul selejtező  
02.00–05.25 Műkorcsolya csapatverseny férfi és páros rövid program  
03.45–04.30 Síakrobatikaférfi mogul selejtező  
05.35–07.30 Curling vegyes páros 4. forduló  
12.00–13.50 Megnyitó      
Február 10., szombat (5 arany)
01.05–03.00 Curling vegyes páros 5. forduló  
02.00–06.30 Hódeszka férfi lejtő selejtező  
08.15–09.15 Sífutás női 7.5+7.5 km DÖNTŐ ?
08.40–11.00 Jégkorong nők Japán–Svédország  
11.00–13.50 Rövid pályás gyorskorcsolya férfi 1500 m DÖNTŐ 3
11.00–13.50 Rövid pályás gyorskorcsolya női 500, női 3000 m váltó selejtező 2+Magyarország
11.10–14.45 Szánkó férfi egyes 1. és 2. futam  
12.00–13.55 Gyorskorcsolya női 3000 m DÖNTŐ  
12.05–14.00 Curling vegyes páros 6. forduló  
12.15–13.35 Sílövészet női 7.5 km sprint DÖNTŐ Szőcs Emőke
13.10–15.30 Jégkorong nők Svájc–Dél-Korea  
13.35–15.20 Síugrás férfi normálsánc DÖNTŐ  
Február 11., vasárnap (7 arany)
01.05–03.00 Curling vegyes páros 7. forduló  
02.00–06.35 Műkorcsolya csapatverseny női és jégtánc rövid program  
02.00–03.40 Hódeszka férfi lejtő DÖNTŐ  
03.00–05.10 Alpesi sí férfi lesiklás DÖNTŐ ?
05.30–07.30 Hódeszka női lejtő selejtező ?
07.15–09.05 Sífutás férfi 15+15 km DÖNTŐ ?
08.40–11.00 Jégkorong nők Finnország–Egyesült Államok  
11.30–14.40 Síakrobatika női mogul DÖNTŐ  
12.00–13.55 Gyorskorcsolya férfi 5000 m DÖNTŐ  
12.05–14.00 Curling vegyes páros rájátszás  
12.15–13.40 Sílövészet férfi 10 km sprint DÖNTŐ  
12.50–14.45 Szánkó férfi egyes DÖNTŐ  
13.10–15.30 Jégkorong nők Kanada–OAR  
Február 12., hétfő (8 arany)
01.05–03.00 Curling vegyes páros elődöntő  
02.00–03.40 Hódeszka női lejtő DÖNTŐ ?
02.00–05.10 Műkorcsolya csapatverseny DÖNTŐ  
02.15–04.15 Alpesi sí női óriás-műlesiklás 1. futam  
05.30–07.00 Hódeszka női félcső selejtező  
05.45–07.25 Alpesi sí női óriás-műlesiklás DÖNTŐ ?
08.00–10.40 Gyorskorcsolya női 1500 m DÖNTŐ  
08.40–11.00 Jégkorong nők Svájc–Japán  
11.10–12.00 Sílövészet női 10 km üldözéses DÖNTŐ ?
11.30–14.50 Síakrobatika férfi mogul DÖNTŐ  
11.50–14.45 Szánkó női egyes 1. és 2. futam  
12.05–14.00 Curling vegyes páros elődöntő  
13.00–13.50 Sílövészet férfi 12.5 km üldözéses DÖNTŐ  
13.10–15.30 Jégkorong nők Svédország–Dél-Korea  
13.50–15.25 Síugrás női normálsánc DÖNTŐ ?
Február 13., kedd (8 arany)
01.05–03.00 Curling vegyes páros bronzmérkőzés  
02.00–03.30 Hódeszka női félcső DÖNTŐ  
03.30–05.00 Alpesi sí férfi szuperkombináció 1. futam  
07.00–08.10 Alpesi sí férfi szuperkombináció DÖNTŐ  
07.00–08.50 Hódeszka férfi félcső selejtező  
08.40–11.00 Jégkorong nők Kanada–Finnország  
09.30–10.45 Sífutás férfi és női sprint selejtező ?
11.00–13.30 Rövid pályás gyorskorcsolya női 500 m DÖNTŐ 2
11.00–13.30 Rövid pályás gyorskorcsolya férfi 1000 m, férfi 5000 m váltó selejtező 2+Magyarország
11.30–14.45 Szánkó női egyes DÖNTŐ  
12.00–13.50 Sífutás női sprint (klasszikus stílus) DÖNTŐ  
12.00–13.50 Sífutás férfi sprint (klasszikus stílus) DÖNTŐ  
12.00–13.50 Gyorskorcsolya férfi 1500 m DÖNTŐ Nagy Konrád
12.05–14.00 Curling vegyes páros DÖNTŐ  
13.10–15.30 Jégkorong nők Egyesült Államok–OAR  
Február 14., szerda (6 arany)
01.05–04.00 Curling férfiak alapszakasz  
02.00–05.25 Műkorcsolya páros rövid program  
02.15–03.30 Alpesi sí női műlesiklás 1. futam  
02.30–04.00 Hódeszka férfi félcső DÖNTŐ  
04.10–06.30 Jégkorong nők Svédország–Svájc  
05.45–06.55 Alpesi sí női műlesiklás DÖNTŐ  
06.05–09.00 Curling nők alapszakasz  
07.00–07.50 Északi összetett normálsánc/10 km síugrás  
08.40–11.00 Jégkorong nők Dél-Korea–Japán  
09.45–10.30 Északi összetett normálsánc/10 km DÖNTŐ  
11.00–12.45 Gyorskorcsolya női 1000 m DÖNTŐ  
12.05–14.00 Sílövészet női 15 km DÖNTŐ Szőcs Emőke
12.05–15.00 Curling férfiak alapszakasz  
12.20–14.45 Szánkó férfi páros DÖNTŐ  
13.10–15.30 Jégkorong férfiak Szlovákia–OAR  
13.10–15.30 Jégkorong férfiak Egyesült Államok–Szlovénia  
Február 15., csütörtök (7 arany)
01.05–04.00 Curling nők alapszakasz  
02.00–04.25 Szkeleton férfiak 1. és 2. futam  
02.30–05.45 Műkorcsolya páros DÖNTŐ  
03.00–05.10 Alpesi sí férfi szuper-G DÖNTŐ
03.00–05.50 Hódeszka férfi krossz DÖNTŐ  
04.10–06.30 Jégkorong férfiak Finnország–Németország  
04.10–06.30 Jégkorong nők Egyesült Államok–Kanada  
06.05–09.00 Curling férfiak alapszakasz  
07.30–09.10 Sífutás női 10 km (szabad stílus) DÖNTŐ ?
08.40–11.00 Jégkorong férfiak Norvégia–Svédország  
08.40–11.00 Jégkorong nők OAR–Finnország  
12.00–13.15 Síakrobatika női ugrás selejtező  
12.00–14.00 Sílövészet férfi 20 km DÖNTŐ  
12.00–14.10 Gyorskorcsolya férfi 10 000 m DÖNTŐ  
12.05–15.00 Curling nők alapszakasz  
13.10–15.30 Jégkorong férfiak Csehország–Dél-Korea  
13.10–15.30 Jégkorong férfiak Svájc–Kanada  
13.30–14.45 Szánkó csapatverseny DÖNTŐ  
Február 16., péntek (5 arany)
01.05–04.00 Curling férfiak alapszakasz  
01.30–03.55 Szkeleton férfiak DÖNTŐ  
02.00–05.00 Hódeszka női krossz DÖNTŐ  
02.00–06.30 Műkorcsolya férfiak rövid program  
04.10–06.30 Jégkorong férfiak Egyesült Államok–Szlovákia  
06.05–09.00 Curling nők alapszakasz  
07.00–08.45 Sífutás férfi 15 km (szabad stílus) DÖNTŐ ?
08.40–11.00 Jégkorong férfiak OAR–Szlovénia  
12.00–13.10 Síakrobatika női ugrás DÖNTŐ  
12.00–13.35 Gyorskorcsolya női 5000 m DÖNTŐ  
12.05–15.00 Curling férfiak alapszakasz  
12.20–14.10 Szkeleton nők 1. és 2. futam  
13.10–15.30 Jégkorong férfiak Finnország–Norvégia  
13.10–15.30 Jégkorong férfiak Svédország–Németország  
13.30–14.35 Síugrás férfi nagysánc selejtező  
Február 17., szombat (9 arany)
01.05–04.00 Curling nők alapszakasz  
02.00–06.15 Síakrobatika női lejtő DÖNTŐ  
02.00–06.25 Műkorcsolya férfiak DÖNTŐ  
03.00–05.10 Alpesi sí női szuper-G DÖNTŐ  
04.10–06.30 Jégkorong férfiak Kanada–Csehország  
04.10–06.30 Jégkorong nők negyeddöntő  
06.05–09.00 Curling férfiak alapszakasz  
08.40–11.00 Jégkorong férfiak Dél-Korea–Svájc  
08.40–11.00 Jégkorong nők negyeddöntő  
10.30–11.40 Sífutás női 4x5 km váltó DÖNTŐ  
11.00–13.55 Rövid pályás gyorskorcsolya női 1500 m DÖNTŐ 2
11.00–13.55 Rövid pályás gyorskorcsolya férfi 1000 m DÖNTŐ 2
12.00–13.15 Síakrobatika férfi ugrás selejtező  
12.05–15.00 Curling nők alapszakasz  
12.15–13.10 Sílövészet női 12.5 km tömegrajtos DÖNTŐ  
12.20–14.25 Szkeleton nők DÖNTŐ  
13.10–15.30 Jégkorong férfiak OAR–Egyesült Államok  
13.10–15.30 Jégkorong férfiak Szlovénia–Szlovákia  
13.30–14.45 Síugrás férfi nagysánc DÖNTŐ  
Február 18., vasárnap (6 arany)
01.05–04.00 Curling férfiak alapszakasz  
02.00–06.35 Síakrobatika férfi lejtő DÖNTŐ  
02.15–04.15 Alpesi sí férfi óriás-műlesiklás 1. futam ?
04.10–06.30 Jégkorong férfiak Németország–Norvégia  
04.10–06.30 Jégkorong nők helyosztó  
05.45–07.25 Alpesi sí férfi óriás-műlesiklás DÖNTŐ ?
06.05–09.00 Curling nők alapszakasz  
07.15–09.05 Sífutás férfi 4x10 km váltó DÖNTŐ  
08.40–11.00 Jégkorong férfiak Csehország–Svájc  
08.40–11.00 Jégkorong nők helyosztó  
12.00–13.15 Síakrobatika férfi ugrás DÖNTŐ  
12.00–14.00 Gyorskorcsolya női 500 m DÖNTŐ  
12.00–14.00 Gyorskorcsolya férfi csapatverseny selejtező  
12.05–14.45 Bob férfi kettes 1. és 2. futam  
12.05–15.00 Curling férfiak alapszakasz  
12.15–13.15 Sílövészet férfi 15 km tömegrajtos DÖNTŐ  
13.10–15.30 Jégkorong férfiak Kanada–Dél-Korea  
13.10–15.30 Jégkorong férfiak Svédország–Finnország  
Február 19., hétfő (3 arany)
01.05–04.00 Curling nők alapszakasz  
01.30–04.30 Hódeszka női ugrás selejtező  
02.00–03.15 Síakrobatika női félcső selejtező  
02.00–05.45 Műkorcsolya jégtánc rövid program 
05.10–07.30 Jégkorong nők elődöntő  
06.05–09.00 Curling férfiak alapszakasz  
12.00–14.00 Gyorskorcsolya férfi 500 m DÖNTŐ  
12.00–14.00 Gyorskorcsolya női csapatverseny selejtező  
12.05–15.00 Curling nők alapszakasz  
12.15–14.45 Bob férfi kettes DÖNTŐ  
13.10–15.30 Jégkorong nők elődöntő  
13.30–15.20 Síugrás férfi csapatverseny DÖNTŐ  
Február 20., kedd (5 arany)
01.05–04.00 Curling férfiak alapszakasz  
02.00–05.35 Műkorcsolya jégtánc DÖNTŐ  
02.30–03.40 Síakrobatika női félcső DÖNTŐ  
04.10–06.30 Jégkorong férfiak rájátszás  
04.10–06.30 Jégkorong nők helyosztó  
05.00–06.40 Síakrobatika férfi félcső selejtező  
06.05–09.00 Curling nők alapszakasz  
08.40–11.00 Jégkorong férfiak rájátszás  
08.40–11.00 Jégkorong nők helyosztó  
11.00–11.50 Északi összetett nagysánc/10 km síugrás  
11.00–13.00 Rövid pályás gyorskorcsolya női 3000 m váltó DÖNTŐ Magyarország
11.00–13.00 Rövid pályás gyorskorcsolya női 1000 m, férfi 500 m selejtező 2+3
12.05–15.00 Curling férfiak alapszakasz  
12.15–13.45 Sílövészet vegyes váltó DÖNTŐ  
12.50–14.45 Bob női kettes 1. és 2. futam  
13.10–15.30 Jégkorong férfiak rájátszás  
13.10–15.30 Jégkorong férfiak rájátszás  
13.45–14.30 Északi összetett nagysánc/10 km DÖNTŐ  
Február 21., szerda (7 arany)
01.05–04.00 Curling nők alapszakasz  
01.30–04.45 Hódeszka férfi ugrás selejtező  
02.00–06.30 Műkorcsolya nők rövid program 1
03.00–05.10 Alpesi sí női lesiklás DÖNTŐ  
03.30–06.40 Síakrobatika férfi krossz DÖNTŐ  
04.10–06.30 Jégkorong férfiak negyeddöntő  
06.05–09.00 Curling férfiak alapszakasz  
08.40–11.00 Jégkorong férfiak negyeddöntő  
08.40–11.00 Jégkorong nők bronzmérkőzés  
09.00–12.15 Sífutás férfi csapatsprint (szabad stílus) DÖNTŐ  
09.00–12.15 Sífutás női csapatsprint (szabad stílus) DÖNTŐ  
12.00–15.00 Gyorskorcsolya férfi csapatverseny DÖNTŐ  
12.00–15.00 Gyorskorcsolya női csapatverseny DÖNTŐ  
12.05–15.00 Curling nők alapszakasz  
12.40–14.45 Bob női kettes DÖNTŐ  
13.10–15.30 Jégkorong férfiak negyeddöntő  
13.10–15.30 Jégkorong férfiak negyeddöntő  
Február 22., csütörtök (8 arany)
01.05–04.00 Curling férfiak és nők rájátszás  
02.15–03.30 Alpesi sí férfi műlesiklás 1. futam ?
03.30–04.40 Síakrobatika férfi félcső DÖNTŐ  
04.00–05.30 Hódeszka férfi és női párhuzamos óriás-műlesiklás selejtező  
05.10–08.00 Jégkorong nők DÖNTŐ  
05.45–07.25 Alpesi sí férfi műlesiklás DÖNTŐ ?
08.30–09.20 Északi összetett csapatverseny (nagysánc/4x5 km) síugrás  
11.00–13.45 Rövid pályás gyorskorcsolya férfi 500 m DÖNTŐ 3
11.00–13.45 Rövid pályás gyorskorcsolya női 1000 m DÖNTŐ 2
11.00–13.45 Rövid pályás gyorskorcsolya férfi 5000 m váltó DÖNTŐ Magyarország
11.20–12.05 Északi összetett csapatverseny (nagysánc/4x5 km) DÖNTŐ  
12.05–15.00 Curling férfiak elődöntő  
12.15–13.45 Sílövészet női 4x6 km váltó DÖNTŐ  
Február 23., péntek (6 arany)
01.30–03.00 Hódeszka női ugrás DÖNTŐ  
02.00–06.10 Műkorcsolya nők DÖNTŐ Tóth Ivett
03.00–04.30 Alpesi sí női szuperkombináció 1. futam ?
03.30–06.40 Síakrobatika női krossz DÖNTŐ  
06.30–07.40 Alpesi sí női szuperkombináció DÖNTŐ ?
07.35–10.30 Curling férfiak bronzmérkőzés  
08.40–11.00 Jégkorong férfiak elődöntő  
11.00–12.55 Gyorskorcsolya férfi 1000 m DÖNTŐ Nagy Konrád
12.05–15.00 Curling nők elődöntő  
12.15–13.45 Sílövészet férfi 4x7.5 km váltó DÖNTŐ  
13.10–15.30 Jégkorong férfiak elődöntő  
Február 24., szombat (8 arany)
01.30–04.00 Bob férfi négyes 1. és 2. futam  
02.00–03.30 Hódeszka férfi ugrás DÖNTŐ  
03.00–05.00 Alpesi sí csapatverseny DÖNTŐ  
04.00–05.35 Hódeszka férfi párhuzamos óriás-műlesiklás DÖNTŐ  
04.00–05.35 Hódeszka női párhuzamos óriás-műlesiklás DÖNTŐ  
06.00–09.00 Sífutás férfi 50 km (klasszikus stílus) DÖNTŐ  
07.35–10.30 Curling férfiak DÖNTŐ  
12.00–15.00 Gyorskorcsolya férfi tömegrajtos verseny DÖNTŐ  
12.00–15.00 Gyorskorcsolya női tömegrajtos verseny DÖNTŐ  
12.05–15.00 Curling nők bronzmérkőzés  
13.10–16.00 Jégkorong férfiak bronzmérkőzés  
Február 25., vasárnap (4 arany)
01.05–04.00 Curling nők DÖNTŐ  
01.30–04.00 Bob férfi négyes DÖNTŐ  
01.30–04.00 Műkorcsolya gála    
 05.10–08.00Jégkorong  férfiak DÖNTŐ 
07.15–09.15 Sífutás női 30 km (klasszikus stílus) DÖNTŐ  
 12.00–14.00  Záróünnepség    
 

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2018.01.13 23:00:04

Téli sportok THURY GÁBOR

NS-VÉLEMÉNY. A 2014-es téli olimpián lesiklásban hetedik lett.

2018.01.09 23:12:19

Téli sportok DEÁK ZSIGMOND

NS-VÉLEMÉNY. Pjongcsang légvonalban több mint nyolcezer kilométerre fekszik Budapesttől, s az egyszeri magyar ember azt sem tudja, eszik-e vagy isszák.

2017.12.14 12:45:30

Téli sportok nemzetisport.hu

Kenya női bobcsapatot indít; Bukás a tömegrajtos gyorskoriban? Részletes program, magyar indulók, helyszínek.