HIRDETÉS
HIRDETÉS
nemzetisport.hu 2017.12.18 19:26 Frissítve: 2018.03.01 16:20

38 év után újra magyar éremesély – a XXIII. téli olimpiai játékok adatbankja

Bár a hivatalos megnyitót február 9-én tartják, a curling vegyes páros csoportküzdelmeivel már február 8-án megkezdődik Pjongcsangban a XXIII. téli olimpia, amelyet Magyarországon az M4 SPORT és az EUROSPORT közvetít. Összesen 15 sportág 102 versenyszámában osztanak érmeket. Az alábbiakban bemutatjuk a játékok programját, a várható magyar résztvevőket és a legfontosabb tudnivalókat.

HIRDETÉS

 

BEMUTATJUK A MAGYAR INDULÓKAT – KATTINTSON IDE!

A FÉRFI JÉGKORONGTORNA ADATBANKJA ITT!

A HELYSZÍNEKÉRT ÉS NÉHÁNY HASZNOS LINKÉRT KATTINTSON IDE!


ÉREMTÁBLÁZAT
  Ország Arany Ezüst Bronz Összesen
1. Norvégia 14 14 11 39
2. Németország 14 10
7
31
3. Kanada 11 8
10
29
4. Egyesült Államok 9
8
6 23
5. Hollandia 8
6 6
20
6. Svédország 7
6
1
14
7.Dél-Korea58
4
17
8.
Svájc5
64
15
9. Franciaország 5
4 6 15
10. Ausztria 5 3
6 14
11. Japán 4
5 4
13
12. Olaszország 3 2 5 10
13.Orosz csapat2
6
9
17
14.Csehország2
237
15. Fehéroroszország 2 1 3
16.Kína1629
17. Szlovákia 1 2
3
18.Finnország1146
19.
Nagy-Britannia 1 4
5
20. Lengyelország 1 1 2
21. Magyarország
1 1
  Ukrajna
1 1
23. Ausztrália 2 1 3
24. Szlovénia 1 1
2
25.
Belgium

1

1
26. Spanyolország 2 2
 Új-Zéland
22
28. Kazahsztán 1 1

Lettország 1 1

Liechtenstein 1 1

A február 19 és 25. közötti programért kattintson ide!

XXIII. TÉLI OLIMPIA, PJONGCSANG – A PROGRAM (Február 8–18.)
Időpont (magyar idő) sportág versenyszám  szakasz győztesek és magyar indulók
Február 8., csütörtök – ÖSSZEFOGLALÓ A NAPI ESEMÉNYEKRŐL
01.05–03.00 Curling vegyes páros 1. forduló  
12.05–14.00 Curling vegyes páros 2. forduló  
13.30–14.35 Síugrás férfi normál sánc selejtező  
Február 9., péntek – ÖSSZEFOGLALÓ A NAPI ESEMÉNYEKRŐL
00.35–02.30 Curling vegyes páros 3. forduló  
02.00–02.45 Síakrobatika női mogul selejtező  
02.00–05.25 Műkorcsolya csapatverseny férfi és páros rövid program  
03.45–04.30 Síakrobatikaférfi mogul selejtező  
05.35–07.30 Curling vegyes páros 4. forduló  
12.00–13.50 Megnyitó      
Február 10., szombat (5 arany) – ÖSSZEFOGLALÓ A NAPI ESEMÉNYEKRŐL
01.05–03.00 Curling vegyes páros 5. forduló  
02.00–06.30 Hódeszka férfi slopestyle selejtező  
08.15–09.15 Sífutás női szkiatlon (7.5 klasszikus + 7.5 km szabad stílus)
DÖNTŐ 1. Charlotte Kalla (Svédország)
08.40–11.00 Jégkorong nők Japán–Svédország  
11.00–13.50 Rövid pályás gyorskorcsolya férfi 1500 m DÖNTŐ 1. Lim Hjo Dzsun (Dél-Korea)… 5. Liu ShaolinSándor, …20. Liu Shaoang
11.00–13.50 Rövid pályás gyorskorcsolya női 500, női 3000 m váltó selejtező Jászapáti Petra, Keszler Andrea + Magyarország
11.10–14.45 Szánkó férfi egyes 1. és 2. futam  
12.00–13.55 Gyorskorcsolya női 3000 m DÖNTŐ 1. Carlijn Achtereekte (Hollandia)
12.05–14.00 Curling vegyes páros 6. forduló  
12.15–13.35 Sílövészet női 7.5 km sprint DÖNTŐ 1. Laura Dahlmeier (Németország)
13.10–15.30 Jégkorong nők Svájc–Korea  
13.35–15.20 Síugrás férfi normál sánc DÖNTŐ 1. Andreas Wellinger (Németország)
Február 11., vasárnap (6 arany) – ÖSSZEFOGLALÓ A NAPI ESEMÉNYEKRŐL
01.05–03.00 Curling vegyes páros 7. forduló  
02.00–06.35 Műkorcsolya csapatverseny női és jégtánc rövid program  
02.00–03.40 Hódeszka férfi slopestyle DÖNTŐ 1. Redmond Gerard (Egyesült Államok)
03.00–05.10 Alpesi sí férfi lesiklás DÖNTŐ Kékesi Márton – elmaradt, csütörtökön pótolják
05.30–07.30 Hódeszka női slopestyle selejtező  
07.15–09.05 Sífutás férfi szkiatlon (15 klasszikus + 15 km szabad stílus) DÖNTŐ 1. Simen Hegstad Krüger (Norvégia)
08.40–11.00 Jégkorong nők Finnország–Egyesült Államok  
11.30–14.40 Síakrobatika női mogul DÖNTŐ 1. Perrine Laffont (Franciaország)
08.00–10.40 Gyorskorcsolya férfi 5000 m DÖNTŐ 1. Sven Kramer (Hollandia)
12.05–14.00 Curling vegyes páros rájátszás  
12.15–13.40 Sílövészet férfi 10 km sprint DÖNTŐ 1. Arnd Peiffer (Németország)
12.00–14.45 Szánkó férfi egyes 3. és 4. futam 1. David Gleirscher (Ausztria)
13.10–15.30 Jégkorong nők Kanada–Orosz csapat  
Február 12., hétfő (8 arany)
01.05–03.00 Curling vegyes páros elődöntő  
02.00–03.40 Hódeszka női slopestyle DÖNTŐ 1. Jamie Anderson (Egyesült Államok)
02.00–05.10 Műkorcsolya csapatverseny DÖNTŐ 1. Kanada
02.15–04.15 Alpesi sí női óriás-műlesiklás 1. futam Hozmann Szonja, Maróty Mariann – február 15-re halasztva
05.30–07.00 Hódeszka női félcső selejtező  
05.45–07.25 Alpesi sí női óriás-műlesiklás DÖNTŐ Hozmann Szonja, Maróty Mariann
– február 15-re halasztva
08.40–11.00 Jégkorong nők Svájc–Japán  
11.10–12.00 Sílövészet női 10 km üldözéses DÖNTŐ 1. Laura Dahlmeier (Németország)
11.30–14.50 Síakrobatika férfi mogul DÖNTŐ 1. Mikaël Kingsbury (Kanada)
11.50–14.45 Szánkó női egyes 1. és 2. futam  
12.05–14.00 Curling vegyes páros elődöntő  
13.00–13.50 Sílövészet férfi 12.5 km üldözéses DÖNTŐ 1. Martin Fourcade (Franciaország)
13.10–15.30 Jégkorong nők Svédország–Korea  
13.30–15.50Gyorskorcsolyanői 1500 mDÖNTŐ1. Ireen Wüst (Hollandia)
13.50–15.25 Síugrás női normál sánc DÖNTŐ 1. Maren Lundby (Norvégia)
Február 13., kedd (8 arany)
01.05–03.00 Curling vegyes páros bronzmérkőzés 3. Orosz csapat
02.00–03.30 Hódeszka női félcső DÖNTŐ 1. Chloe Kim (Egyesült Államok)
03.30–05.00 Alpesi sí férfi szuperkombináció 1. futam Kékesi Márton, Samsal Dalibor
07.00–08.10 Alpesi sí férfi szuperkombináció DÖNTŐ 1. Marcel Hirscher (Ausztria) 32. Samsal Dalibor, 35. Kékesi Márton
07.00–08.50 Hódeszka férfi félcső selejtező  
08.40–11.00 Jégkorong nők Kanada–Finnország  
09.30–10.45 Sífutás férfi és női sprint (klasszikus stílus)
selejtező 68. Kónya Ádám
11.00–13.30 Rövid pályás gyorskorcsolya női 500 m DÖNTŐ 1. Arianna Fontana (Olaszország) ...10. Keszler Andrea, 13. Jászapáti Petra
11.00–13.30 Rövid pályás gyorskorcsolya férfi 1000 m, férfi 5000 m váltó selejtező Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang, Magyarország
11.30–14.45 Szánkó női egyes 3. és 4. futam
1. Natalie Geisenberger (Németország)
12.00–13.50 Sífutás női sprint (klasszikus stílus) DÖNTŐ 1. Stina Nilsson (Svédország)
12.00–13.50 Sífutás férfi sprint (klasszikus stílus) DÖNTŐ 1. Johannes Hösflot Klaebo (Norvégia)
12.00–13.50 Gyorskorcsolya férfi 1500 m DÖNTŐ 1. Kjeld Nuis (Hollandia)...
29. Nagy Konrád

12.05–14.00 Curling vegyes páros DÖNTŐ 1. Kanada
13.10–15.30 Jégkorong nők Egyesült Államok–Orosz csapat  
Február 14., szerda (4 arany)
01.05–04.00 Curling férfiak alapszakasz  
02.00–05.25 Műkorcsolya páros rövid program  
02.15–03.30 Alpesi sí női műlesiklás 1. futam Február 16-ra halasztották
02.30–04.00 Hódeszka férfi félcső DÖNTŐ 1. Shaun White (Egyesült Államok)
04.10–06.30 Jégkorong nők Svédország–Svájc  
05.45–06.55 Alpesi sí női műlesiklás DÖNTŐ Február 16-ra halasztották
06.05–09.00 Curling nők alapszakasz  
07.00–07.50 Északi összetett normálsánc/10 km síugrás  
08.40–11.00 Jégkorong nők Korea–Japán  
09.45–10.30 Északi összetett normálsánc/10 km DÖNTŐ 1. Eric Frenzel (Németország)
11.00–12.45 Gyorskorcsolya női 1000 m DÖNTŐ Jorien ter Mors (Hollandia)
12.05–14.00 Sílövészet női 15 km DÖNTŐ Február 15-re halasztották
12.05–15.00 Curling férfiak alapszakasz  
12.20–14.45 Szánkó férfi páros 1. és 2. futam
1. Németország
13.10–15.30 Jégkorong férfiak Szlovákia–Orosz csapat  
13.10–15.30 Jégkorong férfiak Egyesült Államok–Szlovénia  
Február 15., csütörtök (9 arany)
01.05–04.00 Curling nők alapszakasz  
01.30–03.30
Alpesi sí
női óriás-műlesiklás
1. futam
Hozmann Szonja, Maróty Mariann Mimi
02.00–04.25 Szkeleton férfiak 1. és 2. futam  
02.30–05.45 Műkorcsolya páros DÖNTŐ 1. Aljona Savchenko, Bruno Massot (Németország)
03.00–05.10 Alpesi sí férfi lesiklás DÖNTŐ 1. Aksel Lund Svindal (Norvégia) …53. Kékesi Márton
03.00–05.50 Hódeszka férfi krossz DÖNTŐ 1. Pierre Vaultier (Franciaország)
04.10–06.30 Jégkorong férfiak Finnország–Németország  
04.10–06.30 Jégkorong nők Egyesült Államok–Kanada  
05.15–07.15
 Alpesi sí
női óriás-műlesiklásDÖNTŐ
1. Mikaela Shiffrin (Egyesült Államok) …49. Hozmann Szonja, Maróty Mariann Mimit kizárták
06.05–09.00 Curling férfiak alapszakasz  
07.30–09.10 Sífutás női 10 km (szabad stílus) DÖNTŐ 1. Ragnhild Haga (Norvégia) …77. Szőcs Emőke
08.40–11.00 Jégkorong férfiak Norvégia–Svédország  
08.40–11.00 Jégkorong nők Orosz csapat–Finnország  
 09.15–Sílövészet
Női 15 km
DÖNTŐ
1. Hanna Öberg (Svédország)
12.00–13.15 Síakrobatika női ugrás selejtező  
12.00–14.10 Gyorskorcsolya férfi 10 000 m DÖNTŐ 1. Ted-Jan Bloemen (Kanada)
12.05–15.00 Curling nők alapszakasz  

12.20–14.00

Sílövészetférfi 20 kmDÖNTŐ1. Johannes Bő (Norvégia)
13.10–15.30 Jégkorong férfiak Csehország–Dél-Korea  
13.10–15.30 Jégkorong férfiak Svájc–Kanada  
13.30–14.45 Szánkó csapatverseny DÖNTŐ
1. Németország
Február 16., péntek (7 arany)
01.05–04.00 Curling férfiak alapszakasz  
01.30–03.55 Szkeleton férfiak DÖNTŐ 1. Jun Szing-bin (Dél-Korea)
 02.00– Alpesi sí
női műlesiklás
1. futam
Hozmann Szonja, Maróty Mariann 
02.00–05.00 Hódeszka női krossz DÖNTŐ 1. Michela Moioli (Olaszország)
02.00–06.30 Műkorcsolya férfiak rövid program  
03.00–05.10Alpesi síférfi szuper-GDÖNTŐ1. Matthias Mayer (Ausztria), Kékesi Márton kiesett
04.10–06.30 Jégkorong férfiak Egyesült Államok–Szlovákia  
 05.15– Alpesi sí
női műlesiklás
2. futam
1. Frida Hansdotter (Svédország) …53. Maróty Mariann Mimi. Hozmann Szonját kizárták az első futamban
06.05–09.00 Curling nők alapszakasz  
07.00–08.45 Sífutás férfi 15 km (szabad stílus) DÖNTŐ 1. Dario Cologna …89. Kónya Ádám
08.40–11.00 Jégkorong férfiak Orosz csapat–Szlovénia  
12.00–13.10 Síakrobatika női ugrás DÖNTŐ 1. Hanna Huszkova (Fehéroroszország)
12.00–13.35 Gyorskorcsolya női 5000 m DÖNTŐ 1. Esmee Visser (Hollandia)
12.05–15.00 Curling férfiak alapszakasz  
12.20–14.10 Szkeleton nők 1. és 2. futam  
13.10–15.30 Jégkorong férfiak Finnország–Norvégia  
13.10–15.30 Jégkorong férfiak Svédország–Németország  
13.30–14.35 Síugrás férfi nagysánc selejtező  
Február 17., szombat (9 arany)
01.05–04.00 Curling nők alapszakasz  
02.00–06.15 Síakrobatika női slopestyle DÖNTŐ 1. Sarah Höfflin (Svájc)
02.00–06.25 Műkorcsolya férfiak DÖNTŐ 1. Hanju Juzuru (Japán)
03.00–05.10 Alpesi sí női szuper-G DÖNTŐ 1. Ester Ledecká (Csehország)
04.10–06.30 Jégkorong férfiak Kanada–Csehország  
04.10–06.30 Jégkorong nők negyeddöntő  
06.05–09.00 Curling férfiak alapszakasz  
08.40–11.00 Jégkorong férfiak Dél-Korea–Svájc  
08.40–11.00 Jégkorong nők negyeddöntő  
10.30–11.40 Sífutás női 4x5 km váltó DÖNTŐ 1. Norvégia
11.00–13.55 Rövid pályás gyorskorcsolya női 1500 m DÖNTŐ 1. Csoj Min Dzsong (Dél-Korea) …6. Jászapáti Petra, Bácskai Sára Lucát kizárták a negyeddöntőben
11.00–13.55 Rövid pályás gyorskorcsolya férfi 1000 m DÖNTŐ 1. Samuel Girard (Kanada), …8. Liu Shaolin Sándor. Liu Shaoangot az előfutamban kizárták.
12.00–13.15 Síakrobatika férfi ugrás selejtező  
12.05–15.00 Curling nők alapszakasz  
12.15–13.10 Sílövészet női 12.5 km tömegrajtos DÖNTŐ 1. Anastasiya Kuzmina (Szlovákia)
12.20–14.25 Szkeleton nők DÖNTŐ 1. Lizzy Yarnold (Nagy-Britannia)
13.10–15.30 Jégkorong férfiak Orosz csapat–Egyesült Államok  
13.10–15.30 Jégkorong férfiak Szlovénia–Szlovákia  
13.30–14.45 Síugrás férfi nagysánc DÖNTŐ 1. Kamil Stoch (Lengyelország)
Február 18., vasárnap (6 arany)
01.05–04.00 Curling férfiak alapszakasz  
02.00–06.35 Síakrobatika férfi slopestyle DÖNTŐ 1. Oystein Braaten (Norvégia)
02.15–04.15 Alpesi sí férfi óriás-műlesiklás 1. futam Kékesi Márton, Samsal Dalibor
04.10–06.30 Jégkorong férfiak Németország–Norvégia  
04.10–06.30 Jégkorong nők helyosztó  
05.45–07.25 Alpesi sí férfi óriás-műlesiklás DÖNTŐ 1. Marcel Hirscher (Ausztria), ...42. Kékesi Márton, 44. Samsal Dalibor
06.05–09.00 Curling nők alapszakasz  
07.15–09.05 Sífutás férfi 4x10 km váltó DÖNTŐ 1. Norvégia
08.40–11.00 Jégkorong férfiak Csehország–Svájc  
08.40–11.00 Jégkorong nők helyosztó  
12.00–13.15 Síakrobatika férfi ugrás DÖNTŐ 1. Olekszandr Abramenko (Ukrajna)
12.00–14.00 Gyorskorcsolya női 500 m DÖNTŐ 1. Kodaira Nao (Japán)
12.00–14.00 Gyorskorcsolya férfi csapatverseny selejtező  
12.05–14.45 Bob férfi kettes 1. és 2. futam  
12.05–15.00 Curling férfiak alapszakasz  
12.15–13.15 Sílövészet férfi 15 km tömegrajtos DÖNTŐ 1. Martin Fourcade (Franciaország)
13.10–15.30 Jégkorong férfiak Kanada–Dél-Korea  
13.10–15.30 Jégkorong férfiak Svédország–Finnország  
A február 19 és 25. közötti programért kattintson ide!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
2014.03.27 18:06:37

Archív téli olimpia nemzetisport.hu

A 30 évvel ezelőtti téli olimpia helyszínei siralmas látványt nyújtanak.

2014.03.16 16:16:54

Archív téli olimpia nemzetisport.hu

A sílövő Martin Fourcade három versennyel a vége előtt megnyerte az összetett világkupát.

2014.03.12 12:49:01

Archív téli olimpia nemzetisport.hu

Svindal és Höfl-Riesch lett az évad a legjobb lesiklója. A német bukott, kérdéses a folytatás.

2014.03.02 17:35:58

Archív téli olimpia nemzetisport.hu

A síző szerint sportszakmailag az olimpiaihoz hasonló eredmény a Crans Montanában elért 5. hely.

2014.02.24 11:35:20

Archív téli olimpia KARÁDI ZOLTÁN

Björndalen két arannyal zárt a téli olimpián, a női curlingdöntő hat játékosa elmúlt már 37 éves.

HIRDETÉS
HIRDETÉS