nemzetisport.hu 2018.02.15 09:04 Frissítve: 2018.02.15 10:25

Téli olimpia: meglepő norvég siker sífutásban; Szőcs a 77.

Ragnhild Haga nyerte meg a nők 10 km-es sífutását a pjongcsangi téli olimpián. A norvég, aki korábban csak egy vk-versenyt nyert, 20 másodpercet vert a svéd Charlotte Kallára. A norvég Marit Björgen történelmet írt a bronzérmével, amelyet holtversenyben szerzett meg.

A 27 éves Ragnhild Haga eddigi legnagyobb sikere egy világkupaverseny megnyerése volt még tavaly novemberben, illetve a junior-világbajnoki cím 2011-ben 5 km-en.

A finn Krista Pärmäkoskival holtversenyen harmadik Marit Björgennek ez volt a 12. olimpiai érme (6 arany, 4 ezüst, 2 bronz), a norvég ezzel utolérte a másik sífutólegendát, a honfitárs Björn Daehlie-t (8 arany, 4 ezüst).

Szőcs Emőke nagyon kifutotta magát, ez pontosan látszott a célba érkezése után. A magyar versenyző a 77. lett a 90 induló közül.

Téli sportok VINCZE SZABOLCS

Három téli olimpiára jutott ki a legjobb magyar sílövő, aki sportpályafutása harminc éve alatt végig dolgozott, hogy szponzorálja önmagát.

2019.03.15 23:15:28

Téli sportok BÁNKI JÓZSEF

ALAPVONAL. A Fradi nyitott klub, fajra, felekezetre való tekintet nélkül mindenkit saját gyermekének tart, a hatalmas népszerűség, a szenvedély és az elementáris erejű összetartozás pedig gyakran kisebbrendűségi érzést kelt az ellenfelekben, riválisokban.

2019.03.09 13:38:23

Téli sportok KOVÁCS ERIKA (Szófia)/NSO

A döntőben rossz rajt miatt parancsolták le a pályáról olimpiai bajnokunkat a szófiai vb-n.

2019.02.21 23:28:21

Téli sportok N. PÁL JÓZSEF

ALAPVONAL. Nykänen, a nyughatatlan zseni a kilencvenes évektől elhatalmasodott állapot következményének lett az áldozata alighanem. Annak a viszonyrendszernek, amelyben a siker parancsa az egyetlen mérce, s amelyre nem készítette fel senki. Őt, aki utánozhatatlan volt a sáncon, ám semmi máshoz nem értett igazán.

2019.02.21 23:31:53

Téli sportok SZÖLLŐSI GYÖRGY

NS-VÉLEMÉNY. Láthattuk a szemüveges kislányt végül nagy bajnokként megdicsőülni.