Téli olimpia: Liu Shaolin Sándort kizárták a döntőben

KOVÁCS ERIKA (Pjongcsang), RÁCZ PÉTER (Budapest)KOVÁCS ERIKA (Pjongcsang), RÁCZ PÉTER (Budapest)
2018.02.17. 13:33
Liu Shaolin Sándornak nem sikerült jól a döntő (Fotó: AFP)
Liu Shaolin Sándort kizárták a pjongcsangi téli olimpián a rövid pályás gyorskorcsolyaverseny férfi 1000 méteres távjának döntőjében, így csak a 8. helyen végzett.

Liu Shaolin Sándor ellenfele az amerikai John Henry Krueger, a dél-koreai Szo Ji Ra és Lim Hjo Dzsun, valamint a kanadai Samuel Girard volt.

A rajt után Liu Shaolin a mezőny végére került, türelmesnek kellett lennie. Azonban a riválisok túl jók voltak. Shaolin megpróbált előzni a hajrában néhány körrel a vége előtt, mert nem várhatott tovább. Azonban amikor megindult, ütközött, és ezzel harmadmagával elesett. Végül az ötödik helyen ért célba, de a bírák Liut látták szabálytalannak az esetnél, így kizárták.

A versenybíróság döntése alapján Liu Shaolin Sándort a B-döntős mezőny végére rangsorolták, vagyis hivatalosan a 8. lett.

„Nagyon örültem a döntőnek, nagy dolog ez is. Nem akartam, hogy kizárjanak, sajnos így alakult. Az elejére akartam menni a rajt után, ezt a taktikát beszéltük meg az edzőmmel, de nem sikerült” – mondta az M4 Sportnak Liu Shaolin Sándor.