HIRDETÉS
HIRDETÉS
nemzetisport.hu 2017.12.18 19:26 Frissítve: 2018.03.01 16:19

A XXIII. téli olimpiai játékok adatbankja (feb. 19–25.)

Bár a hivatalos megnyitót február 9-én tartják, a curling vegyes páros csoportküzdelmeivel már február 8-án megkezdődik Pjongcsangban a XXIII. téli olimpia, amelyet Magyarországon az M4 SPORT és az EUROSPORT közvetít. Összesen 15 sportág 102 versenyszámában osztanak érmeket. Az alábbiakban bemutatjuk a játékok programját, a várható magyar résztvevőket és a legfontosabb tudnivalókat.

HIRDETÉS

 

 

BEMUTATJUK A MAGYAR INDULÓKAT – KATTINTSON IDE!

A FÉRFI JÉGKORONGTORNA ADATBANKJA ITT!

A HELYSZÍNEKÉRT ÉS NÉHÁNY HASZNOS LINKÉRT KATTINTSON IDE!

A február 8. és 18. közötti programért kattintson ide!


ÉREMTÁBLÁZAT
  Ország Arany Ezüst Bronz Összesen
1. Norvégia 14 14 11 39
2. Németország 14 10
7
31
3. Kanada 11 8
10
29
4. Egyesült Államok 9
8
6 23
5. Hollandia 8
6 6
20
6. Svédország 7
6
1
14
7.Dél-Korea58
4
17
8.
Svájc5
64
15
9. Franciaország 5
4 6 15
10. Ausztria 5 3
6 14
11. Japán 4
5 4
13
12. Olaszország 3 2 5 10
13.Orosz csapat2
6
9
17
14.Csehország2
237
15. Fehéroroszország 2 1 3
16.Kína1629
17. Szlovákia 1 2
3
18.Finnország1146
19.
Nagy-Britannia 1 4
5
20. Lengyelország 1 1 2
21. Magyarország
1 1
  Ukrajna
1 1
23. Ausztrália 2 1 3
24. Szlovénia 1 1
2
25.
Belgium

1

1
26. Spanyolország 2 2
 Új-Zéland
22
28. Kazahsztán 1 1

Lettország 1 1

Liechtenstein 1 1

 

XXIII. TÉLI OLIMPIA, PJONGCSANG – A PROGRAM (Február 19–25.)
Időpont (magyar idő) sportág versenyszám szakasz győztesek és magyar indulók
Február 19., hétfő (3 arany)
01.05–04.00 Curling nők alapszakasz  
01.30–04.30 Hódeszka női ugrás selejtező  
02.00–03.15 Síakrobatika női félcső selejtező Swaney Elizabeth
02.00–05.45 Műkorcsolya jégtánc rövid program  
05.10–07.30 Jégkorong nők elődöntő  
06.05–09.00 Curling férfiak alapszakasz  
12.00–14.00 Gyorskorcsolya férfi 500 m DÖNTŐ 1. Havard Lorentzen (Norvégia)
12.00–14.00 Gyorskorcsolya női csapatverseny selejtező  
12.05–15.00 Curling nők alapszakasz  
12.15–14.45 Bob férfi kettes DÖNTŐ 1. Kanada (Justin Kripps, Alexander Kopacz) és 1. Németország (Francesco Friedrich, Thorsten Margis)
13.10–15.30 Jégkorong nők elődöntő  
13.30–15.20 Síugrás férfi csapatverseny DÖNTŐ 1. Norvégia
Február 20., kedd (5 arany)
01.05–04.00 Curling férfiak alapszakasz  
02.00–05.35 Műkorcsolya jégtánc DÖNTŐ 1. Kanada
02.30–03.40 Síakrobatika női félcső DÖNTŐ 1. Cassey Sharpe (Kanada), ...24. Swaney Elizabeth
04.10–06.30 Jégkorong férfiak rájátszás  
04.10–06.30 Jégkorong nők helyosztó  
05.00–06.40 Síakrobatika férfi félcső selejtező  
06.05–09.00 Curling nők alapszakasz  
08.40–11.00 Jégkorong férfiak rájátszás  
08.40–11.00 Jégkorong nők helyosztó  
11.00–11.50 Északi összetett nagysánc/10 km síugrás  
11.00–13.00 Rövid pályás gyorskorcsolya női 3000 m váltó DÖNTŐ 1. Dél-Korea …4. Magyarország
11.00–13.00 Rövid pályás gyorskorcsolya női 1000 m, férfi 500 m selejtező Jászapáti Petra, Keszler Andrea, Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang, Knoch Viktor
12.05–15.00 Curling férfiak alapszakasz  
12.15–13.45 Sílövészet vegyes váltó DÖNTŐ 1. Franciaország
12.50–14.45 Bob női kettes 1. és 2. futam  
13.10–15.30 Jégkorong férfiak rájátszás  
13.10–15.30 Jégkorong férfiak rájátszás  
13.45–14.30 Északi összetett nagysánc/10 km DÖNTŐ 1. Johannes Rydzek (Németország
Február 21., szerda (7 arany)
01.05–04.00 Curling nők alapszakasz  
01.30–04.45 Hódeszka férfi ugrás selejtező  
02.00–06.30 Műkorcsolya nők rövid program Tóth Ivett
03.00–05.10 Alpesi sí női lesiklás DÖNTŐ 1. Sofia Goggia (Olaszország)
03.30–06.40 Síakrobatika férfi krossz DÖNTŐ Brady Leman (Kanada)
04.10–06.30 Jégkorong férfiak negyeddöntő  
06.05–09.00 Curling férfiak alapszakasz  
08.40–11.00 Jégkorong férfiak negyeddöntő  
08.40–11.00 Jégkorong nők bronzmérkőzés  
09.00–12.15 Sífutás férfi csapatsprint (szabad stílus) DÖNTŐ 1. Norvégia
09.00–12.15 Sífutás női csapatsprint (szabad stílus) DÖNTŐ 1. Egyesült Államok
12.00–15.00 Gyorskorcsolya férfi csapatverseny DÖNTŐ Norvégia
12.00–15.00 Gyorskorcsolya női csapatverseny DÖNTŐ Japán
12.05–15.00 Curling nők alapszakasz  
12.40–14.45 Bob női kettes DÖNTŐ 1. Németország
13.10–15.30 Jégkorong férfiak negyeddöntő  
13.10–15.30 Jégkorong férfiak negyeddöntő  
Február 22., csütörtök (10 arany)
01.05–04.00 Curling férfiak és nők rájátszás  
01.30–03.00Hódeszkanői ugrásDÖNTŐ
1. Anna Gasser (Ausztria)
02.00–03.15 Alpesi sí férfi műlesiklás 1. futam Kékesi Márton, Samsal Dalibor
03.00–04.30
Alpesi sí
női kombináció
lesiklás
 
03.30–04.40 Síakrobatika férfi félcső DÖNTŐ  1. David Wise (Egyesült Államok)
05.10–08.00 Jégkorong nők DÖNTŐ 1. Egyesült Államok
05.30–07.00 Alpesi sí férfi műlesiklás DÖNTŐ 1. Andre Myhrer (Svédország), ...30. Kékesi Márton, Samsal Dalibor kiesett
07.00–08.10
Alpesi sí
női kombináció műlesiklás
1. Michelle Gisin (Svájc)
08.30–09.20 Északi összetett csapatverseny (nagysánc/4x5 km) síugrás  
11.00–13.45 Rövid pályás gyorskorcsolya férfi 500 m DÖNTŐ 1. Vu Ta-csing (Kína), ...5. Liu Shalin Sándor, 19. Liu Shaoang, 28. Knoch Viktor
11.00–13.45 Rövid pályás gyorskorcsolya női 1000 m DÖNTŐ 1. Suzanne Schulting (Hollandia), ...17. Keszler Andrea, 24. Jászapáti Petra
11.00–13.45 Rövid pályás gyorskorcsolya férfi 5000 m váltó DÖNTŐ 1. Magyarország
11.20–12.05 Északi összetett csapatverseny (nagysánc/4x5 km) DÖNTŐ 1. Németország
12.05–15.00 Curling férfiak elődöntő  
12.15–13.45 Sílövészet női 4x6 km váltó DÖNTŐ 1. Fehéroroszország
Február 23., péntek (4 arany)
02.00–06.10 Műkorcsolya nők DÖNTŐ 1. Alina Zagitova (Orosz csapat), 23. Tóth Ivett
03.30–06.40 Síakrobatika női krossz DÖNTŐ 1. Kelsey Serwa (Kanada)
07.35–10.30 Curling férfiak bronzmérkőzés  
08.40–11.00 Jégkorong férfiak elődöntő  
11.00–12.55 Gyorskorcsolya férfi 1000 m DÖNTŐ 1. Kjeld Nuis (Hollandia) 1:07.95, …21. Nagy Konrád
12.05–15.00 Curling nők elődöntő  
12.15–13.45 Sílövészet férfi 4x7.5 km váltó DÖNTŐ 1. Svédország (Peppe Femling, Jesper Nelin, Sedastian Samuelsson, Fredrik Lindström)
13.10–15.30 Jégkorong férfiak elődöntő  
Február 24., szombat (8 arany)
01.30–04.00 Bob férfi négyes 1. és 2. futam  
02.00–03.30 Hódeszka férfi ugrás DÖNTŐ 1. Sebastien Toutant (Kanada)
03.00–05.00 Alpesi sí csapatverseny DÖNTŐ 1. Svájc …9. Magyarország
04.00–05.35 Hódeszka férfi párhuzamos óriás-műlesiklás DÖNTŐ 1. Nevin Galmarini (Svájc)
04.00–05.35 Hódeszka női párhuzamos óriás-műlesiklás DÖNTŐ 1. Ester Ledecká (Csehország)
06.00–09.00 Sífutás férfi 50 km (klasszikus stílus) DÖNTŐ 1. Iivo Niskanen (Finnország)
07.35–10.30 Curling férfiak DÖNTŐ 1. Egyesült Államok
12.00–15.00 Gyorskorcsolya férfi tömegrajtos verseny DÖNTŐ 1. Li Szung Hun (Dél-Korea)
12.00–15.00 Gyorskorcsolya női tömegrajtos verseny DÖNTŐ 1. Takagi Nana (Japán)
12.05–15.00 Curling nők bronzmérkőzés  
13.10–16.00 Jégkorong férfiak bronzmérkőzés  
Február 25., vasárnap (4 arany)
01.05–04.00 Curling nők DÖNTŐ 1. Svédország
01.30–04.00 Bob férfi négyes DÖNTŐ 1. Németország
01.30–04.00 Műkorcsolya gála    
05.10–08.00 Jégkorong férfiak DÖNTŐ 1. Orosz csapat
07.15–09.15 Sífutás női 30 km (klasszikus stílus) DÖNTŐ 1. Marit Björgen (Norvégia)
12.00–14.00 Záróünnepség      

 A február 8. és 18. közötti programért kattintson ide!

HIRDETÉS
HIRDETÉS
2018.11.21 12:47:43

Téli sportok KOVÁCS ERIKA

A Magyar Országos Korcsolyázószövetség fennállása 110. évfordulóját ünnepelte a Városligetben – képgaléria.

2018.11.11 10:21:01

Téli sportok KOVÁCS ERIKA

„Szerencsére Shaoang nem búslakodott, hiszen várt még rá két váltó, amiből végül csak egy lett...”

2018.10.31 10:06:54

Téli sportok KOVÁCS ERIKA

„Szeretném megmutatni mindenkinek, hogy nem égtem ki, és továbbra is képes vagyok ott lenni a legjobbak között.”

2018.10.23 14:10:49

Téli sportok nemzetisport.hu

Hirscher apaként is esélyes az alpesisí-világkupában; Shiffrint aligha lehet megszorítani a nőknél.

2018.10.11 21:45:00

Téli sportok nemzetisport.hu

HIRDETÉS
HIRDETÉS
HIRDETÉS