Férfi vízi ob I: a Honvéd legyőzte a Szegedet, dobogós

2013.11.29. 20:48
A négygólos Kiss Gergely volt a győztes Honvéd legjobbja (Fotó: Szabó Miklós)
Hatalmas csatában 13–12-re legyőzte a Honvéd a Szegedet a férfi vízilabda ob I péntek esti rangadóján, és pontszámban megelőzte riválisát, feljött a dobogó második fokára – igaz, két meccsel többet játszott, mint a harmadik Szolnok.

A negyedik helyezett fogadta a harmadikat a vízilabda ob I-ben, s nem is okoztak csalódást a csapatok. A szegediek Molnár Tamás góljaival diktáltak az elején, Kiss Gergely és Kodzsi Takei duplájával azonban hazai előnyről várták a folytatást a csapatok. (4–3)

A második nyolc percben a Honvéd három góllal elhúzott, 8–5-tel várta a periódus hajráját, de Decker Ádám, valamint Hegedűs Gábor centergóljával feljöttek egyre a Tisza-partiak. (8–7)

A második félidő elején Szőke Szabolcs kipontozódott, ezzel fontos emberét vesztette el a Honvéd. A Szeged kapujában Nagy Viktor felnőtt kollégája, Gergely István szintjére, labdaszerzésekkel és bravúrokkal segítette csapatát. A szegediek Juhász Zsolt büntetőjével fordítottak, s el is húztak volna, ha Gergely nem véd óriási formában. A hazaiak Fülöp Bence második góljával egyenlítettek, így 10–10-zel indult a záró játékrész.

A hosszú hajrát a japán Kodzsi harmadik gólja indította, majd – maradva az első negyed trendjénél – Kiss talált be, s növelte kétgólosra a Honvéd előnyét. Hiába kért időt Vincze Balázs, a szegediek pontatlanok voltak támadásban. Négy perccel a vége előtt is kettővel ment a Honvéd, amely szintén nem tudta góllal befejezni akcióit, de végigjátszotta a támadóidőt, miközben a vendégek elkapkodták támadásaikat.

Két és fél perccel a vége előtt egy emberelőny végén Kodzsi passza után a jobb oldalról Mátyás Zoltán közelről lőtt Nagy kapujába, így már hárommal vezetett a Honvéd. A Szeged még megtartotta a reményt Jansik Szilárd góljával, s Juhász távoli bombájával másfél perccel a vége előtt 13–12-re alakult az állás. Fülöp a kapu fölé lőtt, az ellentámadásban Decker Ádám lövését blokkolták. Az utolsó Honvéd-támadás során Kiss távoliját könnyedén fogta Nagy, az ellentámadásnál pedig emberelőnyből sem született gól (hiába reklamáltak a szegediek büntetőért), maradt a 13–12.

FÉRFI VÍZILABDA OB I
RacioNet Honvéd–A-Híd-Szeged 13–12 (4–3, 4–4, 3–2, 2–3)
Kőér utca, 400
néző. Vezette: Vogel G., Csanádi
HONVÉD: Gergely I. – TAKEI 3, FÜLÖP 2, Steinmetz B., Kovács P. 1, KISS G. 4, Szőke 1. Csere: Mátyás 1, Boros, Tóth Bendegúz, Illés S. 1, Simon R.
SZEGED: Nagy V. – Tóth M. 2, Szivós, Juhász Zs. 2, Molnár T. 2, Kiss Cs. 2. Decker Á. 1- Csere: Kunac 1, Seman, Hegedüs G. 1, Jansik Sz. 1, Sánta
Gól – emberelőnyből: 9/4, ill. 9/3
Gól – kettős emberelőnyből: –, ill. 1/0
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 2/2
Kipontozódott: Toth M. (29. p.), Steinmetz B. (32. p.)
Kiállítva (cserével végleg): Szőke (18. p.)
VAD LAJOS (a Honvéd edzője): – Megérdemelték a srácok, fantasztikus, ahogy küzdöttek. Hozzáállásban, akaratban nőttünk a Szeged fölé. Végig meg tudtuk valósítani a megbeszélteket. Gólképesek vagyunk elöl, de baj, hogy hátul is. Sokkal jobban kell koncentrálni, de ez idő meg építkezés kérdése.
VINCZE BALÁZS (a Szeged edzője): – Eddig azt gondoltam, hogy minden stimmel, de ez a teljesítmény kétségbe ejtett. Meg a hozzáállás, holott tudtuk, mi vár ránk. Úgy kezeltük az Egertől elszenvedett vereséget, ahogy kevesen tették volna egy hazai hatgólos zakó esetén. Ez most másként lesz kezelve, az biztos.

1. ZF-Eger 11 11 161–86 +75 33
2. RacioNet Honvéd 11 8 1 2 137–103 +34 25
3. Szolnoki Dózsa-Közgép VSC 9 8 1 110–73 +37 24
4. A-HÍD Szeged 11 7 1 3 143–92 +51 22
5. TEVA-Vasas 10 5 2 3 103–81 +22 17
6. Debrecen 10 5 1 4 107–92 +15 16
7. BVSC-Zugló 10 5 5 112–103 +9 15
8. PVSK-Füszért 11 4 1 6 102–116 –14 13