Női vízilabda: Vályi Vanda szünetelteti pályafutását

Vágólapra másolva!
2024.09.26. 19:38
Fotó: Kovács Péter
Vályi Vanda olimpiai és Európa-bajnoki bronzérmes, kétszeres világbajnoki ezüstérmes vízilabdázó bejelentette, hogy szünetelteti a pályafutását.

Az FTC honlapjának csütörtöki beszámolója szerint a 25 éves sportoló a szezon első felét biztosan kihagyja, mert már régóta fájdalmakkal küzd, és műtétre van szüksége. Vályi elmondta, januárban szeretne visszatérni az FTC-Telekom csapatába, hogy segítsen megszerezni a szakág történetének első bajnoki címét.

„Ez egy nehéz helyzet, de a döntésemben a klub az elejétől kezdve támogatott” – nyilatkozta a játékos, aki már tavaly ősszel közölte, hogy az olimpia után muszáj pihennie az egészsége miatt.

„Szeretnék a tanulmányaimra is összpontosítani, szeretnék mérnök lenni, és utána, amennyiben az egészségem engedi, és el tudom érni ezt a fizikális állapotot, akkor beszélhetünk a folytatásról. Ez most azzal jár, hogy kihagyom az első fél szezont, és feltehetően csak januárban fogok tudni először edzésre menni” – magyarázta.

 

Legfrissebb hírek

Cseh Sándor: A saját harcát megnyerte a csapat, ennyire futotta az erőnkből

Vízilabda
16 órája

Olvasóinknál Neszmély Boglárka volt a mieink legjobbja a női vízilabda Európa-bajnokságon

Vízilabda
2026.02.06. 14:36

Két magyar is bekerült a női vízilabda Eb álomcsapatába

Vízilabda
2026.02.06. 07:20

Sava-borsa – Malonyai Péter jegyzete

Vízilabda
2026.02.05. 23:48

Cseh Sándor: Az ember miért legyen szomorú, ha boldog is lehet? Nagyon büszke vagyok a csapatra

Vízilabda
2026.02.05. 22:02

Értékelje a magyar női vízilabda-válogatott Európa-bajnoki teljesítményét!

Vízilabda
2026.02.05. 21:32

A szétlövésben ezúttal alulmaradt, Európa-bajnoki ezüstérmes a magyar női vízilabda-válogatott

Vízilabda
2026.02.05. 21:28

Vagányság és fegyelem egyensúlya – ez a siker kulcsa a hollandok ellen a női vízilabda Eb-döntőben

Vízilabda
2026.02.05. 07:46
Ezek is érdekelhetik