Vizes vb: Olaszország lesz férfi pólósaink ellenfele a 8 között

Cs. B.Cs. B.
2022.06.27. 18:08
Luca Damonte is hozzátette a magáét az olaszok győzelméhez (Fotó: MTI)
A címvédő olaszok 17–6-ra kiütötték az ausztrálokat a magyarországi vizes világbajnokság férfi vízilabdatornáján, ezzel eldőlt, hogy ők lesznek a mieink ellenfelei a negyeddöntőben.

A mieink múlt hét szombaton 18–14-re legyőzték a grúzokat, amivel eldőlt, hogy a negyeddöntőben az olasz–ausztrál mérkőzés győztesével találkoznak.

Olaszország nagyon belehúzott az elején, az első negyedben már 4–0-ra vezetett. A második etapban zárkózott ugyan Ausztrália, de az itáliaiak hamar észbe kaptak, és megőrizték négygólos előnyüket.

Nem hozott változást a félidő sem, a fordulást követően továbbra is a címvédők irányítottak, az utolsó játékrészre már csak az maradt kérdés, hogy mennyivel kapnak ki az ausztrálok (habár az itáliaiak minden tétmérkőzést megnyertek ellenük, sohasem kaptak még ki legalább tíz góllal tőlük), akiktől előzetesen azt lehetett várni, hogy jobban megnehezítik majd ellenfelük dolgát.

Olaszország behúzta az utolsó játékrészt is, így 17–6-ra diadalmaskodott, és jelezte a pólóválogatottunknak, hogy komolyan kell vele számolni a negyeddöntőben.

Jelzésértékű, hogy a mezőnyjátékosok mellett az olasz kapusok is parádésan teljesítettek, Marco Del Lungo 69, Gianmarco Nicosia pedig 71 százalékos hatékonysággal védett.

A negyeddöntőket szerdán rendezik meg a margitszigeti Hajós uszodában, a magyar–olasz mérkőzés 21 órakor kezdődik.

Sokáig úgy tűnt, hogy az Egyesült Államok nullán tartva üti ki a visszalépő Kanada helyett negyeddöntőbe jutó Dél-Afrikát, amely az utolsó negyedben azért két becsületgólt összehozott, de így is csúfos vereségbe szaladt (24–2).