Vizes vb: kiabált a bronzérmessel a dobogón a doppingolással vádolt kínai

2019.07.23. 14:36
Mint arról korábban beszámoltunk, Kozma Dominik 7. lett 200 méter gyorson a 2019-es kvangdzsui vizes világbajnokságon. A döntőt a kínai Szun Jang nyerte meg, a hangulat pedig ezúttal sem volt a legnyugodtabb a dobogón.

Szung Jang az a versenyző, akit 2014-ben egyszer már eltiltottak három hónapra – azzal gyanúsították meg, hogy megsemmisítette a doppingmintáját. A tízszeres világbajnok kínainak szeptemberben a nemzetközi Sportdöntőbíróságon (CAS) kell tisztáznia magát a vádak alól. Ha bűnösnek találják, élete végéig szóló eltiltást kap.

Hétfőn Szun Jang a 400 méteres gyorsúszás döntőjét nyerte meg, akkor az ausztrál Mack Horton nem volt hajlandó felállni a dobogóra a világbajnok mellé.

Ezúttal a holtversenyben harmadik helyen végző brit Duncan Scott nem nem nyújtott kezet a győztesnek, illetve a közös fotóhoz sem állt oda. Szung Jangnak ez láthatóan nem tetszett, s kiabálva mondott is valamit a bronzérmes úszónak.