Úszás: Lochte megnyerte a 200 vegyest az amerikai bajnokságon

MTI MTIMTI MTI
2019.08.05. 09:21
Ryan Lochte megszerezte első győzelmét visszatérése után: 1:57.76 perccel nyerte meg a 200 méteres vegyesúszást az amerikai bajnokságon.

A 35 éves, hatszoros olimpiai bajnok első bajnoki címét gyűjtötte be 2014 óta.

„Eljött egy pont az életemben, amikor változtatni kellett. Már nem az az ember vagyok, aki két vagy három évvel ezelőtt voltam” – nyilatkozott győzelme után.

Lochte-nak intravénás infúzió alkalmazása miatt kellett kihagynia 14 hónapot. Ez már a második eltiltása volt, ugyanis a riói olimpiát követően tíz hónapra büntették, miután – három társával – a játékok alatt a brazil nagyvárosban randalírozott: megrongáltak egy benzinkutat, és összetűzésbe kerültek az alkalmazottakkal. A történteket követően azt állította, hogy fegyveres rablótámadás érte őket, a videofelvételek alapján azonban kiderült, hogy nem mondott igazat. Azóta felnőtt versenyen nem állt rajthoz.

Az amerikai úszó célja most az, hogy dobogóra álljon a jövő nyári tokiói olimpián, azt azonban még nem döntötte el, mely versenyszámokra fókuszál majd.