MTI
2018.11.24 17:24 Frissítve: 2018.11.24 17:30

Úszás: Cseh két, Rasovszky három aranya az egyetemi ob-n

Cseh László két, az eredendően nyílt vízi úszó Rasovszky Kristóf három aranyérmet nyert szombaton az egyetemi országos bajnokságon.

A magyar szövetség tájékoztatása szerint a Tüskecsarnokban rendezett versenyen a kétszeres világbajnok Cseh a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemnek szerzett aranyat 100 méter pillangón és 200 vegyesen, míg a kétszeres Európa-bajnok Rasovszky a Pannon Egyetem színeiben vízbe szállva 100 gyorson – holtversenyben –, 400 gyorson és 100 háton is a legjobbnak bizonyult.

Az összetett bajnoki címet a Sztankovics Annát és Pulai Bencét is a soraiban tudó Testnevelési Egyetem szerezte meg a Pécsi Tudományegyetem és a BME előtt.

2022.11.30 09:33:37

Úszás nemzetisport.hu

A 25 éves klasszis 16-szor úszott világcsúcsot karrierje során, s immár rövid pályán is rekorder.

2022.11.05 10:31:19

„Hiába írtam én is sporttörténelmet, azt firtatták, miért keresek ezzel annyit, mint Milák Kristóf.”

2022.11.02 15:46:31

Az olimpiai bajnok, 10-szeres vb-első, 17-szeres Eb-győztes Sarah Sjöström rápihen a következő évadra.