Tenisz: Stollár Fanny párosa nem jutott döntőbe Mexikóban

K. T. I.K. T. I.
2021.03.13. 08:33
Stollár Fanny nem jutott döntőbe (Fotó: Dömötör Csaba, archív))
A Stollár Fanny, Maria Sanchez duó döntő rövidítésben elveszítette a pénteki elődöntőt a Guadalajarában zajló 235 ezer dollár (72 millió forint) összdíjazású kemény pályás női tenisztorna párosversenyében – számolt be a Magyar Távirati Iroda.

A magyar, amerikai kettős a harmadik helyen kiemelt ausztrál Ellen Perez, Astra Sharma párostól kapott ki 1 óra 25 perces mérkőzésen – írta az MTI.

Stollárék címvédőként érkeztek a guadalajarai tornára, amelyet 2019-ben megnyertek, tavaly pedig a koronavírus-járvány miatt elmaradt.

Ami a párhuzamosan zajló ATP-tornákat illeti…

Utolsóként a negyedik helyen kiemelt francia Ugo Humbert jutott elődöntőbe a 334 ezer euró (120 millió forint) összdíjazású marseille-i kemény pályás férfi tenisztornán.

Az MTI beszámolója szerint a világranglista 31. helyezettje a honfitársát, Arthur Rinderknechet (138.) győzte le három szoros játszmában. A győztes 11, a vesztes 21 ászt szervált a 2 óra 39 perces mérkőzésen. A harmadik játszmában 6:5-nél Rinderknechnek meccslabdája volt, de nem tudott élni a lehetőséggel.

Az első helyen kiemelt chilei Cristian Garín két szettben legyőzte a világranglista 171. helyén álló perui Juan Pablo Varillast az 500 ezer dollár (154.8 millió forint) összdíjazású santiagói salakpályás férfi tenisztornán – írta az MTI.

GUADALAJARA (235 000 dollár, kemény pálya)
NŐI PÁROS

Ellen Perez, Astra Sharma (ausztrál, 3.)–Stollár Fanny, Maria Sanchez (magyar, amerikai) 4:6, 7:5, 10–7 – döntő rövidítés

ATP 250-ES TORNA, MARSEILLE (610 315 euró, kemény pálya)