K. T. I. 2020.10.19 11:00 Frissítve: 2020.10.19 11:05

Tenisz: makacskodik a medencéje – Murray visszalépett a kölni tornától

Visszalépett a kölni tenisztornától Andy Murray, a britek korábbi világelsője, aki makacs kismedencei problémával indokolta döntését – olvasható a Magyar Távirati Iroda hírében.

Andy Murray már csak a 116. a világranglistán (Fotó: AFP)

A 33 éves skót játékos korábban két csípőműtéten is átesett, majd 2019 januárjában visszatért, hét hónappal később pedig megnyerte az antwerpeni viadalt. Ekkor úgy tűnt, visszatérhet a sportág közvetlen élcsoportjába, de aztán novemberben, a Davis-kupa-döntő után megint fájlalni kezdte a csípőjét, s csak a koronavírus-járvány miatti leállás után tért vissza a pályára – írja az MTI.

A távirati iroda emlékeztetett, Murray az első kölni tornán is szerepelt a múlt héten, de már az első fordulóban kiesett. Most azt mondta, íngyulladása van, amely a US Open óta kínozza. A háromszoros Grand Slam-győztes játékos New Yorkban a második körben búcsúzott, a Roland Garroson viszont nem jutott túl az első körön. Jelenleg a 116. a világranglistán.

Visszalépése után egyelőre nem világos, hogy befejezi-e a szezont, vagy később még próbálkozik a játékkal – olvasható az MTI-ben.

2020.11.26 18:09:34

Tenisz KLEIN RON

„Federer ütéseire az egyetlen válasz, ha nyugodt maradsz, és megvárod, amíg elvonul a vihar.”

2020.11.22 18:44:38

Tenisz K. T. I./K. R.

Az orosz a világranglista első három helyezettjét mind legyőzte Londonban. Háromszettes fináléval ért fel a csúcsra.

2020.11.20 11:33:07

Tenisz GYŐRI FERENC

A spanyol klasszis és a szerb világelső már ötvenhat egymás elleni találkozón van túl.

2020.11.13 13:24:12

A 20-szoros GS-győztes Rafael Nadalnak már gyerekként is azt tanították: ő hibázott, nem az ütő.