Tenisz: Fucsovicsnak a nyolcaddöntő jelentette a végállomást Genfben

2019.05.22. 13:26
A világranglistán 38. helyen álló címvédő Fucsovics Márton két szettben (6:4, 6:2) kikapott az argentin Federico Delbonistól a genfi salakpályás férfi tenisztorna nyolcaddöntőjében.

Fucsovics adogatásával kezdődött a mérkőzés, a ranglistán 84. Delbonis rögtön megizzasztotta a magyart, aki két brékpontot még hárított, a harmadikat viszont már nem tudta, így az argentin el is vette Fucsovics szervajátékát, majd rögtön a következőt is, mivel pedig a sajátjait hozta, így gyorsan elhúzott 4:0-ra.

Fucsovics 5:2-nél megvillant, brékelte Delbonist, majd nem sokkal később játszmalabdát hárítva 5:4-re visszajött, ám ellenfele végül ki tudta szerválni a szettet, s 49 perc alatt 6:4-re behúzta. A magyar játékos a második játszmában sem talált magára, 1:1-nél, majd 1:3-nál is elveszítette adogatását – a szett 29 perc alatt, Delbonis 6:2-re sikerével ért véget.

ATP 250-ES TORNA, GENF (586 140 euró, salak)