I. SZ., MTI 2022.05.13 23:49 Frissítve: 2022.05.14 09:06

Tenisz: Djokovics–Ruud és Cicipasz–Zverev elődöntő Rómában

A második helyen kiemelt német Alexander Zverev és a negyedikként rangsorolt görög Sztefanosz Cicipasz játssza a római salakpályás tenisztorna férfiversenyének elődöntőjét az alsó ágon, míg a másikon Novak Djokovics és Casper Ruud csap össze.

Alexander Zverev a chilei Cristian Garínt győzte le pénteken (Fotó: AFP)

A pénteki negyeddöntőben mindkét játékos úgy nyert két szettben, hogy a szoros első játszmát egy lényegesen könnyebb követte. Zverev 1 óra 52 perc alatt győzte le a chilei Cristian Garínt, míg Cicipasz 2 óra 28 perc alatt bizonyult jobbnak a tizedik helyen kiemelt olasz Jannik Sinnernél.

Cicipasz és Zverev 12. alkalommal mérkőzik meg egymással, előbbi 7–4-re vezet. Idén már két rangos salakpályás torna elődöntőjében összemérhették tudásukat, Monte-Carlóban Cicipasz, Madridban Zverev nyert.

Legvégül az is kiderült, hogy Novak Djokovics lesz Casper Ruud ellenfele, miután a szerb két szettben legyőzte a kanadai Félix Auger-Aliassimét. A karrierje 999. győzelmét arató Djokovics biztosította, hogy hétfőtől továbbra is ő álljon a világranglista élén.

A nőknél a világelső Iga Swiatek bejutott az elődöntőbe, mivel negyeddöntős ellenfele, a 2019-ben US Open-győztes, a jelenlegi világranglistán azonban csak 90. kanadai Bianca Andreescu csupán az első szettben bizonyult méltó partnernek ellene.

Az összecsapás első játszmája nagy küzdelmet és több brékváltást hozott – mindkét játékos három alkalommal vette el riválisa adogatójátékát –, a 35 perces második szettben viszont már egyoldalú küzdelem zajlott. A találkozó 1 óra 45 percig tartott.

Swiateknek ez volt megszakítás nélkül a 26. győzelme, az elmúlt négy tornát, amelyen elindult, megnyerte.

A lengyel játékos az elődöntőben a harmadik kiemelt fehérorosz Arina Szabalenkával találkozik.

A kilencedikként rangsorolt tunéziai Onsz Dzsabur úgy jutott tovább a negyeddöntőből, hogy ellenfele, a görög Maria Szakkari 6:1, 3:0-ra vezetett, az ezt követő 16 játékból azonban 13 az afrikai teniszezőé lett.

ATP 1000-ES TORNA, RÓMA (6 008 725 euró, salak)
NEGYEDDÖNTŐ
Zverev (német, 2.)–Garín (chilei) 7:5, 6:2
Cicipasz (görög, 4.)–Sinner (olasz, 10.) 7:6, 6:2
Ruud (norvég, 5.)–Shapovalov (kanadai, 13.) 7:6, 7:5
Djokovics (szerb, 1.)–Auger-Aliassime (kanadai, 8.) 7:5, 7:6 (7–1)

Tenisz MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. Beckernek sohasem sikerült szilárd alapot teremtenie az életének, nem gazdagodott hasznos tapasztalatokkal, hanem felszállt egy sugárhajtású gépre, amellyel elképesztő vakrepülést mutatott be.

2022.05.03 11:35:27

Tenisz MURÁNYI DOMONKOS

A teniszvilág új spanyol csillaga idén három tornát nyert és bejutott a top 10-be a világranglistán.

2022.04.20 23:40:11

Tenisz CSINTA SAMU

ALAPVONAL. Az eset nyomán bizonyára nemcsak Oszakának volt jó napja, engem is jókedvre derített e sztori, plusz eszembe juttatta azokat a sportolókat, akik saját gyengeségből vagy önhibájukon kívül képtelenek voltak profitálni a pályafutásuk dübörgése idején járó jóval átlagon felüli jövedelmükből. És persze azokat is, akik éltek a lehetőséggel, még a korábbi szabályozott rendszerek idején is.

2022.03.29 23:45:41

Tenisz RUSZANOV ANDRÁS

ALAPVONAL. Ashleigh Barty tündérmesébe illő negyedszázados élettörténete derült égből villámcsapásszerű fordulatot vett, és ahelyett, hogy az ausztrál teniszfenomén további győzelmi esélyeit latolgathatnánk, idő előtti (újabb) búcsújának okain tűnődhetünk.