Billie Jean King-kupa: nagy csatában legyőztük a törököket

K. B.K. B.
2022.04.12. 15:10
Magyar siker Törökország ellen (Fotó: Magyar Teniszszövetség/Peleskey Bence)
Gálfi Dalma (WTA-92.) és Jani Réka Luca (140.) 7:5, 5:7, 6:3-ra legyőzte az Ayla Aksu (653.) és Berfu Cengiz (398.) alkotta duót a Billie Jean King-kupa euroafrikai zóna I-es csoportjának antalyai tornáján, így a magyar válogatott a nyitó meccsén 2:1-re nyert a házigazda Törökország ellen.

Mint megírtuk, Udvardy Panna (WTA-82.) 6:1, 6:1-es győzelmet aratott Pemra Özgen (320.) felett, majd Bondár Anna (72.) 6:4, 6:4-re kikapott Ipek Öztől (224.), így a páros meccs döntött arról, melyik válogatott nyer.

A csata mindvégig kiélezetten alakult, az első szettet Gálfi és Jani nyerte meg 7:5-re, a másodikat Aksu és Cengiz ugyanilyen arányban. Az utolsó szett (6:3) és így a mérkőzés is a magyaroké lett.

Az antalyai viadalon a két csoport győztese közvetlenül bejut a novemberi rájátszásba, míg a második helyezettek egy újabb találkozón döntik el a harmadik továbbjutó hely sorsát. Az év végi rájátszás győztesei – amelyben az idei kvalifikáció kilenc vesztese mellett mindhárom zóna legjobb három helyezettje szerepelhet – jövőre a nagydöntőbe jutásért játszhatnak.

A törökök után szerdán Dánia következik, csütörtökön Szerbiával játszanak lányaink, majd pénteken Észtország ellen lépnek pályára.

Törökország–Dánia 2:1

A csoport állása: 1. Szerbia 2 győzelem/2 mérkőzés, 2. Magyarország 1/1, 3. Törökország 1/2, 4. Dánia 0/2, 5. Észtország 0/1