Alcaraz könnyen, Szabalenka nehezebben győzött Madridban

H. Á.H. Á.
2024.04.28. 23:00
Szabalenka (jobbra) nyert, de Montgomery nagy csatára kényszerítette (Fotó: Getty Images)
A Madridban zajló ezres mesterverseny vasárnapi játéknapja a férfiaknál hozott igazán nagy meglepetést , ha csak azt nem tekintjük annak, hogy búcsúzott a férfiaknál a 11. kiemelt Holger Rune, akit a 24. kiemelt holland Talloon Griekspoor győzött le, ugyanakkor nőknél a wimbledoni bajnok és 7. kiemelt Markéta Vondrousová búcsúja Mirra Andrejevával szemben már annál inkább nevezhető annak. A nőknél Danielle Collins hátrányból fordítva folytatta győzelmi sorozatát, zsinórban 15. meccsét nyerte a román Jaqueline Cristian ellen.

A nap első férfi meccsén rögtön meg is született a nap egyik meglepetése – már amennyiben annak tekintjük, hogy a 24. kiemelt Talloon Griekspoor döntő játszmában búcsúztatta a 11. kiemelt Holger Runét. Az első játszmát a holland, a másodikat a dán nyerte 6:4-re, majd a döntő szett elején Griekspoor az első alkalommal brékelte ellenfelét és előnyét végig megtartva bejutott a legjobb 16 közé.

A kétszeres címvédő hazai kedvenc Carlos Alcaraz a várakozásoknak megfelelően könnyedén, két 6:3-as játszmában lépett túl a brazil Thiago Seyboth Wildon mindössze 77 percet a pályán töltve.

Nála jóval többet, két óra öt percet küzdött a 8. kiemelt orosz Andrej Rubljov a világranglistán 28. helyen álló Alejandro Davidovich-csal, akit az első, 69 percig tartó szettben végül rövidítésben, 12–10-re múlt felül, s a második játszma 6:4-es megnyeréséhez is 56 percre volt szüksége.

A nőknél érkezett aztán a nap meglepetése: a wimbledoni címvédő, a 7. kiemelt Markéta Vondrousová egy szorosabb és egy simán elvsztett játszma után búcsúzott a tornától a 16 éves Mirra Andrejevával szemben. A világranglistán 43. orosz, aki már a tavalyi wimbledoni tornán és az idei ausztrál nyílt bajnokságon is megmutatta magát az első játszmában négyszer brékelve ellenfelét 7:5-re nyert, a másodikban pedig mindössze 25 perc alatt 6:1-gyel törte össze a cseh GS-bajnokot.

A címvédő Arina Szabalenka némi nehézség árán jutott túl a szabadkártyás amerikain Robin Montgomeryn, miután a rangsorban 183. helyen álló 19 éves fiatal a második játszmát rövidítésben megnyerte, és 2:32 perces döntő játszmában lezáruló mérkőzésre kényszerítette a fehéroroszt.

Szabalenka ellenfele a következő körben a 13. kiemelt Danielle Collins lesz, aki a charlestoni salakos torna és a miami 1000-esverseny megnyerése után zsinórban 15. győzelmét aratta, amikor hátrányból fordítva győzött a román Jaqueline Cristian ellen. Jó kérdés, hogy melyikük lesz a fáradtabb a nyolc közé jutásért vívott meccsen, hiszen Collins is több mint órán át küzdött a világranglistán 73. ellenfelével.