Czink csak a találkozó után tudta meg: Bammernak meccslabdája is volt

Vágólapra másolva!
2009.05.28. 15:54
Címkék
Az osztrák Sybille Bammer ellen lépett salakra Czink Melinda a francia nemzetközi teniszbajnokság női egyesének második fordulójában. A magyar lány majdnem 3 órán keresztül tartó, háromszettes meccsen pályafutása során első alkalommal került a Roland Garroson a legjobb 32 közé, miután 4:6, 6:3, 10:8-ra nyert.
Czink óriási csatában jutott tovább
Fotó: Action Images
Czink óriási csatában jutott tovább
Czink óriási csatában jutott tovább
Fotó: Action Images
Czink óriási csatában jutott tovább

A világranglistán a 29. helyet elfoglaló 28 éves Bammer számára az idei év nem túl rózsás: mérlege negatív, és az Indian Wells-i negyeddöntőjén kívül nem sok egyebet tud felmutatni – három további tornán jutott el a második fordulóig.

Czink Melinda nagyszerűen kezdte a meccset, nagyjából úgy, ahogyan szerdán Szávay az orosz Vesznyina ellen a második szettben: 13 perc után 3:0-t mutatott az eredményjelző.

Az osztrák ekkor magára talált, és 11 perc alatt egyenlített, aztán újabb tizenegy perc alatt már 5:3-ra el is húzott. A végén ugyan Czink még hozta az adogatását, ám hiába, mert az osztrák 45 perc alatt 6:4-re megnyerte az első játszmát.

A második szettben aztán megint Czink indult jobban, pontosabban ugyanúgy, ahogy háromnegyed órával korábban, egy apró különbséggel: ezúttal 20 perc alatt húzott el 3:0-ra.

A különbség azonban, hogy Czink ezúttal nem volt hajlandó kecsesen összeomlani, mint ahogy az első játszmában tette, és saját adogatásait hozva 6:3-mal döntő szettre mentette a találkozót.

Itt aztán a korábbiaktól eltérően Bammer szerzett vezetést, Czink pedig fordítani tudott, két saját adogatása között elcsórta az osztrák szerváját is, 3:1-re vezetett. Egy gyors brékváltás, majd két sikeres adogatójáték után azonban az osztrák lány Czink három meccslabdáját hárítva 4:5-ről megindult, és fordítani tudott 6:5-re.

6:6 után az addig ingatagan adogató lányok magabiztos szervajátékot mutattak be, 8:8-ig mindketten megnyerték adogatásaikat, aztán Czink elvette Bammerét, és miután a következő szerváját hozni tudta, 10:8-ra megnyerte a harmadik szettet, és legyőzte a világranglista 29. helyén álló Bammert.

Ezzel Czink legjobb Roland Garros-eredményét érte el, korábban sosem jutott még a legjobb 32 közé Párizsban, és Grand Slam-tornán is csak egyszer, a 2003-as US Openen sikerült neki ez a bravúr.

A legjobb 16 közé jutásért a 7. kiemelt Szvetlana Kuznyecova lesz a magyar lány ellenfele. A találkozót minden bizonnyal szombaton rendezik.

CZINK: FEJBEN DŐLT EL!

– Mi volt a győzelem kulcsa?
– Fejben dőlt el – ilyenkor az nyer, aki többet mer kockáztatni, bátrabb, agresszívabb, jobban bízik magában, ez pedig ma én voltam.
– Ez is volt a taktika – többet kockáztatni?
– Bammer az egyik legjobb védekező játékos a mezőnyben, úgyhogy tudtam, ha én nem nyerem meg magamnak a pontokat, ő nem fog segíteni rajtam. Ha hosszú labdamenetekbe bonyolódtunk, azokból ő jött ki győztesen, ezért igyekeztem sokat fellépni a hálóhoz, gyorsítani a pontokat, és az alapvonalról is bátran céloztam az ő szerváinál is.
– Ez sokszor be is vált, elvégre mindhárom szettben brékelőnybe került.
– Igen, úgy voltam vele, minden alkalmat megragadok a pontszerzésre. Ha nem jön össze, legfeljebb hozza a szerváját, de ha csak kétszer bejön, már majdnem bréklabdám van. Ugyan nagyon megszenvedtem az adogatásfogadásokkal, de már csak ezért is többet kellett vállalnom.
– Amikor azonban meccslabdánál adogatott öt-négynél, mintha elszállt volna a bátorsága.
– Éreztem, hogy nem játszom elég agresszívan, de akkor még nagyon izgultam, és nem tudtam változtatni ezen. Utána arra gondoltam, úristen, ha itt kikapok, összetöröm az összes ütőmet.
– Bammer meccslabdájánál viszont szerencséje is volt, kétszer is a hálón pattant meg a labda.
– Az semmi, de nem is tudtam, hogy ez mérkőzéslabda volt, olyannyira csak a következő pontra figyeltem – a meccs után mondta az edzőm, én meg csak mosolyogtam.
– Kilenc–nyolcas vezetésnél már megnyugodott?
– Igen, éreztem, hogy meglesz a meccs. Tudtam, mit kell tennem, milyen ütésekre van szükség, el is vállaltam őket, és sikerült is kivitelezni mindet.
– A következő ellenfele Szvetlana Kuznyecova lesz.
– Nagyon erős játékos, és az első két mérkőzése alapján úgy tűnik, jó formában is van. Ellene is ugyanezt a bátor teniszt kell játszanom – majd meglátjuk, mire lesz elég.

ROLAND GARROS, PÁRIZS (16 100 000 euró, salak)

NŐI EGYES, 2. FORDULÓ
Czink (magyar)–Bammer (osztrák, 28.) 4:6, 6:3, 10:8

KORÁBBAN
NŐI EGYES, 2. FORDULÓ
V. Williams (amerikai, 3.)–Safarová (cseh) 6:7, 6:2, 7:5
Domínguez Lino (spanyol)–Glatch (amerikai) 7:6, 7:5
Wozniacki (dán, 10.)–Craybas (amerikai) 6:1, 6:4
Groth (ausztrál)–Duque Marino (kolumbiai) 6:2, 7:6

NŐI EGYES, 2. FORDULÓ
Jankovics (szerb, 5.)–Rybariková (szlovák) 6:1, 6:2
Garbin (olasz)–Bartoli (francia, 13.) 6:3, 7:5
Kuznyecova (orosz, 7.)–Voszkobojeva (orosz) 6:0, 6:2
Wozniak (kanadai, 24.)–Martic (horvát) 6:3, 6:3

FÉRFI EGYES, 2. FORDULÓ
Chardy (francia)–Bolelli (olasz) 6:2, 6:3, 4:6, 4:6, 6:1
Robredo (spanyol, 16.)–Gimeno-Traver (spanyol) 6:4, 6:4, 6:3
M. González (argentin)–Seppi (olasz) 7:6, 6:3, 6:3
Davigyenko (orosz, 10.)–Junqueira (argentin) 4:6, 6:3, 6:0, 6:2
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik