2021.03.07 16:04 Frissítve: 2021.03.07 16:43

Rp. gyorskorcsolya: magyar arany és ezüst férfi ezer méteren a vb-n!

Liu Shaolin Sándor aranyérmet, Liu Shaoang ezüstérmet szerzett 1000 méteren a dordrechti világbajnokságon.

Kettős Liu-siker 1000 méteren (Fotó: Tumbász Hédi, archív)

Megint sporttörténelmet írtak!

Olyan már volt, hogy két magyar együtt állhatott fel a világbajnoki dobogóra, hiszen 2016-ban 500 méteren Liu Shaolin Sándor az első, Liu Shaoang a harmadik helyen végzett, de olyan még nem, hogy két magyar végzett az élen – vasárnap ez is megtörtént.

A férfiak 1000 méteres döntőjében a Liu testvérek remekül futottak, de emellett zseniálisan fogták a pályájukat, az ellenfeleknek esélyük sem volt előzésre.

Liu Shaolin immár kétszeres világbajnoknak mondhatja magát, és az összetett verseny második helyére lépett elő – az első helyen Liu Shaoang áll.

A végső sorrendet a 3000 méteres szuperdöntő dönti el.

VILÁGBAJNOKSÁG, DORDRECHT
Férfiak. 1000 méter. Európa-bajnok: Liu Shaolin Sándor (Magyarország, klub: FTC, edző: Csang Csing Lina, Bánhidi Ákos) 1:25.901, 2. Liu Shaoang (Magyarország, klub: FTC, edző: Csang Csing Lina, Bánhidi Ákos) 1:26.000, 3. Pietro Sieghel (Olaszország) 1:26.083

2014.03.27 18:06:37

Archív téli olimpia nemzetisport.hu

A 30 évvel ezelőtti téli olimpia helyszínei siralmas látványt nyújtanak.

2014.03.16 16:16:54

A sílövő Martin Fourcade három versennyel a vége előtt megnyerte az összetett világkupát.

2014.03.12 12:49:01

Svindal és Höfl-Riesch lett az évad a legjobb lesiklója. A német bukott, kérdéses a folytatás.

2014.03.02 17:35:58

A síző szerint sportszakmailag az olimpiaihoz hasonló eredmény a Crans Montanában elért 5. hely.