Szoros küzdelemben a Szekeres Ildikó, Nagy György duó nyerte a curlingezők vegyes páros olimpiai válogatójának első mérkőzését pénteken.
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc első felvonásán a 2009-ben vb-ezüstérmes Szekeres és Nagy 6–5-re múlta felül a 2013-ban és 2015-ben világbajnok Palancsa Dorottya, Kiss Zsolt kettőst. A találkozón az utolsó előtti, hetedik end bizonyult döntőnek, amelyben 3–0-s részsikerrel fordított a Vasas párosa.
A válogató győztese vehet részt decemberben a pekingi ötkarikás játékok pótkvalifikációs versenyén, amelyen az utolsó két kvótát lehet megszerezni ebben a számban. A párharc szombaton két mérkőzéssel folytatódik.
Legfrissebb hírek

Lyonban lehet a hokitorna a 2030-as téli olimpián
Téli sportok
2026.06.01. 20:02

Curling vegyespáros-vb: Ausztrália az aranyérmes
Téli sportok
2026.05.02. 15:40

Curling vegyespáros-vb: benn maradt a magyar csapat
Téli sportok
2026.05.01. 11:57
Ezek is érdekelhetik




