La Liga: sikerével BL-indulást érő helyen az Atlético

2022.03.06. 23:01
Joao Félix duplázott a Betis ellen (Fotó: AFP)
Az Atlético Madrid 3–1-re nyert a Real Betis otthonában vasárnap, a spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokság (La Liga) 27. fordulójában, így megelőzte a zöld-fehéreket a tabellán, s jelenleg ő áll a Bajnokok Ligája-indulást érő negyedik helyen.

A „matracosok” már a 2. percben megszerezték a vezetést, ugyanis Jan Oblak kirúgását Ángel Correa érte el szemfülesen, majd rendkívül okos passzt adott a hat méterre a kapu előtt helyezkedő Joao Félixnek, aki nem hibázott (0–1). Hajtott a Betis, jobban játszott az Atléticónál, s ennek az első félidő végén, a ráadás ötödik percében meg is lett az eredménye, ekkor egyenlített; Cristian Tello 20 méterről lőtt a kapuba (1–1).

A 61. percben gyors kontrát vezettek a vendégek, amelynek végén Félix ismét betalált (1–2). A végjátékban tovább növelte az előnyét az Atlético, remek összjátékot követően Thomas Lemar lőtt gólt, s beállította a 3–1-es végeredményt. Diego Simeone csapata ezzel a sikerrel megelőzte a Betist a tabellán, s jelenleg a BL-indulást érő negyedik helyen tanyázik.

SPANYOL LA LIGA
27. FORDULÓ
Betis–Atlético Madrid 1–3
(Tello 45+5., ill. Félix 2., 61., Lemar 80.)
HÉTFŐ
Athletic Bilbao–Levante 3–1 (Vesga 63., I. Williams 76., Zarraga 88. – 11-esből, ill. De Frutos 90+1.)
KORÁBBAN

Cádiz–Rayo Vallecano 2–0 (Álcaraz 55., Idrissi 63.)
Elche–Barcelona 1–2 (Fidel 44., ill. F. Torres 61., Depay 84. – 11-esből)
Celta Vigo–Mallorca 4–3 (Galhardo 13., D. Suárez 25., Aspas 61., 90+6. – a másodikat 11-esből, ill. G. González 17., Aidoo 49. – öngól, S. Sevilla 87. – 11-esből)
Osasuna–Villarreal 1–0 (Ávila 63.)
Espanyol–Getafe 2–0 (Cabrera 17., Cabaco 27. – öngól)
Valencia–Granada 3–1 (G. Guedes 48., Maxi Gómez 51., C. Soler 62. – 11-esből, ill. Doménech 56. – öngól)

Real Madrid–Real Sociedad 4–1 (Camavinga 40., Modric 43., Benzema 76. – 11-esből, Asensio 79., ill. Oyarzabal 10. – 11-esből)
Alavés–Sevilla 0–0

1. Real Madrid 27 19 6 2 56–21 +35 63
2. Sevilla 27 15 10 2 39–18 +21 55
3. Barcelona 26 13 9 4 48–29 +19 48
4. Atlético Madrid 27 14 6 7 50–35 +15 48
5. Betis 27 14 4 9 49–35 +14 46
6. Real Sociedad 27 12 8 7 28–29 –1 44
7. Villarreal 27 11 9 7 47–26 +21 42