La Liga: Neymar-piros és Barca-blama, nőtt a Real előnye!

2017.04.08. 22:36
Neymart kiállították, és a hátrányt nem bírta el a Barca (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 31. fordulójában a Málaga odahaza 2–0-ra legyőzte a Barcelonát, amely a 65. perctől Neymar kiállítása miatt emberhátrányban játszott.

Ismét szívós ellenfélnek bizonyult a címvédő Barcelona számára a Málaga, amely az ősszel gól nélküli döntetlennel távozott a Camp Nouból.

Luis Enrique együttese hiába birtokolta többet a labdát, a szünetben a hazaiak vezettek, miután a 32. percben Sandro Ramírez – aki hét évet töltött el a Barcelonában, s a nyáron igazolt át Málagába – góljával előnybe kerültek.

A vendégek a szünetben Andrés Iniesta és Sergio Roberto pályára küldésével igyekeztek menteni a menthetőt. Hiába…

A 65. percben Neymart kiállította a játékvezető második sárgával. A brazil támadó az első lapját azért kapta, mert az első félidőben cipőkötéssel akadályozott egy szabadrúgást… A Barca ezt megelőzően sorozatban 59 bajnokin nem kapott pirosat, Neymarnak ez volt az első kiállítása a gránátvörös-kékek színeiben. Legutóbb Javier Mascherano jutott a kiállítás sorsára a Barcából bajnokin – még 2015 októberében.

A Málagában a csereként beállt Adalberto Penaranda betalált, ám les miatt – jó eséllyel tévesen – nem adták meg a találatát. A túloldalon pedig Sergi Robertót rúgták fel a tizenhatos vonalánál, könnyen lehet, hogy a büntetőterületen belül, de a játékvezető „csak” szabadrúgást ítélt.

A hajrában aztán egy andalúziai kontra góllá érett: az ugyancsak a kispadról beálló Jonynak nem volt nehéz feladata, s beállította a 2–0-s végeredményt. A Barcelona legutóbb 2003-ban kapott ki Málagában – akkor 5–1-re.

A Barca csúnyán elpuskázta a lehetőséget, hogy a tabella élére ugorjon, s kihasználja az Atlético Madriddal ikszelő Real Madrid pontvesztését.

SPANYOL LA LIGA
31. FORDULÓ

Malága–Barcelona 2–0 (Sandro 32., Jony 90.)
Sevilla–Deportivo La Coruna 4–2 (Jovetics 1., Sarabia 9., J. Correa 32., Ben Yedder 89., ill. Kakuta 4. 25.)
Real Madrid–Atlético Madrid 1–1 (Pepe 52. , ill. Griezmann 85.)
Espanyol–Alavés 1–0 (Piatti 56.)