La Liga: kétgólos hátrányból ikszelt a Valencia a Sociedad ellen

2021.04.11. 18:13
Négy gól, egy kiállítás és két büntető után döntetlen született a Valencia–Real Sociedad mérkőzésen (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 30. fordulójának vasárnapi játéknapján a Real Sociedad 2–2-es döntetlent játszott idegenben a Valencia ellen.

Kilenc játékosát nélkülözte a Real Sociedad ezen a mérkőzésen, az első félidőben azonban így is sokkal meggyőzőbb volt a vendégcsapat. A 33. percben Ander Guevara gólja révén szerezte meg a vezetést a Sociedad (0–1), majd a játékrész hajrájában Alexander Isak is betalált (0–2).

A szünet után összekapta magát a Valencia, amely Daniel Wass büntetőből szerzett góljával szépített a 60. percben (1–2), majd szűk negyedórával később Gabriel Paulista fejesével egyenlített (2–2). A hajrában a játékvezető a második sárga lapja után kiállította a Valenciából Maximiliano Gómezt, több gól azonban már nem született.

A mérkőzés képéhez az is hozzátartozik, hogy a hazaiak sztárja, Carlos Soler a 29. percben, 0–0-nál kihagyott egy tizenegyest.

Ezt követően a Granada 2–1-re nyert idegenben a Valladolid ellen. A vezetést a hazaiak szerezték meg Fabián Orellana értékesített büntetőjével (1–0), majd Jorge Molina a 78. percben szépített (1–1), Quini pedig a 86. percben megnyerte a meccset a Granadának.

SPANYOL LA LIGA
30. FORDULÓ
Valencia–Real Sociedad 2–2 (D. Wass 60. – 11-esből, G. Paulista 73., ill. Guevara 33., A. Isak 45.)
Real Valladolid–Granada 1–2
(Orellana 41. – 11-esből, ill. J. Molina 78., Quini 86.)
Villarreal–Osasuna 1–2 (David García 70. – öngól, ill. Moncayola 64., Budimir 74.)
Később

21.00: Real Betis–Atlético Madrid (Tv: Spíler2)

Eibar–Levante 0–1 (De Frutos 45+2.)
Real Madrid–Barcelona 2–1 (Benzema 13., T. Kroos 28., ill. Mingueza 60.)
Kiállítva: Casemiro (Real Madrid, 90.)
Pénteken játszották
Huesca–Elche
3–1 (Rafa Mir 3., 87. – a másodikat 11-esből, Sandro Ramírez 30., ill. Vavro 4. – öngól)