Barcelona: két öngól, két 11-es, két Messi-gól, három pont

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2021.04.22. 21:50
Fű alatt (Fotó: AFP)
A spanyol La Liga 31. fordulójának záró mérkőzésen a Barcelona 5–2-re nyert odahaza a Getafe ellen.

SPANYOL LA LIGA
31. FORDULÓ
Barcelona–Getafe 5–2 (3–1)
Barcelona,Camp Nou,zárt kapuk mögött. Vezette:F. Vázquez
Barcelona:Ter Stegen – Mingueza (Umtiti, 75.), Piqué (R. Araújo, a szünetben), Lenglet (Moriba, a szünetben), Alba – S. Roberto (Trincao, 64.), S. Busquets, F. de Jong – Messi, Griezmann, Pedri.Vezetőedző:Ronald Koeman
Getafe:Soria – J. Iglesias, Djené, Sakla, Chema Rodríguez (J. Miranda, 77.) – Damián Suárez, Ne. Makszimovics (Arambarri, a szünetben), Alena (Abdulai, a szünetben), Cucurella (Akurugu, a szünetben) – Kubo, Ángel Rodríguez (Ünal, 63.).Vezetőedző:Pepe Bordalás
Gólszerző:
Messi (8., 33.), Sakla (28. – öngól), R. Araújo (87.), Griezmann (90+3. – 11-esből), ill. Lenglet (12. – öngól), Ünal (69. – 11-esből)

A Bajnokok Ligája-kiesés után remekel a Barcelona, nagy kedvvel kezdték a katalánok a Getafe elleni bajnokit is, különösen Lionel Messi villogott, aki a szünetig duplázott, ezzel megszerezte az idényben a 32., majd a 33. gólját is, 13 gólpassz mellett – és ehhez 41 mérkőzésre volt szüksége.

Érdekes, hogy Clément Lenglet öngóljával egyenlíteni tudott a Granada, amely még sohasem nyert a Camp Nouban bajnokin, de a volt fehérvári Szofian Sakla ritkán látható öngólt gurított a fölöslegesen kifutó kapusa mellett, Messi ismét betalált, és ezzel gyakorlatilag el is dőlt a mérkőzés.

Így gondolták a vezetőedzők is, akik a szünetben ötöt cseréltek, majd utána gyorsan még kettőt, fáradt vagy nem teljesen egészséges alapembereket pihentetve.

Ha már Messi: az argentin klasszis egymaga több gólt szerzett a ligában, mint a Getafe, nem mellesleg a 12. alkalommal jutott el egy idényben legalább huszonöt gólig. Cristiano Ronaldo kilencszer tette ezt meg, a harmadik e listán a mexikói Hugo Sánchez. Néggyel...

Szép lassan csordogált a mérkőzés a második félidőben, a 69. percben azonbanEnes Ünal kiharcolt, majd értékesített egy tizenegyest, és sokkal komolyabban vette innen (3–2) a mérkőzést a Barcelona. Ronald Koeman egyre idegesebb volt, előbb veszekedett egy jót Óscar Minguezával, majd le is cserélte.

A szünetben Gerard Piqué helyére a pályára vezényelt Ronald Araújo hozta össze a büntetőt, de a hajrában javított, mert szép gólt fejelt Messi szöglete után. A ráadásban a végig gyengén futballozó Sakla összeszabálytalankodott még egy büntetőt is, amelynek elvégzését Messi átengedte Antoine Griezmann-nak: ha a hátralévő mérkőzéseit, köztük az éllovas Atlético elleni rangadót is megnyeri a Barcelona, akkor bajnok!5–2

Korábban
Atlético Madrid–Huesca 2–0 (Á. Correa 39., Carrasco 81.)
Granada–Eibar 4–1
(Soldado 21., 77., Puertas 37., Kenedy 81., ill. Kike 64.)
Real Sociedad–Celta Vigo 2–1 (Portu 25., Januzaj 39. – 11-esből, ill. H. Mallo 22.)
Levante–Sevilla 0–1 (en-Nesziri 53.)
Osasuna–Valencia 3–1 (Martínez Calvo 13., Calleri 32., R. Torres 67. – 11-esből, ill. Gameiro 30.)
Betis–Athletic Bilbao 0–0
Alavés–Villarreal 2–1 (Joselu 17., E. Méndez 80., ill. Alcácer 50.)
Elche–Valladolid 1–1 (Fidel 22., ill. Olaza 86.)
Cádiz–Real Madrid 0–3 (Benzema 30., 40. – az elsőt 11-esből, Odriozola (33.)

20. Eibar324111723–45–2223

A La Liga történelmében ez a második meccs, amelyen mindkét csapat lő öngólt és büntetőből esett gólt is.

90+4. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+3. PERC ANTOINE GRIEZMANN ballal a bal alsóba lő, Soria majdnem elérte a labdát, de csak majdnem: 5–2!

90+2. perc Ez nem Sakla meccse, felrúgja fölöslegesen Griezmann lábát, a labda a kapusé lett volna az átvétel után. BÜNTETŐ!

90. perc Messi lő a léc fölé az ötös jobb sarka és Djené mellől!

Három perc a ráaádás.

87. PERC NAGYON ELDŐLT, Messi jobb oldali szögletét RONALD ARAÚJO a kapu közepébe fejeli kissé jobbról, három lépésről. 4–2! Sakla és Soria nem remekelt ezúttal sem...

85. perc Pedrit felborítja a jobbon Damián, sárga nincs. Csak szabadrúgás, Messi adja be ballal, Djené ment középen fejjel.

Nem állt be Jaime Mata, aki tavaly győztes gólt lőtt a Barcának, utóbbi 4 meccsén 3 kanadai pontnál jár egyébként is a katalánok ellen.

80. perc Veszélyes támadás, de szereli De Jong a balon Iglesiast.

Változó forma, előző kilenc meccsén Griezmann hét kanadai pontot jegyzett a Getafe ellen, az azelőtti 9 fellépésén egy árva pontot, egy gólt szerzett csak ellene. De ma nem remekel.

77. perc Chemának nem ment ma, Josete Miranda váltja, szélső helyett szélső középpályás.

13 éve nem lőtt ilyen kevés gólt (69) a Barca az első 29 fordulóban, ma azért belehúztak.

75. perc Mingueza le, Samuel Umtiti be, védőcsere. Koeman nagyon ideges, az előbb alaposan letolt valakit a pályán.

70. perc Trincao jobb oldali beadását elhalássza az ötös és Griezmann elől Suárez, majd Moriba lő a 16-os elől jobbal a kapushoz.

Ez volt a Getafe első kapura lövése ma, hatékony.

69. PERC ENES ÜNAL jobbal a jobb alsóba lő, Ter Stegen balra el. 3–2!

68. perc BÜNTETŐ, jogosan. Sárga lap Ronald Araújónak.

67. perc Kubo bal oldali beadását követően Ünalt szereli Araújo az ötösön, a török elesik... tovább! Aztán hevesen reklamál. Nem hiába, VAR! Bizony megtaposta őt a védő.

65. perc Soria lép ki Trincao elé, helyzet volt, de rossz labdaátvétellel Messi indítását követően.

64. perc Robertót Trincao váltja. Szélsőcsere.

Kubónak ma sem megy, per pillanat úgy tűnik, sokat nem veszített a távozásával a Barca.

63. perc Enes Ünal váltja Rodríguezt.

60. perc Damián jobb oldali beadását kifejeli középről szépen Busquets.

Sorozatban a 13. hazai meccsét nyerheti meg a Barca, kilencszer kapott legalább egy gólt. Az előző hat meccsen nem nyert idegenben a Getafe, négyszer gólt sem lőtt.

52. perc Roberto jobb oldali beadását menti szépen Akurugu.

Ezt is megéltük hát, egy Cucurella, Akurugu csere. Bezzeg Madagaszkárban a Tojonavalona Rajaonarisoa, Sedera Randriamparany csere!

F. de Jong meg egy sorral hátrább. A mai R. Koeman.Két uruguayi és két ghánai is a pályán immáron.

46. PERC FOLYTATJUK!

Messi és Piqué ma játszott 500. alkalommal együtt tétmeccsen!

46. perc Hármas csere a túloldalon: Makszimovics, Alena és Cucurella le, Mauro Arrambi, Sabit Abdulai és Amankwaa Akurugu be.

46. perc Ronald Araújo és Ilaix Moriba be a hazaiaknál, Lenglet s Piqué maradt az öltözőben.

E párharc legjobb góllövői
Lionel Messi 21
Luis Suárez 5
Pedro 5
Dani Güiza 4
Neymar 4

Ebben és az előző 2 fordulóban összesen 8 óngól volt, a Barca ellen az ötödik az idényben.

A Getafe nem nyert itt 15 eddigi látogatásán...

A Getafe még soha nem verte meg oda-vissza egy bajnokságban a Barcát. Most sem igen fogja..

45+1. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

Messi ismét eljutott 25 gólig a La Ligában, a 12. alkalommal. C. Ronaldónak ez 9-szer, Hugo Sáncheznek 4-szer sikerült, ők a Top 3. Differencia.

44. perc Messi jobb oldali beadása erős picit a jobb sarok elé befutó Busquetsnek.

41. perc Messi passzol Albának, ő Griezmannt futtatja a balon, a beadást menti azonban középen Djené.

40. perc Nagyon megfogta ez a gól a Getafét.

Messi, veszély a neved. El is dőlt a meccs?

33. PERC EZ MÁR BENT VAN, Lenglet fejel LIONEL MESSI elé, aki jobbal kapura lő az ötös jobb sarka elől, a labda a jobb oldali kapufa tövéről visszapattan elé, éles szögből, két méterről ballal a kapu közepébe lő aztán az argentin, Griezmann a gólvonal felé futva elugrik a labda elől, okosan. 3–1!

32. perc Damián ezen fellelkesülve ellöki Messit, ez már szabadrúgás. Messi jobbról, éles szögből is kapura lő, fogja Soria.

30. perc Suárez megtapossa Griezmannt... tovább.

29. perc Messi passzát nem lövi el ballal 18-ról Griezmann, szereli Djené.

28. PERC SZOFIAN SAKLA megelőzi ellenfelét, Messit, és a 16-osről jobbal nagyon finoman a jobb alsó sarokba gurítja a labdát a fölöslegesen kifutó kapus mellett. De nem örül a volt videotonos, sőt... ÖNGÓL!

Gólvadászlista:
24: Messi
21: Benzema
20: Gerard Moreno

25. perc Leült kissé a mérkőzés.

20. perc Messi elé csorog Roberto Soria által kiöklözött beadása, ballal 16-ról vissza a feladónak. Kapásból.

Mingueza jobban van, nemigen lesz csere.

17. perc Lenglet emel mesterien balra Griezmann elé, Djené belelép a ballábas beadásba. A korner a kapusé.

15. perc Messi és Alba helycserés támadása, előbbi ballal 17-ről nem sokkal lő a léc fölé, Soria rajta volt.

Rodríguezt 2020-ban majdnem megvette a Barca, de Quique Setién megvétózta a transzfert az utolsó pillanatban.

12. PERC ITT A GÓL! Cuccurella bal oldali beadását az ötös előtt Rodríguez ballal borzalmasan rosszul találja el, de a róla lemaradó, mellette álló CLÉMENT LENGLET jobb kézzel beleér a labdába, amely róla a kapu közepébe pattan. Ter Stegen nem tehetett semmit már: 1–1!

Kubo volt barcás, Soria volt realos, Kubo most a Real kölcsönjátékosa.

10. perc Rodríguez jobb oldali beadását ötről kapura tenné Kubo, de közbelép és hatalmasat ment Mingueza! Bele is sérül, de a japán véletlenül felülről letérdelte őt, térden, szó szerint.

Messi: 27 meccs a Getafe ellen, 20 góllal és 12 gólpasszal.

8. PERC EZ MÁR BENT VAN, LIONEL MESSI lefutja Djenét, és kissé balról, 12 méterről a bal felsőbe lő. Ballal. Busquets adott remek labdát a saját 16-osa elől, Djené lökte is Messit, de ez is kevés volt, Soria belekapott a lövésbe, de gól a gól. 1–0!

6. perc Pedri passzát elcsípi Iglesias, gyorsan fellöki őt Clément Lenglet, sárga lap. Erős ítélet.

A Getafe 22 gólt lőtt a ligában, Messi egymaga 23-at... Plusz 5 a BL-ben, 3 a hazai kupában.

3. perc Majnem góllal, de Griezmann lapos passza után Messi ballábas, 18 méteres bombája a lécről a gólvonalra pattan. Nem sokkal tévesztette el a jobb felsőt az argentin.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak gránátvörös-kék mezben és kék nadrágban, a vendégek tiszta fehérben.

Díszsorfalat kap a Barca a Getafétől. Arrafelé természetes az ilyesmi.

Egy kis örökmérleg: 35 találkozó, 25 Barca- és 4 Getafe-sikerrel, 79, ill. 27 rúgott góllal.