La Liga: a 92. percben még 0–0 volt, az Atlético mégis 1–1-et játszott az újonccal

2016.08.22. 00:12
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) nyitó fordulójának vasárnapi záró mérkőzésén az Atlético Madrid 1–1-es döntetlent játszott az újonc Alavésszel úgy, hogy a 92. percben még 0–0 volt az állás.

Tíz év után újra élvonalbeli mérkőzést játszhatott az Alavés, és nagyszerűen, hősiesen tartotta magát sokkal esélyesebb ellenfelével szemben, ám a 93. percben egy szabálytalanságot követően tizenegyeshez jutott az Atlético, amelyet a nyáron szerződtetett Kévin Gameiro értékesített (1–0), ezzel úgy tűnt, ha nehezen is, de megszerzi a három pontot Diego Simeone együttese. Kévin Gameiro értékesített (1–0), ezzel úgy tűnt, ha nehezen is, de megszerzi a három pontot Diego Simeone együttese.

Ám hiába a 27 (!) kapura lövés, a 20 elvégzett szöglet, az Alavésnek elég volt két kísérletéből egyszer eltalálnia a kaput, Manu García távoli lövése a 95. percben Jan Oblak kapujában kötött ki (1–1), így az újonc mégiscsak ponttal távozott!

SPANYOL LA LIGA
1. FORDULÓ
Atlético Madrid–Alavés 1–1 (Gameiro 93. – 11-esből, ill. M. García 95.)

KORÁBBAN
Real Sociedad–Real Madrid 0–3 (Bale 2., 94., Asensio 40.)
Sporting Gijón–Athletic Bilbao 2–1 (Cop 50., V. Rodríguez 53., ill. Viguera 86.)

1. Barcelona 1 1 6–2 +4 3
2. Real Madrid 1 1 3–0 +3 3
3. Sevilla 1 1 6–4 +2 3
4. Sporting Gijón 1 1 2–1 +1 3
Deportivo La Coruna 1 1 2–1 +1 3
6. Villarreal 1 1 1–1 0 1
Osasuna 1 1 1–1 0 1
Málaga 1 1 1–1 0 1