Yaakobishvili Antal a La Ligában is bemutatkozott, újra tarolt, és élre állt a Girona!

CS. M.CS. M.
2024.01.21. 23:06
Yaakobishvili Antalra már kezdőként is számít a Girona (Fotó: Getty Images)
A Girona 5–1-re legyőzte a Sevillát a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 21. fordulójának vasárnapi játéknapján. A meccsen csereként beállt az U21-es magyar válogatott Yaakobishvili Antal, míg az ukrán Artem Dovbik hat perc alatt mesterhármast szerzett.

A Real Madrid 0–2-ről felállva a 99. percben győzött otthon az Almería ellen, így bármilyen furcsán is hangzik, lépéskényszerben volt a Girona, amely tovább folytatná meseszerű menetelését a La Ligában. Nos, a meccs nem kezdődött túl jól a katalánok számára, hiszen Isaac Romero már a 10. percben előnyhöz juttatta a Sevillát (0–1).

Ami ezt követően történt, azt nehéz volt elhinni – még akkor is, ha a Gironától láttunk már jó pár azonnali választ ebben az idényben... Artem Dovbik a 13. percben előbb kiegyenlített, majd a 15. és a 19. percben is betalált, így villámgyorsan mesterhármas jegyzett, ezzel már 3–1 volt a hazaiak javára. Az ukrán támadó így már 14 gólnál és 5 gólpassznál jár a bajnokságban, és – az asszisztoknak köszönhetően – vezeti a góllövőlistát a szintén 14 találatnál járó Jude Bellingham (Real Madrid) előtt.

A Girona később még két gólt szerzett, így 5–1-re kiütötte a Sevillát, s bár egy meccs előnye van, újra élre állt 21 fordulót követően.

Magyar szempontból azonban ennél is fontosabb, hogy Juanpe sérülése miatt már a 30. percben beállt csereként az U21-es magyar válogatott, 19 esztendős Yaakobishvili Antal, aki a szerdai kupameccsen fantasztikusan mutatkozott be klubjában. Nos, ezzel már a La Liga-debütálása is megvan, teljesítményére pedig ezúttal sem lehetett panasz: háromszor tisztázott, kétszer szerelt, 42 passzából 37 volt sikeres, ráadásul 7 indításából 5 embert talált, és párharcai több mint a felét megnyerte. Egyszer még helyzetbe is került... Több mint biztató!

A mérkőzés összefoglalója

SPANYOL LA LIGA
21. FORDULÓ
Girona–Sevilla 5–1 (Dovbik 13., 15., 19., Cihankov 56., Stuani 89., ill. I. Romero 10.)
Girona: Yaakobishvili Antal a 30. percben állt be csereként.
KORÁBBAN
Osasuna–Getafe 3–2 (Raúl García 9., Múnoz 31., Areso 80., ill. Mayoral 64., Makszimovics 68.)
Real Madrid–Almería 3–2 (Bellingham 56. – 11-esből, Vinícius Jr. 67., Carvajal 90+9., ill. Ramazani 1., E. González 43.)
Real Betis–Barcelona 2–4 (Isco 56., 59., ill. Ferran Torres 21., 48., 90+2., Joao Félix 90.)
Rayo Vallecano–Las Palmas 0–2 (Moleiro 35., Munoz 83.)
Villarreal–Mallorca 1–1 (Sörloth 45+2., ill. Llabres 90+1.)
Valencia–Athletic Bilbao 1–0 (Duro 61.)
Celta Vigo–Real Sociedad 0–1 (B. Méndez 11.)