Az andalúzok tartják jó formájukat, érik a Barca elleni kupadöntő

2007.04.19. 23:20
A Spanyol Kupa elődöntőjében az első mérkőzésen La Corunában három góllal nyert a Sevilla, amely így elég nyugodtan várhatja a hazai visszavágót. A háromgólos különbség nem fejezi ki hűen a látottakat, hiszen a különbség akár nagyobb is lehetett volna. Bár mindkét leosztásban hátravan még a visszavágó, a sorozat döntőjében nagyon valószínű, hogy Barcelona-Sevilla mérkőzést rendeznek. (A katalánok szerda este a Nou Campban 5-2-re verték a Getafe gárdáját.)
Nem eszkimócsók! A hazaiak nehezen viselték a megaláztatást, Juanma Delgado (Deportivo, balra) és Frederic Kanoute (Sevilla) is összeakasztotta az orrát
Reuters
Reuters

SPANYOL KUPA, ELŐDÖNTŐ:

1.MÉRKŐZÉS:
Deportivo La Coruna – Sevilla 0-3 (Kanouté 12., Navas 14., Luis Fabiano 94. – 11-esből)

A 26. másodpercben a hazaiak válogatott balhátvédje, Capdevilla mentett szögletre, amely sejtetni engedte egyben: a jó formában lévő vendégcsapat nem bekkelni érkezett La Corunába.

A negyedik percben egy sarokrúgást követően Kanouté fejelt kapu fölé. Nagyon nyomtak a vendégek, érett a vezető találatuk, a hazaiak kapujuk előterének közvetlen közelébe szorultak be.

A 12. percben aztán Kanouté kapott remek kiugratást és nem hibázott. A bekapott gól után kitámadó hazaiak ellen az első komolyabb kontrája végén növelte előnyét a vendégcsapat: Navas futott keresztbe a jobboldalon, még Munúa kapus mellett is elhúzta a labdát, majd az üres kapuba passzolt.

A találkozó - és egyben a továbbjutás - tulajdonképpen el is dőlt. A Sevilla elérte, amit akart, megnyugtató előnyt szerzett, így átadta a teret a hazaiaknak és a kontrákra rendezkedett be a folytatásban.

Ébredt a sokkból a Depor. Játékosai beszorították a vendégeket azok térfelére, helyzeteket is kialakítottak, de szépíteniük nem sikerült.

A koreográfia a második félidőben sem változott: a meddő, gólnélküli mezőnyfölény aztán egyre jobban felőrölte és elbizonytalanította a hazaiakat, míg a vendégeknek egyre több lelki és fizikai erőt kölcsönzött.

Legtöbbször a Palopot helyettesítő Cobeno állta útját a hazai próbálkozásoknak a vendégek kapujában, így döntő érdemeket szerzett abban, hogy a vendégek őrizték előnyüket.

Persze, a Sevilla nem adta teljesen fel, hogy még újabb találatokat szerezzen, de mintha a koncentráció a biztos vezetés tudatában már nem lett volna olyan, mint a mérkőzés elején.

A hosszabbítás harmadik percében aztán a rutinos Andrade kezezése miatt büntetőt rúghattak a vendégek, a jogos tizenegyest Luis Fabiano értékesítette, beállítva ezzel a végeredményt.