Juventus–Inter: öt gól, három büntető, két piros lap

2021.05.15. 17:55
Cuadrado volt a derbi hőse (Fotó: AFP)
Az olasz labdarúgó-bajnokság, a Serie A 37. fordulójában a címvédő Juventus emlékezetes mérkőzésen 3–2-re megverte odahaza az új bajnokot, az Internazionalét.

OLASZ SERIE A
37. FORDULÓ
Juventus–Internazionale 3–2 (2–1)
Torino,Allianz Stadion, zárt kapuk mögött. V:Calvarese
Juventus:
Szczesny – Danilo, De Ligt, Chiellini, Alex Sandro – Cuadrado, Bentancur, Rabiot, F. Chiesa (Demiral, 70.) – Kulusevski (McKennie, 58.), C. Ronaldo (Morata, 70.).Vezetőedző:Andrea Pirlo
Internazionale:Handanovic – Skriniar, De Vrij, Bastoni (Vecino, 80.) – Hakimi, Barella, Brozovic, Eriksen (Sensi, 73.), Darmian (Perisic, a szünetben) – Lautaro Martínez, R. Lukaku.Vezetőedző:Antonio Conte
Gólszerző:C. Ronaldo (24.), Cuadrado (45+3., 88. – a másodikat 11-esből), ill. R. Lukaku (35. – 11-esből), Chellini (85. – öngól)
Kiállítva:Bentancur (55.), ill. Brozovic (90+2.)

Érdekes előjelekkel vágott neki a két csapat a soros Derby d'Italiának: az új bajnoknak, alapesetben az Internek minden oka meglett volna az örömre, de Antonio Conte vezetőedző nem mert sajtótájékoztatót tartani a mérkőzés előtt, mert mindenki arról kérdezné, hogy az Inter rossz pénzügyi helyzete miatt tényleg szétszéled-e a csapat.

A Juventusnál sem rózsás a helyzet anyagilag, a tekintélyes La Gazzetta dello Sport szerint a vezetőség csúsztatni szeretné a játékosok többhavi bérét, Andrea Pirlónak pedig ezek az utolsó mérkőzései szeretett csapata élén.

Ehhez képes most győzelemmel hagyta el a pályát a Juventus: az első félidőben egy-egy büntetőt ítélt meg a jelenléti és a VAR-os játékvezetői csapat; Cristiano Ronaldo kihagyta a maga lövését, de a kipattanó az övé lett, és az ötösről már nem hibázott, majd Romelu Lukaku váltotta magabiztosan gólra a Lautaro Martínez által kiharcolt tizenegyest.

Lukaku ezzel a negyedik interes lett, aki eljut 23 gólig két egymást követő idényben is a bajnokságban, Mauro Icardi, Nyers István és Giuseppe Meazza után.

A szünetre mégis a Juve mehetett előnnyel, ugyanis Juan Cuadrado megpattanó lövése megviccelte Samir Handanovicot.

A folytatás sem sikeredett unalmasra, mert Rodrigo Bentancur begyűjtötte második sárga lapját, Giorgio Chiellini öngóljával egyenlített az Inter, de a VAR is kellett ehhez a találathoz, mert meglehet, túl nagyot rántott rajta Lukaku. De a döntő szó Juan Cuadradóé volt, aki kiharcolt, majd értékesített a ráadásban egy büntetőt.3–2

A szélsőt kétszer is megrúgta aztán Marcelo Brozovic két percen belül, így piros lapot kapott ő is.

Nyert a Juventus, ezzel tovább harcol a Bajnokok Ligája-szereplésért.

TOVÁBBI EREDMÉNYEK
Genoa–Atalanta 3–4 (Somurodov 48., 84., Pandev 67. – 11-esből, ill. D. Zapata 9., Malinovszkij 26., Gosens 44., Pasalic 51.)
Spezia–Torino 4–1 (Saponara 19., Nzola 41., 74. – az elsőt 11-esből, Erlic 84., ill. Belotti 54. – 11-esből)

Roma–Lazio 2–0 (Mhitarjan 42., Pedro 78.)

VASÁRNAP
12.30: Fiorentina–Napoli
15.00: Benevento–Crotone (Tv: Digi Sport3)
15.00: Udinese–Sampdoria (Tv: Digi Sport1)

20. Parma363112238–77–3920

Ahogyan az elején belinkeltük a legendás nyilatkozatot: not one, not two, but three penalities.

90+5. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+4. perc Kifejelik a védők Barella beadását.

90+2. PERC A MÁSODIK, KIÁLLÍTÁS!

90+2. perc MARCELO BROZOVIC odalép Cuadradónak, sárga lap.

90. perc Négy perc a ráadás.

90. perc Marcelo Brozovic megrúgja Cuadradót, sárga lap.

88. PERC JUAN CUADRADO jobbal a jobb alsóba lő, nagy erővel, Handanovic el sem vetődik. 3–2!

87. perc Ez meg újabb büntető, Cuadradót ellökte teljesen fölöslegesen a 16-oson belül Ivan Perisic. Sárga lap is.

85. PERC MERT GÓL A GÓL, EGYENLÍTETT AZ INTER! Lukaku húzta a védőt, aki ezért reklamált. Jogosan.

83. pec Öngól, GIORGIO CHIELLINIRŐL, aki elesik az ötösön, bepattan Barella bal oldali beadása. De húzta őt Lukaku? Sárga lap Giorgo Chiellininek...

80. perc Matías Vecino be, Bastoni le, védő helyett szűrő, már csak Morata van elöl úgyis.

77. perc Alessandro Bastoni kap sárgalapot Cuadrado ellökéséért.

75. perc Martínez sarkaz középről Perisic elé, aki jobbal 14-ről nagyon a bal felső mellé tekeri a labdát.

74. perc Hakimi jobbról jobbal élesen a kapu elé lő, De Vrij ballal fejen lövi a labdával Chiellinit, őt meg megrúgja alaposan Lautaro Martínez, sárga lap.

73. perc Stefano Sensi be, Eriksen le, karmestercsere.

Hopp, legenda lett, a legtöbbet játszó interes kapus

70. perc Álvaro Morara és Merih Demiral be, Ronaldo és Chiesa le.

70. perc Chiellini lerántja a 16-oson Martínezt, aki előtte kezezett.

68. perc Nagy interes mezőnyfölény, helyzetek, lövések nélkül. Skriniar 18 méteres lövése sem az igazi.

62. perc Perisic lő ballal kapura kissé balról, 14-ről, de blokkolnak a védők. Danilo, talán.

58. perc Eriksen jobbal a jobb alsóba tenné a középről, 27 méterről járó szabadrúgást, de a kapus legördül érte könnyedén.

57. perc Weston McKennie váltja Kulusevskit.

55. perc KIÁLLÍTÁS, a második sárga lap neki. Mit mondjunk, nem volt az a nagy szabálytalanság így elsőre.

55. perc RODRIGO BENTANCUR megkapja második sárga lapját, ellöki Lukakut.

54. perc Hakimi ballábas beadása éppen csak magas középen Martíneznek.

51. perc Martínez lő kissé balról jobbal nem sokkal a léc fölé.

48. perc Danilo ment Perisic elől, de nem öngól, ment Chiellini.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Ivan Perisic be, Darmian le, védő helyett szélső az Interben.

Alessandro Del Piero 9

45+4. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+3. PERC ITT A GÓL, Kulusevski jobbról visszagurít jobbal laposan JUAN CUADRADÓNAK, aki a 16-os jobb sarkáról jobbal félmagasan a kapu közepébe lő. Mert már a gólpassz is megpattant egy védőn, De Vrijen, a lövés meg Eriksenen gellert kapva viccelte meg a kapust! 2–1!

Három perc a ráadás.

43. perc Chiesa jobbal 21-ről, kissé balról Skriniarba lő. Aki ma többet blokkolt, mint a héten bármelyik Fiat-gyári munkás.

39. perc Ronaldo bal oldali beadása kapuscsemege. Danilo távolija távolról sem jó, előtte Brozovic mentett az ötös és két támadó elől, Cuadrado beadását követően.

Mennyi büntető lesz? Három?

35. PERC ROMELU LUKAKU ballal a jobb alsóba lő. Szczesny balra el: 1–1!

34. perc Ez erősen szándékosnak tűnik. Bizony, 11-es!

33. perc Martínez kap nagyot De Ligttől, ápolás. Rálépett a sarkára, a kérdés, direkt-e? VAR.

31. perc Danilo lő el a jobb sarok mellett jobbal 21-ről, kissé jobbról, CR mérges, neki passz kellett volna.

30. perc Újabb helyzet nincs, csak pár gyilkos belemenés.

CR-nél csak Robert Lewandowski lőtt több bajnoki gólt a topligákban.

26. perc Kulusevski elrúgja a labdát, de De Vrij lábával együtt... nincs újabb sárga lap!

24. PERC CRISTIANO RONALDO KIHAGYJA, jobbal a jobb alsó felé lő, de Handanovic eléri vetődve a labdát, éppen a portugál elé pattan azonban a labda, aki középről, 5.5 méterről jobbal az üres kapu közepébe passzol. Laposan: 1–0!

23. perc Matteo Darmian meghúzta őt az ötösön... BÜNTETŐ és sárga lap!

21. perc Helyzetek, Chiesa lő balról ballal 13-ról kapura, blokkolja Ronaldo, Kulusevski ballal hat méterről az elétérdeplő De Vrijbe lő! A szöglet után többen is elesnek, Chiellini tiltakozik a leginkább... tovább. DE VAR!

CR és De Ligt áll egy sárga lapra az eltiltástól.

20. perc Szép, sokpasszos hazai akció, rossz Rabiot-beadással a végén, Martínez megindul, gyorsan ellöki őt egy sárga lapért cserébe Rodrigo Bentancur.

17. perc Ápolás, Lukaku rosszul esik le Rabiot válláról, ápolás. Az Inter-elnök nyugodtan üldögél.

16. perc Brozovic ad be jobbról, de Lukaku erőtlen fejese el sem jut a kapuig.

13. perc Dejan Kulusevski odatalpal a Rabiot-t szerelő Hakiminek, sárga lap.

A Flamengo szeretné szerződtetni a Juventustól az idény végén távozó Gianluigi Buff ont (43). A kapus a TNT Brasilnak elmondta, valóban megkeresték, de vélhetően Európában marad, az olasz lapok korábban az Atalanta és a Roma érdeklődéséről írtak.

11. perc ZICCER, Chiesa fejeli Danilo beadását Kulusevski elé, aki jobbal nyolcról az előtte álló Skriniarba lő. A korner után Chiesa jobbal 13-ról a léc fölé lő.

9. perc Cuadradót fellökik a jobbon, a beívelés Handanovicé.

6. perc Azóta mezőnyjáték, abból sem a legjobb.

A hazaiak négy, a vendégek hat helyen változtatták meg a kezdőjüket az előző fordulóhoz képest.

3. perc Bastoni megindul középen, de figyel a kapus, majd Martínez tör kapura, de lökte előtte De Ligtet.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak fekete-fehér mezben s fehér nadrágban, a vendégek fekete-fehér mezben s fekete nadrágban.

Ugyan az Inter biztosan bajnok, Antonio Conte vezetőedzőt vélhetően motiválja volt együttesének legyőzése – igaz, erről nem nyilatkozott, mertnem tartott sajtótájékoztatót a mérkőzés előtt. Ennek az az oka, hogy nem akar a pályán kívül eseményekről beszélni, hiszen sajtóhírek szerint az Inter rossz pénzügyi helyzete miatt nem zárható ki, hogy szétszéled a csapat.

A Juventusnál sem rózsás a helyzet (még nagyobb csapást jelentene a BL-szereplés elmaradása), a La Gazzetta dello Sport arról ír, hogy a vezetőség később folyósítaná a játékosok többhavi bérét. Tegyük hozzá, erről korábban is pletykáltak, ám Andrea Pirlo nemrég tagadta, hogy bármi gond lenne a fizetésekkel.

Illetve, ha a Napoli is nyer, és a Juventus képtelen legyőzni az Intert, Andrea Pirlo együttese szinte biztosan kiszorul az első négyből (egymás elleni mérlegük azonos, a nápolyiak gólkülönbsége jelentősen jobb).

Olaszországban a hétvégén eldőlhet, melyik három klub indulhat a Bajnokok Ligája következő idényében a bajnok Internazionale mellett. A legnagyobb szenzáció az lenne, ha a szombaton a milánóiakat fogadó Juventus lenne az egyik lemaradó. Az Atalanta szombaton nyert a Genoa vendégeként, BL-résztvevő, és az lesz a Milan is, ha legyőzi a Cagliarit.

Egy kis örökmérleg: 194 mérkőzés, 89 juvés és 53 interes sikerrel, 272, ill. 227 rúgott góllal.

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól mindenki bevethető, a vendégektől Alexis Sánchez, Arturo Vidal és Alekszandar Kolarov maródi.

Az Inter éves bérkerete jelenleg valamivel több mint 150 millió euró (átszámítva több mint 54 milliárd forint).

„A bevételek hetven-nyolcvan százaléka a bérekre megy el, így minden vállalat közel lenne a csődhöz” – ismerte el Marotta, aki elárulta, hogy a jövő héten Csang, a tulajdonos képviselői és a játékosok leülnek egymással megtárgyalni a klub anyagi helyzetét.

Conte és a két igazgató szerződése egyaránt 2022 nyaráig szól, az Inter fő tulajdonosa, a kínai Szuning új befektetőket keres, és átalakítja a klub finanszírozásának a rendszerét.

Csang az összes játékost és az edzői, vezetői stáb összes tagját arra kérte, hogy mondjon le körülbelül egyhavi bérének megfelelő összegről és a bajnoki bónuszáról a következő szezonban. A Corriere dello Sport értesülései szerint a játékosok mindegyike visszautasította ezt, néhányan kifejezetten dühösen reagáltak. Antonio Conte vezetőedző és két főnöke, Beppe Marotta és Piero Ausilio sem fogadta el az ajánlatot, sőt meglebegtették távozásuk lehetőségét is.

A Serie A új bajnokánál, az Internazionalénál nem fenékig tejföl az élet a Scudetto ellenére sem, ugyanis a klub elnöke, Steven Csang a gazdasági válságra hivatkozva kicsit csökkentené a fizetéseket és az egyéb juttatásokat a következő idényre.

A Juventus 3–1-re nyert a Sassuolo otthonában az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 36. fordulójában. A mérkőzésen Cristiano Ronaldo megszerezte 100. gólját a torinói együttesben. Futballtörténelmet írt ezzel CR, a Manchester United és a Real Madrid után a Juventus a harmadik klubja, amelyben tétmérkőzésen legalább száz gólt szerzett.

A hírek szerint továbbra is arra van a legnagyobb esély, hogy visszatér a csapattal kétszer is a BL-döntőig menetelő Massimiliano Allegri. Ugyanakkor igazságtalan lenne egy személyben Andrea Pirlót hibáztatni a gyenge teljesítményért. Az is tény, hogy az erősítések sem sikerültek túl jól, és sokszor a húzóemberek sem hozzák a tőlük elvárt szintet.

„Ha valami nem működik, az egyértelműen az én felelősségem, mert a keret tele van nagyszerű futballistákkal – idézte a Sky Sport Italia a negyvenegy éves edzőt. – Az idény során sajnos többször előfordult, hogy két-három játékos a tudása alatt teljesített, és ez ilyenkor az egész csapatra hatással van. Nem mondok le, van még hátra három mérkőzés, amíg a vezetőség számít rám, maradok.”

A pocsék szereplésért a legtöbben Andrea Pirlo vezetőedzőt hibáztatják, aki úgy vette át a csapat irányítását, hogy semmiféle edzői tapasztalattal nem rendelkezett, még az utánpótlásban sem dolgozott, miután megszerezte a szükséges papírokat. Bár a pályán kétségtelenül zseni volt, úgy látszik, azoknak lett igazuk, akik eleve kockázatosnak tartották a kinevezését.

Folytatódik a lejtmenet. A Juventus vasárnap hazai pályán sima, 3–0-s vereséget szenvedett a Milan elleni rangadón, és 2011 márciusa óta először kapott ki otthon a milánói csapattól. Az előző kilenc bajnoki címet megnyerő torinóiak az idény eleje óta gyengén teljesítenek, és bár azt már egy ideje lehetett sejteni, hogy nem lesz meg sorozatban a tizedik scudetto, arra kevesen számítottak, hogy a csapat a Bajnokok Ligája-indulásról is lecsúszhat.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A JUVENTUS–INTER LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!