Serie A: Ibrahimovic történelmet írt, de a Milan megint kikapott

P. K.P. K.
2023.03.18. 22:48
Zlatan Ibrahimovic csapatkapitányként gólt lőtt, mégsem örülhet (Fotó:twitter.com/acmilan)
Az Udinese–AC Milan mérkőzésen gólt szerző Zlatan Ibrahimovic lett a Serie A történetének legidősebb gólszerzője – hiába, csapata 3–1-re kikapott az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 27. fordulójában.

Nagyon úgy tűnik, hogy ez az idény most már végig hullámvasutazással telik az AC Milan számára, és ez jellemezte az Udinese elleni találkozót is.

A szombati meccset megelőzően az elmúlt két hónapban négy bajnokit is elveszítő, és a legutóbbi két Serie A-meccsén csak egy pontot szerző, de a Bajnokok Ligájában nyolc közé jutó Milan Udinében már a 9. percben hátrányba került. Lazar Saardzic az ellenféltől kapott labdával iramodott meg a jobb szélen a kapu felé, majd miután a bolondját járatta Fikayo Tomorival, a középen érkező társ, Roberto Pereyra 14 méterről a hosszú alsóba lőtt. Az Olivier Giroud-t eltiltás miatt nélkülöző Milan a gól után sem tudott ötletes támadójátékkal kirukkolni.

A félidő hajrájában egy kézre pattanó labda miatt videózás után 11-eshez jutott a Milan. Az ezen a meccsen a kapitányi karszalagot is viselő Zlatan Ibrahimovic elsőre kihagyta, de mivel befutottak a lövése előtt a hazaiak (a vendégek is), ismételhetett a svéd, másodjára pedig már nem hibázott, nagy erővel a kapu közepébe lőtt. Így 41 évesen és 166 naposan ő lett a Serie A történetének legidősebb gólszerzője, megelőzve az eddigi rekorder, szintén milanos Alessandro Costacurtát (41 év 25 nap). A Serie A-ban a 156., a Milanban a 93. gólját szerezte, 2022 januárja óta az elsőt.

A második tizenegyes előtt Daniele Doveri játékvezető reklamálásért piros lapot adott a hazaiak vezetőedzőjének, Andrea Sottilnak, aki így már a lelátóról figyelhette, ahogy még az első félidő hosszabbításában, de már az 50. percben Beto másodszor is vezetéshez juttatja az Udinesét. A meccs 70. percben dőlt el, amikor egy balról érkező passzt a hosszún érkező Kingsley Ehizibue közelről a kapuba továbbított.

Hiába tehát Ibrahimovic rekordja, a Milan a legutóbbi három bajnokijából már a másodikat veszítette el, a labdát 40 százalék alatt birtokló Udinese ugyanúgy 3–1-re nyert hazai pályán, mint ősszel a másik milánói csapat, az Inter ellen.

OLASZ SERIE A
27. FORDULÓ, SZOMBATI MÉRKŐZÉSEK
Udinese–Milan 3–1
(Pereyra 9., Beto 45+5., Ehizibue 70., ill. Ibrahimovic 45+3. – 11-esből)

Korábban
Salernitana–Bologna 2–2 (Pirola 7., Dia 64., ill. Ferguson 11., Likojannisz 73.)
Monza–Cremonese 1–1