Serie A: az Inter hozta a kötelezőt a Verona ellen

H. K.H. K.
2020.12.23. 20:29
Az Inter legyőzte a Veronát (Fotó: Getty Images)
Az Inter 2–1-re legyőzte a Hellas Veronát az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 14. fordulójában.

Az Internél ezúttal a keretbe sem került be Christian Eriksen, akivel kapcsolatban Giuseppe Marotta, a gárda vezérigazgatója szerda délután megerősítette, hogy átadólistára került, s minden bizonnyal már januárban távozik.

A milánói alakulat sokáig nem tudta feltörni a Verona védelmét, a második félidő elején azonban megtört a jég, és Lautaro Martínez megszerezte az Inter vezető találatát.

A Verona a 63. percben egyenlített, majd hét perccel később az Inter Milan Skriniar révén ismét előnybe került, és mint kiderült, ez a gól egyben a győzelmet is jelentette a fekete-kékeknek (1–2).

OLASZ SERIE A

14. FORDULÓ
Hellas Verona–Inter 1–2 (Ilics 63., ill. L. Martínez 52., Skriniar 69.)
AC Milan–Lazio 3–2 (Rebic 10., Calhanoglu 17. – 11-esből, T. Hernández 90+2., ill. Luis Alberto 28., Immobile 59.)
AS Roma–Cagliari 3–2 (Veretout 11., Dzeko 72., G. Mancini 77., ill. Joao Pedro 59., 90. – a másodikat 11-esből)
Bologna–Atalanta 2–2 (Tomijaszu 73., Paz 82., ill. L. Muriel 22., 23. – az elsőt 11-esből)
Napoli–Torino 1–1 (Insigne 90+2., ill. Izzo 56.)
Sampdoria–Sassuolo 2–3 (Quagliarella 55., Keita Baldé 84., ill. H. Traoré 2., Caputo 57., Berardi 58.)
Spezia–Genoa 1–2 (Nzola 10., ill. Destro 15., Criscito 72. – 11-esből)
Udinese–Benevento 0–2 (Caprani 9., Letizia 77.)

1. Milan 14 10 4 32–16 +16 34
2. Internazionale 14 10 3 1 34–17 +17 33
3. Roma 14 8 3 3 31–23 +8 27
4. Sassuolo 14 7 5 2 26–17 +9 26
5. Napoli 13 8 1 4 27–12 +15 25
6. Juventus 13 6 6 1 25–13 +12 24