Serie A: fordított az Atalanta, a Sassuolo legyőzte a Juvét

K. B.K. B.
2021.10.27. 20:38
A 94. percben jött a meglepetés, Maxime Lopez góljával a Sassuolo legyőzte a Juventust (Fotó: AFP)
A Sassuolo nagy meglepetésre 2–1-es sikert ért el a Juventus otthonában az olasz első osztályú labdarúgó-bajnokság (Serie A) tizedik fordulójában. Az Atalanta egygólos hátrányból fordított, és 3–1-re nyert a Sampdoria ellen, míg a Verona 1–1-es döntetlent ért el Udinében.

Hiába irányított hazai pályán a Juventus, a szünetre 1–0-s hátrányban volt kénytelen levonulni: a 44. percben kiváló játékkal jutott előnyhöz a Sassuolo, Davide Frattesi volt eredményes. Érdekesség, hogy az első 45 percben a torinóiak hat kísérletből egyszer sem találták el a kaput. A Juventusnak egészen a 76. percig kellett várnia az egyenlítő találatra, ekkor Paulo Dybala beadásából Weston McKennie fejelt gólt. A 94. percben jött a feketeleves, Maxime Lopez 2–1-re megnyerte a meccset a Sassuolónak.

A Sampdoria gyönyörű összjátékkal szerezte meg a vezetést: Morten Thorsby reagált kiválóan az elé pattanó labdára: Francesco Caputónak passzolt, aki teljesen üresen, ziccerben futhatott egészen a kapuig, Juan Mussónak így szinte esélye sem volt hárítani a lövést (1–0). Hamar jött azonban az egyenlítés: a Samp középpályása, Kristoffer Askildsen beleszaladt az épp beadott labdába, amely a saját kapujában landolt. A 21. percben fordított az Atalanta, Davide Zappacosta beadását Duván Zapata értékesítette (1–2). A 95. percben Josip Ilicic is betalált – az Atalanta 3–1-es győzelemnek örülhetett.

Az Udinese kezdett jobban. A 3. percben Isaac Success remek lefordulással szerezte meg a labdát, és lényegében gond nélkül vezethette be azt a tizenhatoson belülre: körülbelül tizenhárom méterről teljesen tisztán lőtt, nem hibázott, a kapu bal alsó sarkába talált. Nyolcvan perccel később, a meccs végén, Antonín Barák büntetőjével egyenlített a Verona, így az Udinesének be kellett érnie az egy ponttal.