Tokió 2020: klasszis úszók sokasága edzett együtt

Csupa-csupa mosoly. Már persze a rengeteg karcsapás és lábtempó közepette: a Tokiói Víziközpontban csütörtök délelőtt klasszisok sokasága rótta a hosszokat.

úszás olimpia Tokió 2020 Sarah Sjöström Hosszú Katinka Federica Pellegrini

Mindig eléri, amit nagyon akar: Federica Pellegrini az ötödik olimpiájára készül

2021-04-27 13:13:19

Csodálatos úszó, gyönyörű nő, elképesztően sikeres sportoló, céltudatos ember. Sokan már az egyik jellemzéssel is elégedettek lennének, ám Federica Pellegrinire mindegyik igaz: az olasz úszóklasszis immár csaknem két évtizede nyűgözi le a sportág szerelmeseit – és szállítja az eredményeket gyorsúszásban.

olimpia 2020 gyorsúszás Képes Sport Federica Pellegrini

Úszás: felépült a koronavírusból az olasz klasszis

2020-10-30 10:05:52

Felépült a koronavírus-fertőzésből Federica Pellegrini, az olaszok olimpiai, világ- és Európa-bajnok úszónője.

úszás koronavírus ISL Federica Pellegrini Duna Aréna

ISL: koronavírusos az olasz klasszis, nem jön Budapestre

2020-10-16 09:01:42

Pozitív lett a koronavírustesztje Federica Pellegrininek, az olaszok olimpiai, világ- és Európa-bajnok úszónőjének.

Vizes vb: a tokiói olimpia után visszavonul Federica Pellegrini

2019-07-24 18:52:44

A tokiói olimpia után visszavonul Federica Pellegrini, az olaszok világklasszis úszója.

úszás vizes vb visszavonulás Federica Pellegrini

Vizes vb: Úgy éreztem, mintha nem is önmagam lennék – Ledecky

2017-07-26 19:55:16

„Katie Ledecky vesztett.” „Ledeckyt sokkolták, életében először veszített világbajnoki döntőben.” „Elszenvedte karrierje első nagy vereségét” – az amerikai sportoldalak ilyen és hasonló címekkel kommentálták a szerdai nap meglepetését a magyarországi vizes világbajnokságon. A 200 méteres női gyorsúszás döntőjében – amelyben Hosszú Katinka a 7. helyen végzett – a rutinos olasz Federica Pellegrini káprázatos versenyzéssel előzte meg a gyorsúszószámok királynőjét.

úszás vizes vb női 200 gyors Katie Ledecky Federica Pellegrini

Vizes vb: „Érmet akartam, de nem gondoltam az aranyra”

2017-07-26 18:34:11

Az olasz Federica Pellegrini nem várt magától aranyat a vizes vb 200 méteres női gyorsúszásban, de le tudta győzni az amerikai sztárt, Katie Ledeckyt is.

úszás Katie Ledecky Federica Pellegrini FINA 2017 FINA

A rajt-cél győzelmet arató Le Clos az ezüstérmes Cseh kezét emelte magasba

2017-07-26 16:38:08

Garantált volt a tombolás szerda este a Duna Arénában, hiszen rögtön a program elején összecsapott Hosszú Katinka és Katie Ledecky a női 200 méteres gyorsúszás fináléjában – Hosszú a 7. helyen végzett, Ledeckyt pedig meg tudta előzni a káprázatosan versenyző Federica Pellegrini! 18.01-kor a nap legnagyobb érdeklődéssel várt számában Chad Le Clos óriásit úszott, rajt-cél győzelemmel nyerte meg a férfi 200 m pillangóúszás döntőjét, Cseh László ezüstérmet szerzett, Kenderesi Tamás a 4. helyen végzett! Női 200 pillangón Hosszú Katinka és Szilágyi Liliána is finalista, a nap utolsó döntőjében az Egyesült Államok vegyes csapata óriási világcsúcsot úszott.

úszás vizes vb női 200 gyors férfi 200 pillangó Szilágyi Liliána Kenderesi Tamás

Rio 2016: Nadal, Murray, Riner, Phelps – egy zászlóvivőnek viszont neve sincs

2016-08-05 19:22:28

A riói olimpia szervezőbizottsága kiadta a megnyitóünnepség zászlóvivőinek listáját. Van néhány nagyon nagy név, meg egy olyan, akinek „nincs neve”.

zászlóvivők olimpia megnyitó ünnepség megnyitó Teddy Riner Shelly-Ann Fraser-Pryce

Rio 2016: Federica Pellegrini lesz az olasz zászlóvivő

2016-04-27 17:49:00

Az olimpiai bajnok Federica Pellegrini viszi az olasz nemzeti zászlót a riói olimpia augusztus 5-i megnyitóünnepségén – amely egybeesik a sportolónő 28. születésnapjával.

zászlóvivő olimpia Rio 2016 Federica Pellegrini

Az olasz úszósport sztárpárjának válságban a kapcsolata

2013-05-15 18:54:19

Federica Pellegrini és Filippo Magnini mindig szolgáltatott témát az olasz sajtónak, de most aztán igazán van min csámcsogni...

úszás sztárpár Filippo Magnini Federica Pellegrini

Dressz nélkül is bajnok az úszónő

2011-01-30 15:24:03

A parton is jól érzi magát Federica Pellegrini olasz úszó olimpiai bajnok. Régóta szívesen pózol a kamerák előtt, és ahogy az képeinken is jól látható, élvezi, ha figyelnek rá.

úszás modell Federica Pellegrini

London 2012: Federica Pellegrini négy aranyat szeretne az olimpián

2010-08-25 09:02:58

Az olasz Federica Pellegrini elmondta, hogy megpróbál négy aranyérmet is begyűjteni a 2012-es londoni olimpián. A kijelentés annak fényében meglepő, hogy az olasz úszó „mindössze" egy arannyal zárta a margitszigeti Európa-bajnokságot.

úszás Federica Pellegrini

2009-03-09 01:23:11

Úszás: az olimpiai bajnok Pellegrini világcsúcsa 200 gyorson

2009-03-15 04:00:23

Federica Pellegrini világcsúcsot jelentő idővel teljesítette, és nyerte meg a 200 méteres gyorsúszást az olasz országos bajnokságon Riccionéban.