
Olvassa a Nemzeti Sportot digitális formában.
Közepesen felhős
Hétfői sportműsor: Magyarország–Spanyolország a kézi-vb-n
A magyar válogatott Spanyolországgal találkozik a férfi kézilabda-világbajnokság középdöntőjének 3. fordulójában, a mérk...
Két hatalmas bajnok, két remek ember, két igazi barát: talán ezekkel a hívószavakkal lehetne „eladni” Wichmann Tamás és Ivan Patzaichin kivételes kapcsolatának történetét. A főhősök egyike most magára maradt, de a filmnek még nincs vége. A sporttörténelem egyik legdíjazottabb személyiségével, Vanjusával, azaz Ivan Patzaichinnal idéztük fel egy megismételhetetlen kor emlékeit.
olimpia gyász Wichmann Tamás NS Hosszabbítás 1968-as olimpia
Norma Enriqueta Basilio az 1968-as nyári olimpián gyújtotta meg az olimpiai lángot, ő volt az első nő, akinek ez a megtiszteltetés jutott. A mexikóvárosi játékokon három futószámban induló Basiliót 71 éves korában érte a halál.
Volt úgy, hogy az Újpesti Dózsából 13 játékos is tagja volt a futballválogatott keretének, pedig egyszerre csak 11-en lehetnek a pályán. Még annak is nehéz volt beférni a csapatba, aki szinte olimpiai bajnokként kezdte a pályafutását. Nagy László október 21-én ünnepli a 70. születésnapját.
Újpest labdarúgó-világbajnokság Zámbó Sándor Nagy László NS Hosszabbítás Fazekas László
A mieink hét érmet szereztek atlétikában Mexikóvárosban: Németh Angéla gerelyhajításban, Zsivótzky Gyula kalapácsvetésben lett olimpiai bajnok, Kiss Antal 50 kilométeres gyaloglásban ezüstérmes, Kontsek Jolán diszkoszvetésben, Kovács Annamária ötpróbában, Kulcsár Gergely gerelyhajításban és Lovász Lázár kalapácsvetésben bronzérmes.
Mexikóvárosi ezüstérmével az evezés máig legjobb olimpiai eredményét érte el a Melis Zoltán, Sarlós György, Csermely József, Melis Antal alkotta kormányos nélküli négyevezős egység.
Hét érmet (2-2 arany és ezüst, 3 bronz) szereztek a magyar vívók 1968-ban: olimpiai bajnok lett Kulcsár Győző (párbajtőr egyéni) és a párbajtőrcsapat (B. Nagy Pál, Kulcsár Győző, Fenyvesi Csaba, Nemere Zoltán, Schmitt Pál), második Kamuti Jenő (férfi tőr) és a női tőrcsapat (Bóbis Ildikó, Gulácsy Mária, Marosi Paula, Rejtő Ildikó, Sákovicsné Dömölky Lídia), harmadik Pézsa Tibor (kard egyéni), a kardcsapat (Bakonyi Péter, Kalmár János, Kovács Tamás, Meszéna Miklós, Pézsa Tibor) és Rejtő Ildikó (női tőr).
vívás Schmitt Pál Pézsa Tibor Mexikó Kulcsár Győző Kamuti Jenő
Válogatottunk címvédőként utazott az olimpiára, selejtezőn sem kellett pályára lépnie. A csapat lassan melegedett játékba, végül megnyerte a tornát. Szinte kötelező volt...
A kajak-kenu legjobbjai hét számban versenyeztek az 1968-as olimpián, s a magyarok hatban érmet nyertek. Olimpiai bajnok lett Hesz Mihály (K–1 1000 m) és Tatai Tibor (C–1 1000 m), ezüstérmes Wichmann Tamás és Petrikovics Gyula (C–2 1000 m), Giczy Csaba és Tímár István (K–2 1000 m), Pfeffer Anna és Rozsnyói Katalin (K–2 500 m), bronzérmes Giczy Csaba, Szöllősi Imre, Tímár István és Csizmadia István (K–4 1000 m).