NFL: elődöntős a New England Patriots és az Atlanta Falcons

2017.01.15. 08:15
Fontos pillanat a Falcons– Seahawks meccsen: a vendégek irányítója, Russell Wilson beesett a célterületre (Fotó:<a href="http://www.heraldnet.com/sports/seahawks-season-ends-with-36-20-playoff-loss-to-falcons/"> heraldnet.com</a>)<br />
Hazai győzelemmel jutott be az NFL elődöntőjébe – vagyis a konferenciadöntőbe – a New England Patriots és az Atlanta Falcons.

A MÁSODIK NEGYEDBEN ELDŐLT A FALCONS JAVÁRA

Az NFC-ben az Atlanta Falcons–Seattle Seahawks meccsen a vendégek rögtön az első, remekül felépített, 8 és fél perc alatt, 14 játékon és 89 yardon keresztül vitt támadásuk végén Russell Wilson TD-passzával, illetve Jimmy Graham hétyardos elkapásával szerezték meg a vezetést.

Erre a következő, a második negyedbe már átnyúló, hasonlóan jól menedzselt drive – 7:12 perc, 13 játék és 75 megtett yard – során az Atlanta ugyancsak TD-vel tudott válaszolni, Matt Ryan passzát ugyancsak hétyardos elkapással váltotta pontokra Julio Jones.

A Seahawks ekkor azonban még tartotta magát, és Steven Hauschka mezőnygóljával visszavette a vezetést. Ezután azonban, még a nagyszünet előtt összezuhant a balszerencsével is sújtott vendégcsapat.

A 2014-ben Super Bowlt nyerő Seahawkstól előbb egy szabálytalanság miatt (jogosan) elvettek egy 60 yardos punt-visszahordást, majd a saját gólvonala elől induló támadásnál az egyik falember véletlenül rálépett Wilson lábára, aki beesett a gólterületre, és mivel a hazaiak hozzá tudtak érni Ben Garland révén, így safetyt, vagyis két pontot szerzett a Falcons, illetve még támadhatott is.

Az Atlanta előbb Matt Bryant 35 yardos mezőnygóljával fordított, majd Matt Ryan 14 yardos passzából Tevin Coleman ért el TD-t, így a nagyszünetre 19–10-re elhúzott a Falcons és több fordulat már nem volt a meccsben.

A hazaiak a harmadik és a negyedik játékrészben is növelték az előnyüket és végül 36–20-ra győztek. A Falcons irányítója, Ryan 338 passzolt yarddal, közte 3 TD-átadással zárt, míg a másik oldalon Wilson 225 yarddal, két TD-passzal, illetve két eladott labdával (interception) zárt. A negyedik negyedben a két interception is hozzájárult, ahhoz, hogy a Seattle nem tudta szorosabbá tenni a mérkőzést.

FANTASZTIKUS VISSZAHORDÁS – DION LEWIS VOLT A PATS VEZÉRE

Az AFC-ben a New England Patriots–Houston Texans találkozó még annyi izgalmat sem hozott, mint a szombati első Főcsoport-elődöntő.

A hazaiak a második labdabirtoklásuk alkalmával két játék alatt, 43 másodpercen belül, 65 yardot megtéve szereztek TD-t: Tom Brady 13 yardos passzát Dion Lewis kapta el a célterületen belül.

Erre a Houston Nick Novak 35 yardos mezőnygóljával felelt, ami után viszont Dion Lewis ismét villogott, ezúttal egy TD-t eredményező, zseniális, 98 yardos kick off-visszahordással.

Ezzel a Pats sokkolta a Houstont. Az első negyed végén 14–3-ra vezetett, majd az is belefért, hogy a második játékrész elején Brady eladta a labdát, mert a Texans csak egy újabb mezőnygólig jutott az ajándéklabdával.

A második negyedben az első, és mint utóbb kiderült egyetlen TD-jével (Brock Osweiler 10 yardos passzával C.J. Fiedorowicz futott be) 14–13-ra még feljött a Texans, de többre már nem volt képes, hiába futott az eredmény után.

Pedig Brady ezúttal nem is játszott igazán jól, hiszen bár eljutott 287 passzolt yardig és két TD-átadásig, volt két eladott labdája. Ez azonban bőven belefért, tekintve, hogy a másik oldalon Osweiler háromszor is az ellenfélhez passzolt, és a 198 passzol yardja csak egy TD-t eredményezett.