A bajnok szétfutotta a Giantset; PM: 17 perc, 5 TD-passz!

2014.11.09. 22:24
Marshawn Lynch 140 yardot és 4 TD-t futott a Giants ellen (Fotó: Action Images)
Az NFL tizedik fordulója is bővelkedett az izgalmakban, miután több csapat is csak az utolsó pillanatokban szerezte meg a győzelmet. A Lions fél perccel a mérkőzés vége előtt fordított a Dolphins ellen, a Saints–49ers találkozón viszont csak hosszabbítás után jutottak dűlőre a felek. A Jets meglepte a Steelerst, a Bills fájó vereséget szenvedett a Chiefs ellen.

A 22 ÓRA UTÁN KEZDŐDŐ MÉRKŐZÉSEKEN

A 22 óra után kezdődő mérkőzéseken a bajnok Seattle Seahawks szétfutotta a New York Giantset, a döntős Denver Broncos közel kétnegyednyi szenvedés után kiütötte a továbbra is nyeretlen Oakland Raiderst, a Carson Palmert sérülés miatt elvesztő Arizona Cardinals pedig a negyedik negyedben fordítva 8–1-re javította mérlegét.

A 0–8-cal indító Oakland Raiders egészen három perccel a nagyszünet előttig reménykedhetett, Peyton Manning eladott labdái után ugyanis 10–6-ra vezetett a toronymagas favorit ellen. Ott azonban C. J. Anderson kibújt a védők között, 51 yardos TD-ja után pedig egysíkúvá vált az összecsapás.

Még az első félidőben Emmanuel Sanders növelte 32 yardos elkapásával a denveri előnyt, majd a fordulást követően Julius Thomas tight end előbb 10, majd 32 yardról szerzett újabb hatpontosokat (a második már szezonbeli 12. TD-ját jelentette), majd Sanders újabb akciójával már 41–10-re vezetett a Broncos. Peyton Manning nem egészen 17 perc alatt 5 TD-t passzolt, az utolsó negyedben pedig már nélküle sem okozott gondot csapatának a siker behúzása (17–41).

A Super Bowlban elbukó Musztángokhoz hasonlóan a címvédő Seattle Seahawks is simán nyert, pedig három negyed után 17–17-et mutatott az eredményjelző. Az utolsó negyedben azonban Marshawn Lynch két és Russell Wilson egy futott touchdownjával 38–17-re nyert a bajnok a New York Giants ellen.

A Seattle-ben az irányító Wilson kétszer is eladta a labdát, és csupán 53.7-es mutatót tudott felmutatni, viszont ez bőven kompenzálta a 350(!!!) futott yard, ami toronymagasan a legtöbb ebben a szezonban egy csapattól.

Lynch ebből a kiváló játékból 140 yarddal és 4 TD-nal vette ki a részét, de elismerésre méltó Wilson 107 yardja, Christine Michael négy futásból elért 71 egysége de még Robert Turbin hat futásból összehozott 32 yardja is csak alig marad el a Giants legjobbjától (Andre Williams 33 egységig jutott). A vendégek részéről kiemelést érdemel Odell Beckham Jr., aki 108 elkapott és 11 futott yardig jutott.

Szintén három negyedig reménykedhetett a St. Louis Arizonában. Akkor még 14–10-re vezettek a Kosok, majd térdsérülés miatt kidőlt a hazaiakat irányító Carson Palmer is. Jött azonban Drew Standont és John Brownnak adott 48 yardos passzával fordított a listavezető, majd Patrick Peterson aktivizálta magát, kétszer is megszerezte Austin Davis passzát, az egyikből 30 yardos TD-t szerezve, aztán poszttársa, Antonio Cromartie vitte vissza 14 yardon keresztül az elejtett labdát (31–14).

Big Bennek nehéz napja volt a Jets ellen (Fotó: Reuters)

A 19 ÓRÁS MÉRKŐZÉSEKEN

A Kansas City Chiefs a Buffalo Billshez látogatott. Nehéz mérkőzés várt a KC-re és Jamaal Charles sztárfutóra, miután a Bills az egyik leghatékonyabb futás elleni védelemmel rendelkezik a ligában. Ennek megfelelően az első támadásban nem termett babér a vendégeknek, a buffalói támadószekció ellenben rögtön az első támadásból pontokat szerzett, amikor Kyle Orton Chris Hogannek adott 25 yardos TD-passzt. (7–0)

Ahogy azt várni lehetett, mindkét oldalon a védelmek domináltak, a csapatok irányítói elképesztő nyomás alatt voltak, leginkább a rövidpasszos játék volt jellemző. Knile Davis, a Chiefs futójátékosa hibázott először igazán nagyot, kiütötték a kezéből a labdát, a Bills azonban csak mezőnygóllal tudta büntetni a betlit. (10–3)

A nagyszünetig már nem is változott az állás.

A második félidőt a Bills kezdte, és habár Bryce Brown húsz yardról befutott a Chiefs végzónájába, a labdát viszont kiejtette közben, ami kipattogott a pályáról, a szabályok értelmében így nem volt meg a touchdown, és a KC jöhetett a húszyardos vonalról.

A negyedik negyed elején Andy Reid vezetőedző húzott egy nagyot, és nekiment egy negyedik és egyyardos szituációnak. Nem elég, hogy meglett a hiányzó yard, Charles rátett még 38-at, futott touchdownjával pedig 13–10-re szépített a Chiefs.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NFL 2014-es szezonját?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Zseniális volt a Bills védelme, az Alex Smith vezette KC támadóegységet rendre sikerült leparancsolni a pályáról, ám ismét jött egy hiba, ezúttal a szélső hátvéd Leodis McKelvin ajándékozta oda a labdát az ellenfélnek, amiből Charles futott 17 yardot azonnal, majd maga Smith rohant be nyolc yardról. (17–13)

A Buffalo elszórakozta a lehetőségeit, a fordítás pedig már nem sikerült, így az izgalmas találkozót végül a Chiefs nyerte 17–13-ra.

A pihenőhétről visszatérő Detroit Lions az utóbbi hetekben remek formában játszó Miami Dolphinst fogadta. Az összecsapás egyik legjobban várt momentuma Calvin Johnson visszatérése volt, aki nem is hazudtolta meg magát, csapata első hatpontosa az ő 49 yardos elkapásához fűződik. (10–0)

A félidő vége előtt még felrakott három pontot a táblára a Miami, amellyel 10–3-ra szépített, ám az első két negyed alapján nagy javulásra volt szükség ahhoz, hogy megfordítsák a mérkőzést.

A harmadik negyedet a Ryan Tannehillék kezdék, ám ebben sok köszönet nem volt, Daniel Thomas futás közben elvesztette a labdát, a védelem viszont megakadályozta a Detroit támadóegységét abban, hogy további pontokat szerezzen. A következő támadásból végre ismét pontot szerzett a Miami, miután a rúgó Caleb Sturgis ötven yardról értékesítette mezőnygól-kísérletét. (10–6)

A Lions egy szép sorozat végén szintén mezőnygólt rúghatott, ám ezt a vendégek blokkolták, majd az ellentámadásból Tannehill rögtön háromyardos TD-passzt adott Mike Wallacenak, a Delfinek így 13–10-re átvették a vezetést. Nem sokkal rá azonban Matt Prater ötvenyardos mezőnygóljával egyenlített a Lions. (13–13)

Már-már úgy nézett ki, a vendégek bravúros győzelmet aratnak, ám Matt Stafford az utolsó pillanatokban fantasztikus támadást vezetett, aminek a végét tizenegyyardos touchdownpasszal koronázta meg, így a Lions 20–16-ra fordított fél perccel a mérkőzés vége előtt.

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN

Nem láthattak túl izgalmas összecsapást azok a nézők, akik kilátogattak a londoni Wembleybe, ahol a Dallas simán, 31–17-re megverte a Jacksonville-t. Tony Romo 246 passzolt yardja mellett három TD-passzt adott.

A forduló meglepetése a Jetshez fűződik. A Michael Vick vezette New York-i csapat 20–13-ra diadalmaskodott az elmúlt hetekben remeklő Steelers ellen.

Szörnyű első játékrész után időben ébredt a Saints, és két perccel a lefújás előtt 24–21-re fordított, a 49ers azonban egy perc alatt mezőnygól-távolságig jutott, amit be is rúgott. A hosszabbításban végül Brees elvesztett labdája után a rúgó Phil Dawson alakította ki a 27–24-es végeredményt.

Érvényesült a papírforma: hiába vezetett a Titans Baltimore-ban, a Ravens végül magabiztosan, 21–7-re hozta a mérkőzést.

Nyert a Falcons a Buccaneers ellen. Az atlantai támadógépezet végre beindult, míg a másik oldalon ismét az újonc Mike Evansről szólt minden, aki 125 elkapott yardig és egy TD-ig jutott.

Aaron Rodgers hat TD-nal zárt, Jay Cutler egy hatpontos átadással és két interceptionnel (Fotó: Action Images)

A VASÁRNAP ESTI RANGADÓN

A hazai pályán játszó Green Bay Packers a 315 passzolt yard mellett hat TD-passzt jegyző Aaron Rodgers vezérletével 55–14-re nyert a Chicago Beras ellen. A „sajtfejűek” passzmestere már az első félidőben eldöntötte a meccset (42–0), így a hazaiaknak az is belefért, hogy a második félidőben Rodgers szinte a pályán sem volt. A vendégeknél Jay Cutlernek két eladott labdája is volt (egy TD-passz mellett), az utolsó negyedben lecserélték, Jimmy Clausen váltotta.