Bundesliga: botlott a Bayern; nyert a Leipzig; ikszelt a Hertha

H. D.H. D.
2021.04.10. 17:30
A Bayern München az Union Berlint sem tudta otthon legyőzni (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 28. fordulójának szombati játéknapján a címvédő Bayern München hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott az Union Berlinnel. A Gulácsi Pétert és Willi Orbánt végig a soraiban tudó RB Leipzig 4–1-re nyert a Werder Bremen vendégeként, a Borussia Mönchengladbach 2–2-es döntetlent játszott a Dárdai Pál irányította Herthával, az Eintracht Frankfurt pedig hétgólos meccsen gyűjtötte be a három pontot a Wolfsburg elleni rangadón (4–3).

A Bayern München a hét közi, Paris Saint-Germain elleni Bajnokok Ligája-negyeddöntő első felvonását elveszítette, így volt javítanivalója az Union Berlin ellen.

A várakozásoknak megfelelően mezőnyfölényben játszottak a sérülések és eltiltások miatt meglehetősen tartalékos bajorok, sokáig azonban nem tudták bevenni a fővárosi csapat kapuját. A jég a 68. percben tört meg: egy szabadrúgás után a berliniek nem tudtak felszabadítani, Thomas Müller Jamal Musialánakpasszolt, aki egy csel után közelről a kapuba küldte a labdát. 1–0

Jamal Musiala gólja

Ez azonban nem volt elég a győzelemhez, hiszen a hajrában egyenlített az Union Berlin: gyorsan elvégzett bedobás után Robert Andrich tört be a tizenhatoson belülre, majd a passzát követően Marcus Ingvartsen közelről a kapuba sodortaa labdát. 1–1

A PSG elleni vereség után szombaton sem tudott nyerni az Allianz Arénában a Bayern München, amelynek előnye ötpontosra csökkent a lipcseiekkel szemben.

Marcus Ingvartsen gólja

Az Eintracht Frankfurt és a Wolfsburg találkozója igazi gólesőt hozott. A vezetést a vendégek szerezték meg, de a házigazda még az első félidőben fordított. A fordulás után Wout Weghorst góljával azonnal egyenlített a Wolfsburg, erre azonban 15 perc alatt kétszer is válaszolt az Eintracht. A folytatásban egy öngóllal közelebb léptek a vendégek, de egyenlíteni nem tudtak, így a frankfurtiak nyertek 4–3-ra.

A Hertha–Borussia Mönchengladbach (2–2) mérkőzésről IDE KATTINTVA, a Werder Bremen–RB Leipzig (1–4) találkozóról pedig IDE KATTINTVA olvashat!

NÉMET BUNDESLIGA
28. FORDULÓ
Bayern München–Union Berlin 1–1 (Musiala 68., ill. Ingvartsen 86.)
Eintracht Frankfurt–Wolfsburg 4–3 (Kamada 8., Jovics 27., André Silva 54., Durm 61., ill. Ridle Baku 6., Weghorst 46., Tuta 85. – öngól)
Werder Bremen–RB Leipzig 1–4 (Rashica 61. – 11-esből, ill. Olmo 23., Sörloth 32., 41., Sabitzer 63.)
Hertha BSC–Borussia Mönchengladbach 2–2 (Ascacibar 23., Jhon Córdoba 49., ill. Pléa 27., Stindl 38. – 11-esből)
Kiállítva: Y. Sommer (13., Mönchengladbach)