Ligue 1: óriási verést kapott saját stadionjában a Lyon

2017.04.08. 22:05
A bennmaradásért harcoló Lorient nagy meglepetésre 4–1-re győzött a Lyon vendégeként a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 32. fordulójának szombati játéknapján.

A nemrég még sereghajtó Lorient – amelynek edzője a korábbi Videoton-tréner, Bernard Casoni – remek formában van, ez volt sorozatban a harmadik győzelme, de ha bent akar maradni, nem állhat meg itt. A Lyon még nem kapott ilyen nagy verést új stadionjában, a Parc OL-ben. Lorient – amelynek edzője a korábbi Videoton-tréner, Bernard Casoni – remek formában van, ez volt sorozatban a harmadik győzelme, de ha bent akar maradni, nem állhat meg itt. A Lyon még nem kapott ilyen nagy verést új stadionjában, a Parc OL-ben.

Casoni csapata megelőzte többek között a rossz passzban lévő Dijont, amely a kispadra nevezett Lang Ádám nélkül szenvedett vereséget hazai pályán az utolsó helyezett Bastiától.

Délután a Monaco idegenben 1–0-ra legyőzte az Angers-t. A vendégek győztes gólját Radamel Falcao rúgta, aki a legutóbbi 17 meccsén 15 gólt szerzett. A Monaco december közepe óta nem kapott ki a francia pontvadászatban.

LIGUE 1
32. FORDULÓ

Lyon–Lorient 1–4 (Tolisso 28., ill. Waris 42., Marveaux 49., Moukandjo 74., 80.)
Bordeaux–Metz 3–0 (Malcom 14., Vada 50., 52. – az elsőt tizenegyesből)
Caen–Montpellier 0–2 (Sessegnon 49., Ikone 88.)
Dijon–Bastia 1–2 (Lees-Melou 29., ill. Crivelli 17., Cahuzac 58.)
Nancy–Rennes 3–0 (Dalé 11., I. Dia 51., 65.)