H. D. 2021.05.13 23:15 Frissítve: 2021.05.13 23:25

Francia Kupa: remek Fabregas-gól, döntőbe jutott a Monaco

A labdarúgó Francia Kupa elődöntőjében az AS Monaco 5–1-re legyőzte a negyedosztályú GFA Rumilly-Vallierest, így készülhet a címvédő Paris Saint-Germain elleni fináléra.

Fabregas (jobbról a második) remek szabadrúgásgólt szerzett, a Monaco bejutott a döntőbe (Fotó: AFP)

A negyedosztályú GFA Rumilly-Vallieres némi meglepetésre a 20. percben vezetést szerzett, ám a Monaco egy öngóllal egyenlített, majd Aurélien Tchouaméni fejes góljával fordított is a szünet előtt.

Ezzel az öngóllal egyenlített a Monaco

A fordulás után aztán Wissam Ben Yedder is betalált, majd a hajrában – a korábban két gólpasszt is kiosztó – Cesc Fabregas szabadrúgásból, Alekszandr Golovin pedig egy védelmi hibát kihasználva volt eredményes, így a Monaco 5–1-re nyert, és készülhet a Montpellier-t tizenegyespárbajban búcsúztató Paris Saint-Germain elleni fináléra.

Fabregas szabadrúgásgólja

A döntőt május 19-én rendezik meg a Stade de France-ban.

FRANCIA KUPA
ELŐDÖNTŐ

GFA Rumilly-Vallieres (IV.)–Monaco 1–5 (Peuget 20., ill. Bozon 27. – öngól, Tchouaméni 32., Ben Yedder 55., Fabregas 78., Golovin 82.)

A másik elődöntőben
Montpellier–Paris Saint-Germain 2–2 – 11-esekkel 5–6

2021.09.27 00:10:59

Minden más foci MALONYAI PÉTER

ALAPVONAL. Alaphelyzet, hogy a tét növekedésével javul a teljesítmény, azonban gyakran megesik, hogy egy ponton túl az izgalmi állapot robban, utána egyre több lesz a hiba, mi több, le is blokkolhatunk.

2021.09.26 16:08:41

Minden más foci DUDUCZ TIBOR (összefoglaló), PÓR KÁROLY (percről percre)

A DAC a hétközi kupakiesés után a bajnokságban sem tudott javítani a Spartak Trnava ellen.

2021.09.25 18:47:00

Minden más foci BACSKAI JÁNOS

Fiolic ritkán látható nagy gólt lőtt, a hajrában Zaper döntött: újabb fontos három pontot szerzett az Osijek.

2021.09.25 15:37:22

Minden más foci TŐKE JÁNOS (összefoglaló), SZABÓ RÓBERT (percről percre)

A második félidő elején döntötte el a három pont sorsát a topolyai együttes.

2021.09.24 23:47:47

Minden más foci BODNÁR ZALÁN

ALAPVONAL. Hatvan visszavonult brit futballsztár – köztük Gary Lineker, Kevin Keegan és Chris Sutton – kezdeményezésére most vasárnap az angliai Spennymoor Town FC pályáján kísérleti jelleggel lejátsszák az első futballmeccset, amelyen tilos fejelni.