CS. M. 2021.07.04 08:39 Frissítve: 2021.07.04 08:48

Copa América: Messi parádézott, Argentína bejutott az elődöntőbe

Argentína Lionel Messi vezérletével 3–0-ra legyőzte Ecuadort a Brazíliában zajló Copa América negyeddöntőjében, így bejutott a legjobb négy közé. Ellenfele az elődöntőben az Uruguay ellen tizenegyesekkel továbbjutott Kolumbia lesz.

Lionel Messi két gólpasszal és egy góllal zárt Ecuador ellen (Fotó: AFP)

Uruguay–Kolumbia 0–0 – 11-esekkel 2–4

Nem hozott gólt a mérkőzés rendes játékideje, majd a hosszabbításban sem született döntés, így jöhettek a tizenegyesek. Az uruguayiak két legnagyobb sztárja, Edinson Cavani és Luis Suárez értékesítette sajátját, de az Atlético Madrid védője, José María Giménez és Matías Vina is rontott. A túloldalon négy kísérletből senki sem hibázott, így Kolumbia 4–2-re megnyerte a tizenegyespárbajt, és bejutott az elődöntőbe.

Yerri Mina ünnneplése az értékesített tizenegyese után

Argentína–Ecuador 3–0

A torna góllövőlistáját is vezető Lionel Messi ezúttal is remekelt. Az első félidőben Rodrigo De Paulnak, a második játékrész hajrájában Lautaro Martíneznek adott egy gólpasszt, majd egy közeli szabadrúgásból maga is betalált a 93. percben (3–0). Argentína ezzel bejutott az elődöntőbe, ahol Kolumbia lesz az ellenfele. Ha Messiék ott is nyernek, akkor Brazília vagy Peru jöhet szembe a fináléban.

Lionel Messi szabadrúgásgólja

COPA AMÉRICA, BRAZÍLIA
NEGYEDDÖNTŐ

Argentína–Ecuador 3–0 (De Paul 40., L. Martínez 84., Messi 90+3.)
Kiállítva: Piero Hincapie (90+2., Ecuador)
Korábban
Peru–Paraguay 3–3
(Gustavo Gómez 21. – öngól, Lapadula 40., Yotun 80., ill. Gustavo Gómez 11., J. Alonso 54., Ávalos 90.) – 11-esekkel 4–3

Minden más foci CSILLAG PÉTER

A Tokaj-Certa Kupán olyan majdani klasszisok játszottak, mint Zvonimir Boban vagy Robert Jarni.

2021.09.19 14:42:04

Minden más foci BOROS MIKLÓS (összefoglaló), K. T. I. (percről percre)

Az első félidőben a Sepsi jelentős mezőnyfölényben játszott, ám így sem tudta legyűrni a bajnokság 6. helyén álló Aradot.

2021.09.18 17:47:26

Minden más foci DUDUCZ TIBOR

Schäfer, Szendrei Ákos és Hahn is pályára lépett a dunaszerdahelyieknél, 2–1-re győztek a Ruzomberok ellen.

2021.09.16 16:09:12

Minden más foci TŐKE JÁNOS

Nem tudta megverni a topolyai csapat a Napredakot, pedig a 93. percben nagyon közel állt az egyenlítéshez.